aktualizacia xubuntu 8.04 - strati sa siet

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.07.2008 | 21:11
krcho   Návštevník
Ahojte dnes som si nahodil xubuntu 8.04 na moj notebook ASUS. Ako prva prekazka bolo nastavenie siete ethernetu kedze mi zacal pouzivat ovladac r8169 ktory mi nenahadzoval IP, tak som to podla tohoto navodu spojazdnil http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=21791.30 no ked som dal aktualizaciu systemu, stiahlo mi aj novy kernel 2.6.24.19 kde mi uz vobec nenajde ethernet kartu, mam zapnutu iba wifi aspon tak sa javy. s ifconfig mi najde iba lo a wlan0, ked vsak nabootujem do stareho kerneli 2.6.24.16 tak ide v pohode ako ked som to nahodil cez ten navod, tam ide aj ethernet aj wifi. Nevie mi niekto poradit? uvazoval som ze by som mozno nahodil najnovsi kernel ale do toho sa mi dnes uz nechce, nema niekto inu radu co s tym???
    • Re: aktualizacia xubuntu 8.04 - strati sa siet 14.07.2008 | 21:21
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Zostať na starom kerneli. Alebo, dal si ten patch aj na nové jadro? Podľa toho návodu? Ak nie, chyba bude zrejme tam.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: aktualizacia xubuntu 8.04 - strati sa siet 15.07.2008 | 15:27
        krcho   Návštevník
        Ja som spustil aktualizacie a medzi nimi bol novy kernel, neviem ci daval sam ten patch, no skusim ho tam nahodit a uvidim co to povie teda, zatial bezim na starom kernely
        • Re: aktualizacia xubuntu 8.04 - strati sa siet 15.07.2008 | 17:52
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Sám ho tam isto nedal. Podľa toho návodu sa zapisuje do initrd. Ten sa pre nové jadro zmenil, ale nastavenia blacklistu zostali (preto nejde sieťovka vôbec). Takže ak ten patch zapíšeš do nového initrd, tak by to malo ísť.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk