skenovanie portov

Sekcia: Ostatné 12.07.2008 | 21:12
Avatar lubos679   Používateľ
no dnes si tak surfujem a mi vybehla hlaska s upozornenim ze niekto mi skenuje porty z adresy 192.168.1.1 co je moja lokalna IP adresa (pocitac a adsl router). co to mohlo byt?nevyznam sa az tak do toho a nikdy sa mi taketo nieco nestalo..pytam sa len zo zvedavosti
    • Re: skenovanie portov 12.07.2008 | 21:18
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Tak je to tvoja adresa alebo adresa adsl routra? Mas na routri presmerovane porty (niektor alebo vsetky)?
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: skenovanie portov 12.07.2008 | 22:05
        Avatar lubos679   Používateľ
        je to adresa adsl routra. ale neviem ako mam zistit ci mam presmerovane porty. zistim to v routri?
        • Re: skenovanie portov 12.07.2008 | 22:47
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          No, ak si to nepovoloval, tak potom by nemali byt. Mozes to kludne ignorovat.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
          • Re: skenovanie portov 12.07.2008 | 23:09
            WlaSaTy   Návštevník
            ludia su schopny presmerovat vsetko a vypnut firewall koli torrentom a podobnym sposobom zdielania, ale suhlasim.
            • Re: skenovanie portov 13.07.2008 | 01:48
              Avatar lubos679   Používateľ
              no dobre ale neviete co to mohlo byt?preco to napisalo?normalne som surfoval....
              • Re: skenovanie portov 13.07.2008 | 02:01
                Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                Praveze to moze byt hromada roznych dovodov. Inak, nechal si zapnuty shorewall tak, ako to nahodil instalator? Ak ano, tak mozes kludne spat.
                Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                • Re: skenovanie portov 13.07.2008 | 02:32
                  Avatar lubos679   Používateľ
                  nic som nemenil....nainstaloval mandrivu a bolo...inak mozes napisat par dovodou ak by sa ti chcelo?ak hej tak dik
          • Re: skenovanie portov 13.07.2008 | 01:48
            Avatar lubos679   Používateľ
            veru nepovoloval som