Mandiva - zvuk karta

Sekcia: Hardware a Drivery 14.07.2008 | 16:08
Jozef   Návštevník
Dobry den
Soma lama, nainstaloval som Mandrivu Linux 2007 na PC AMD 1,1 GB
RAM 256 pre 12. rocneho syna, ktory sa chce naucit pracovat s Linuxom ( aj ja ). Graficku krtu aj sietovu kartu sme rozchodili v pohode, ale zvuk nam nejde.
Zvukova karta je integrovana na doske K7S5A.
V linuxe - v kontr. cenre , je oznacema SiS7012 PCI Audio Accelerator.
Prosim poradte zaciatocnikom v Linuxe ako ju roychodit - aky ovladac je potrebne k nej a odkial sa da získat.
Dakujeme
    • Re: Mandiva - zvuk karta 14.07.2008 | 19:42
      dusan   Návštevník
      nainštaloval si už 1,5rocnú distribúciu nahoď si aspoň 2008.1. Na qcm sa dá objednať aj z knihou pre začiatočníka

      2007 má staré jadro (hlavné ovládače) a alsu (ovládače pre zvukovku)
    • Re: Mandiva - zvuk karta 14.07.2008 | 19:59
      Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
      1, Mas staru distribuciu
      2, Skusil by som ubuntu ako vacsina zaciatocnikov
      • Re: Mandiva - zvuk karta 14.07.2008 | 20:05
        --   Návštevník
        ak je to pc starsie ako ta mandriva tak by nemal byt problem, ale tiez odporucam novsie distro - to uz je jedno ci mandrivu, opensuse alebo ubuntu. k ubuntu a mandrive existuje tlacena prirucka co moze byt pre niekoho vyhoda.
        • Re: Mandiva - zvuk karta 14.07.2008 | 20:20
          Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
          Snad nesposobim flame ale k ubuntu sa mi zda ze existuje viacej "howto" :-)
    • Re: Mandiva - zvuk karta 14.07.2008 | 23:04
      lelol   Návštevník
      Novšia verzia Mandrivy by sa zišla.
      Ak máte KDE skúste cez Alr+F2 zadať kcontrol, posledná položka je Zvuk a multimedia. Zvukový system -> hardware, vyberte mamiesto Automatickej deteckie ALSA-Advanced Linux Sound Arch., skuste Pouzit.
      Ináč dokumentácia k Mandrive, bezkonkurečná pre začatie s Linuxom:
      Bibri_prirucka
    • Re: Mandiva - zvuk karta 15.07.2008 | 05:02
      eM   Návštevník
      ale ne...

      Do toho pocitace, pokud mozno, dokupte na Aukru pamet, aby mel alepson 512mb - urcite komfort poznate!

      Jestli se Vam libi Mandriva, zkuste PCLinuxOS (temer to same!) ... Mandrivu mam rad, ale je leniva:( Navic porad budete moci pouzivat Mandrivacky navod. A jestli nechcete dat tech par stovek za pamet, tak skuste treba i SAM linux (=PCLinuxOS s Xfce). Staci zkusit z live-Cd ... kdyz se nebude libit, zahodte :) !

      Nez budete preintalovavat, zkuste ve zvukovem smesovaci (KMix) po(vy/za)pinat svetylka a pohrat si posunovatky ... treba jen staci neco prepnout nebo posunout.

      Omluva *buntakum, no flame intended, ale kdo je z windows zvykli na Ovladaci panely, v PCLOSu bude jako doma (je tam drakconf - kde se da spousta veci jednoduse naklikat)