aktualizacia libpq5

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.07.2008 | 22:10
Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
caute. pri aktualizacii systemu sa mi objavila aktualizacia libpq5, pri ktorom bolo napisane bez zmeny, teda sa nejde s nim nic robit. Netusim preco sa mi tam objavil, ale po aktualizacii nezmizol, a teraz mi koli tomu stale svieti ikonka upozornujuca ze su dostupne nove aktualizacie... A strasne ma to vytaca. Neviete co sa s tym da robit? Dik
    • Re: aktualizacia libpq5 16.07.2008 | 23:09
      WlaSaTy   Návštevník
      no, mas na vyber. skus v synaptic dat reinstall danej kniznice alebo si zvaz ci chces pouzivat PostgreSQL C client library.

      PS.: teraz som mal nieco podobne, libnspr (kniznica pre netscape/firefox) ktoru som mal v dvoch verziach. jedna isla doprec.
      • Re: aktualizacia libpq5 17.07.2008 | 00:01
        Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
        a pokial sa mi neda preinstalovat? neviem koli comu to je, mozno je to nieco velmi dolezite alebo co... ale v synapticu nemozem kliknut na preinstalovanie... a odinstalovat to takisto nechcem, pretoze je na tom zavisly amarok, ktory je moj najpouzivanejsi program takze nerad by som on prisiel
        • Re: aktualizacia libpq5 17.07.2008 | 00:31
          WlaSaTy   Návštevník
          hm, takze kubuntu ma potom rozne repozitare od ubuntu. prave som si len tak zo srandy skusil pozriet co sa mi nataha s amarok do systemu a ziadne libpq to nechcelo. nenahadzoval si si nahodou repozitare medibuntu alebo nieco ine zbytocne?
        • Re: aktualizacia libpq5 17.07.2008 | 00:34
          Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
          no repozitare som nahadzoval, myslis ze v tom moze byt chyba? ako sa to da poriesit?
          • Re: aktualizacia libpq5 17.07.2008 | 01:05
            WlaSaTy   Návštevník
            Ta chyba vyzera byt sposobena pridanim repozitarov obsahujucich software ktory nie je doplnkovy ale obsahuje doplnkove funkcie. Proste, nahodil si si amarok s podporou databazy a ta databaza ti teraz robi problem. Vzhladom na to ze si mal asi nejaky dovod to tak urobit le na Tebe ako to vyriesis. Ci odstranis niektore repozitare a nehas system automaticky preinstalovat dane baliky alebo zo skripanim zubov budes prihliadat na neaplikovatelne zaplaty az kym sa to same nevyriesi,teda mozno do nekonecna.

            Inak ja som na ubuntu nepotreboval doplnkove repozitare, tu jedinu pre mna potrebnu multimedialnu kniznicu som si nahodil manualne.