Zoskupenie particii

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.07.2008 | 13:38
Avatar david1 Debian Etch, Ubuntu 8.10  Používateľ
Budem strucny, situacia je nasledovna:
-disk je rozdeleny na 2 particie
-na jednej particii je /home a na druhej zvysny system

Chcem zrusit particiu na ktorej sa nachadza /home a pripojit ju k druhej particii, jednoducho chcem mat len 1 particiu.

Tie particie spojit viem, ale chcem aby sa po tomto zakroku linux normalne spustil a aby som mal adresar /home tam kde ma byt. Takze chcem vediet co mam zeditovat aby system po nastartovani nehladal /home na starej teraz uz neexistujucej particii, ale na particii kde sa nachadza cely system.

Robil to uz niekto a napise nejake rady alebo tipy ako na to? Samozrejme si cely obsah adresara /home najskor zalohujem, nechcem prist ani o jeden subor z neho.
    • Re: Zoskupenie particii 14.07.2008 | 14:51
      Avatar nardew debian  Používateľ
      /etc/fstab
    • Re: Zoskupenie particii 14.07.2008 | 21:30
      WlaSaTy   Návštevník
      :aby som mal adresar /home tam kde ma byt.

      ty ho nemas na disku?

      :Robil to uz niekto a napise nejake rady alebo tipy ako na to?

      Robilo to vela ludi vela krat ale ak mas kompletnu zalohu aj s bodkovymi subormi, tak nie je o com. Adresare vytvoris aj sam (pozor na vlastnikov, skupiny a ine atributy), subor ktory mas zmenit uz poznas. Snad len tolko ze mas pripravene LiveCD a ten jeden riadok staci zazalohovat.

      PS.: aj ked nie presne toto, ale podobne veci uz urcite.
    • Re: Zoskupenie particii 14.07.2008 | 21:31
      WlaSaTy   Návštevník
      :aby som mal adresar /home tam kde ma byt.

      ty ho nemas na disku?

      :Robil to uz niekto a napise nejake rady alebo tipy ako na to?

      Robilo to vela ludi vela krat ale ak mas kompletnu zalohu aj s bodkovymi subormi, tak nie je o com. Adresare vytvoris aj sam (pozor na vlastnikov, skupiny a ine atributy), subor ktory mas zmenit uz poznas. Snad len tolko ze mas pripravene LiveCD a ten jeden riadok staci zazalohovat.

      PS.: aj ked nie presne toto, ale podobne veci uz urcite.