ubuntu alebo xubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.07.2008 | 13:16
mravecmm   Návštevník
ahojte chcel bz som si nahodit na svoj pocitac windows aj linux ale nemam internet doma ani u znamzch. odoberam casopis pcrevue a mam ciste cedecka i napalovacku len neviem ktorz si dat

fedora9 xubuntu84 greenie3h
    • Re: ubuntu alebo xubuntu 16.07.2008 | 14:00
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      z tych troch xubuntu. ak mas dobry stroj tak aj ubuntu.
    • Re: ubuntu alebo xubuntu 16.07.2008 | 14:06
      ---   Návštevník
      ak potrebujes multimedia tak mint linux, ale nevieme aky je to pocitac (ak ma aspon 512 MB RAM, tak je jedno aky window manager, ak s linuxom len zacinas , tak skus najprv KDE, aby to nebol pre teba sok) cize ziadne xubuntu s xfce managerom ,ktory moze byt tazsie stravitelny na zaciatok
      • Re: ubuntu alebo xubuntu 17.07.2008 | 00:24
        mravecmm   Návštevník
        pocitac mam taky v pohode pozeral som to xfce na google a vyzera byt uplne v pohode aj ostatne som pozeral je mi to vsetku kus cudie ale hadam zvyknem na to

        hlavne aby isla ta slovenska normalna ze hore je Z a nie ypsilon
        • Re: ubuntu alebo xubuntu 17.07.2008 | 08:20
          --   Návštevník
          qwertz klavesnicu si mozes nastavit na lubovolnom distre
    • Re: ubuntu alebo xubuntu 16.07.2008 | 14:10
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      neviem aka je to verzia greenie co mas ale ja by som odporucil tu Stano tvdi ze greenie je vhodne aj bez netu (sa mi zda) a ak je to teda DVD tak to

      xubuntu je fakt pre aspon trochu skusenych a na slabsie pc (s menej ako 256 MB ram)

      fedoru mam na usb ako live a tiez je fajn, ak mas dvd tak mas aj celkom dost softu
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: ubuntu alebo xubuntu 16.07.2008 | 17:44
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        ano greenie je vhodne bez netu, ma hromadu softu, slovencinu a kodeky... na novom pc revue je CD verzia, na starsich je verzia starsia (zalozena na gutsy) no DVD
    • Re: ubuntu alebo xubuntu 16.07.2008 | 15:00
      Avatar happy Ubuntu  Používateľ
      Ja by som bol v tvojom pripade za greenie ktore vychadza na dvd aj v pcr, greenie ma plno softu, fonty a kodeky uz predinstalovane.
      • Re: ubuntu alebo xubuntu 17.07.2008 | 00:25
        mravecmm   Návštevník
        tak to vypalim ako prve diky za rady este sa ozvem
    • Re: ubuntu alebo xubuntu 16.07.2008 | 17:43
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      zdravim...

      fedora - osobne tieto systemy velmi nepoznam. maju svoje silne i slabe stranky, mozno Ti sadne - a mozno nie.

      Greenie na tom PC REVUE je fajn, no... ak by si chcel tento system, myslim, ze by bolo lepsie stiahnut z internetu novsi... a kedze ten nemas, bolo by dobre sa s niekym dohodnut kto by Ti to stiahol a napalil, mozes sa ozvat bez problemov aj mne.

      Xubuntu je fajn. Ak vsak nemas internet, je to prakticky nepouzitelne.
      • Re: ubuntu alebo xubuntu 16.07.2008 | 20:26
        --   Návštevník
        kech chce nieco napalit moze pozriet aj na http://tothsoft.tym.sk/
    • Re: ubuntu alebo xubuntu 17.07.2008 | 10:02
      mravecmm   Návštevník
      mam este starsie ubuntu co som zabudol spomenut no tomu som dal taky nadpis preto. togreenie funguje dakujem