KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.07.2008 | 21:38
Avatar Tomi Windows XP Pro/Ubuntu  Používateľ
ahoj,
chcel by som sa spytat, ci nepoznate nejake fakt DOBRY program, ktory mi splni moje skromne poziadavky...

ide mi o to, ze ked si pustim film na windows media playeri, ked mam nainstalovany codeck pack all in one, tak mi bezo vsetko, co potrebujem...

nanestastie to sa o linuxe povedat neda...
napr. taky Totem... kde mam sakra nacitat v nom titulky? ved mi to ani nedava priestor na nacitanie titulkov... (Zobrazit->Titulky->PRAZDNE) a nepomaha, ani ked subor rovnako nazvem, ako film... da sa to vobec nejako spravit?

skusil som potom mplayer, tak mi idu titulky, ale zasa neviem zmenit font titulkov... a ten je obrovsky a otrasny...
nehovoriac o tom, ze mi to ovela viac seka ako na wmplayeri(tam to neseka vobec)..
potom mi kamarat poradil, ze mam nastavit nieco, ako X11/Xv (co to je?) a slo to plynulejsie, ale stale to nieje ono

vlc tiez mi neda moznopst zmeny velkosti titulkov...
preco tu nieje nieco rovnako funkcne, ako na windowse? tam sa o nic nestaram a vsetko ide:( alebo som len ja hladal na zlych miestach?

a ked sme pritom, tak sa uz chcem spytat aj na hudbu... skusal som rhythmbox a ako spokojny, ale zaujima ma, ci je na tejto platforme aj nieco lepsie od neho :)


Nobody is perfect. I am Nobody.
    • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 21.07.2008 | 21:47
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      xine-ui
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
    • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 21.07.2008 | 21:53
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      mplayer -subfont-text-scale 4 -subcp enca:cs:latin2 -subfont-autoscale 2 -vf screenshot,expand=:::::5/4,harddup video.avi
      • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 21.07.2008 | 21:59
        Avatar Tomi Windows XP Pro/Ubuntu  Používateľ
        nasiel som zaujimavu stranku na porovnanie na http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_media_players ;)


        este trosku ma stve, ze da sa to len takto napisat miesto obycajneho naklikania...
        kazdopadne video som si (dnes naobed) pozrel na wmplayeri, ale nabuduce to urcite spravit takto ;)
        Nobody is perfect. I am Nobody.
        • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 21.07.2008 | 22:03
          Avatar Tomi Windows XP Pro/Ubuntu  Používateľ
          ale aj tak poprosim odpoved na to, ze ak mam video.avi a titulky.srt, co s tym na toteme ;)
          Nobody is perfect. I am Nobody.
          • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 22.07.2008 | 01:31
            Avatar lipo Arch Linux  Používateľ
            Edit -> Preferences -> v hneď prvej záložke v spodnej časti je možnosť niečo ako "automaticky načítať titulky, keď sa načíta video". Predpokladám, že to nemáš zaškrtnuté.

            Predpokladám, že si myslel buď video.avi a video.srt, alebo titulky.avi a titulky.srt...
      • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 22.07.2008 | 12:24
        Avatar Plado ubuntu  Používateľ
        predpokladam, ze mplayer pouziva s GUI.

        Odporucam vsimnut si, ake volby su v Preferences (Pravy klik na okno prehravaca -> preferences)

        V pripade, ze sa mylim a GUI nepouziva, tak odporucam editovat subor
        ~/.mplayer/config

        Ako priklad uvediem vypis svojho configu:
        [default]
        subcp="cp1250"
        subfont-text-scale=3.5
        font="/home/plado/Download/tahoma.ttf"


        taktiez odporucam vsimnut si adresar /usr/share/fonts/
    • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 21.07.2008 | 21:57
      Avatar marowit Arch Linux  Používateľ
      kaffeine na video, amarok na hudbu
      Cesta späť je nemožná ,napred sa ísť musí. Ľudovít Velislav Štúr
      • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 21.07.2008 | 23:21
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        presne tak a kaffeine sa da pouzivat aj na hudbu ak nechces dva programy
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 23.07.2008 | 18:05
        ARny   Návštevník
        Kaffeine je najlepsi prehavac videa co som kedy videl. Lepsi nez BSPlayer. Mozes mu nadefinovat vlastne klavesove skratky ak si uz na nejake zvyknuty. Dokonca mi prehral filmy co mi windows neprehral alebo prehral v hroznej kvalite. Kam sa hrabe WMP alebo BSPlayer na tento prehliacac.
    • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 21.07.2008 | 23:42
      ...   Návštevník
      ved to je uplne jedno.. nechapem, ako moze byt wmp pohodlnejsie ako cokolvek ine v linuxe. pustil som totem, film isiel (maximalne si vypytal povolenie na instalaciu kodekov), to iste s kaffeine, vlc, ... a nastavovat mozes velkost, font, omeskanie, poziciu, farbu, ... titulkov
    • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 22.07.2008 | 01:39
      Avatar lazzio F16  Používateľ
      -film - mplayer = max. spokojnost , uz nepamatam ci som tam hadzal kodeky ,ale asi hej , a titulky ,pretiahni z adresara do videa....
      -music - xmms (Arch) , audacious (Kubuntu)
      -wmp ? pouzivam Linux cca rok-2 , predtym xp , ale wmp som pouzil mozno raz aj to nechtiac asi...............
      $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
    • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 22.07.2008 | 10:05
      Avatar *;o)-->mini Debian GNU/Linux  Používateľ
      neviem co mas proti VLC, tam sa da nastavit vsetko co si tu spominal a dokonca aj Tvojim (windowsovym - klikacim) sposobom... titulky (ich velkost, font, omeskanie, ...) taktiez zvuk/video (aj ich vzajomne omeskanie), film sa da rozstrihat ak pouzivate napr obrazovku zo 4 monitorov, mozes ho pouzit na stream.. hmm, no neviem, ale mne vlc prehra uplne vsetko, nestalo sa mi aby mi nieco neslo tak ako ma... n/p

      na hudbu pouzivam Audacious, prip xmms, a splnaju moje podmienky (je to take winamp-like) :) v konzole obcas pouzivam mp3blaster
      Linux is like a teepee. No Windows, no Gates, Apache inside... *:)
    • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 22.07.2008 | 12:52
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      mne osobne sa lubi banshee

      inak na windows nepoznam vobec programy... dokonca ked si chcem pustit hudbu a to obycajne ogg alebo mp3, tak neviem v com... pametam si iba winamp a windows media player. winamp sa pustal 3 minuty a windows media player som si nikdy neoblubil...
      • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 22.07.2008 | 13:46
        Avatar nardew debian  Používateľ
        >winamp sa pustal 3 minuty
        staci vypnut tych milion dalsich nepotrebnych okien. a stale, aj ked to vsetko mam zapnute, winamp je spusteny za <2sec
        • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 22.07.2008 | 13:51
          ppp   Návštevník
          si evidentne nepochopil Stanov prispevok, urcite sa mu nespustal winamp 3 minuty ale 3 sekundy, ale to ze S.H. je uz linuxovy kral!!!??? A musi teda rypnut do windows, lebo uz to vyzera coooooolovo, ked nadava jednostranne.
          • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 22.07.2008 | 15:19
            Avatar Plado ubuntu  Používateľ
            Linuxovym kralom by som ho nenazval. Taktiez nemam pocit, ze by patril medzi ludi, co sa za kazdu cenu snazia ofrflat windows.

            Nikto nemusi rypat do winshitu a uz vobec nie klamlivymi hlaskami - to len robi blbe meno linuxu.

            btw 3 minuty tiez povazujem za prehnany udaj vzhladom na to, ze som si zvykol, ze priemerny windowsak najneskor po minutovom seku systemu macka tlacitko s napisom restart (ak nesekne windows, tak sa priemerny windowsak asi po 10 sekundach pokusi o znovu a znovu spustenie aplikacie - skor, ci neskor ten system zmrzne ;) )
            • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 22.07.2008 | 17:14
              Peter2   Návštevník
              Na filmy VLC player, mozno obcas Totem, na hudbu Amarok, mozno obcas Rhythmbox.
              A VLC player povazujem za najlepsi filmovy prehravac aky som kedy pouzival, a Amarok za najlepsi hudobny prehravac aky som pouzival.
              Len skoda ze Amarok je len pre KDE, keby bol nezavysli na graf. prostredi ako VLC alebo Mplayer to by bolo super.
              • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 22.07.2008 | 21:09
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                vlc ma dake gtk zavislosti :)

                amarok ma svoj gtk klon exaile, len tak btw... no kvalita amaroku a exaile... no...
                • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 22.07.2008 | 21:13
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  vlc je prepisany uz do qt.
                  • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 22.07.2008 | 21:38
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    no... aktualna verzia v *buntu repo je gtk... ale zas nejaka moc aktualna verzia to nie je :)
                • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 22.07.2008 | 21:14
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  a gtk si mylis s wxwidgets
                • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 22.07.2008 | 22:07
                  l_barbarossa   Návštevník
                  no kvalita amaroku a exaile... no...
                  ...ako coooo ? ... no, hm ... ved preto
          • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 22.07.2008 | 21:08
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            ujo stano myslel naozaj 3 minuty, nie 3 sekundy... default instalacia aktualnej verzie winampu

            nie som ziadny king a windows pouzivam na inom pocitaci (kvoli jednej hre)
    • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 22.07.2008 | 18:59
      l_barbarossa   Návštevník
      ja na video pouzivam prave Totem /-gstreamer/ a zatial mi prehral vsetky videa (vmw, divx, mpeg, flv ...), titulky (da sa nastvit font), DVD - cka vratane menu. Prehrava tiez wma, mp3, ogg ...ale na hudbu mam radsej exaile /-gstreamer/.
      To (cize gstreamer plugins + libdvdcss) je riesenie pre Gnome.
      Co sa tyka titulkov, je vhodne ak subor .srt ma rovnaky nazov ako prislusny .avi (pozor na case sensitivity) a zaroven su v spolocnom adresari.
      KDE-ckari maju na muziku vynikajuci Amarok (nieco ako Exaile pre KDE ;-) )
    • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 23.07.2008 | 16:56
      vlcik   Návštevník
      kde sa vo vlc dajú načítať titulky? nikde to neviem najst. ked chcem napr. film a k nemu titulky z ineho filmu. ako sa to da? nepýtajte sa na dôvod tejto požiadavky :))
      • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 23.07.2008 | 17:13
        WlaSaTy   Návštevník
        V otvaraciom dialogu pre vyber suboru mas zaskrkavatko "Pouzi trtulky" aj s tlacitkom na detailnejsie nastavenia (kodova stranka, velkost a pozicia,...).

        Ze si este neotvaral film vo vlc ale len 2x klikol na film? Inak by si vedel ze menu je v hornej casti okna.
      • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 23.07.2008 | 17:16
        Peter2   Návštevník
        Das otvorit subor, a v tom okne v prvej zalozke Súbor, mas polozku "Otvorit" kde sa pusta film a pod nim mas policko na zaskrknutie "Pouzit subor s titulkami", zaskrknes a najdes cestu k suboru s titulkami.
        • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 23.07.2008 | 17:38
          vlcik   Návštevník
          diky. ja som bol zvyknuty v bsplayeri rightclick a tam bola možnosť pridat titulky. teraz uz budem vediet.
    • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 23.07.2008 | 18:52
      Avatar nardew debian  Používateľ
      ked viaceri propagujete VLC, tak sa skusim spytat, nemate problem pri prehravani streamu z netu? napr. TV. mne kym sa podari zacat sledovat dany stream, VLC mi pri tom vzdy aspon 3-5x spadne az kym nakoniec sa to nevydari.
      • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 23.07.2008 | 19:55
        WlaSaTy   Návštevník
        url?
        • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 23.07.2008 | 20:03
          Peter2   Návštevník
          Nie nemam. Adresa z ktore streamujes nemusi byt dobra. Mne napr. nechcelo fungovat Ocko TV z ich oficialnej stranky. Potom som nasiel inu kde ponukali stream tejto TV a tam to bez problemov funguje.
        • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 23.07.2008 | 20:11
          Avatar nardew debian  Používateľ
          internatny stream. ale pokial vam to ide druhym ok, chyba pravdepodobne nebude v sw
          • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 23.07.2008 | 20:19
            WlaSaTy   Návštevník
            ak sa jedna o internatny stream, tak si zisti u poskytovatela co je to za typ dat. bez toho sa bavime o prde vo vetre.

            inak nedivil by som sa keby sa jednalo o windows media streaming vyzadujuci wm9. o moznosti prehrat uzavrety format wm9 na linuxe je skoda sa hadat.
            • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 23.07.2008 | 20:32
              Avatar nardew debian  Používateľ
              ja by som sa divil, ze by sa malo jednat o wms, ale to este dlho nebudem vediet, minimalne do oktobra. potom to tu mozem znovu ozivit
              • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 23.07.2008 | 21:08
                WlaSaTy   Návštevník
                ak odchadzas na prazdniny, tak si to uzi. a pred tym ako ti skoncia sa pozri na mplayer a jeho parameter identify.
                • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 23.07.2008 | 21:56
                  Avatar nardew debian  Používateľ
                  dik ;) ale chvalabohu uz som odisiel pred par tyzdnami. sice ako rozmyslam, nemusim cakat do oktobra, na intrak pojdem na par dni co nevidiet, takze sa na to pozrem. zatial dik
          • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 11.08.2008 | 10:31
            Avatar *;o)-->mini Debian GNU/Linux  Používateľ
            na Jedlikovej v KE to ide bez problemov... ;)
            Linux is like a teepee. No Windows, no Gates, Apache inside... *:)
        • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 05.08.2008 | 20:41
          VLC   Návštevník
          Ked vsetci propagujete VLC, tak teda po akej uprave sa na nom da pustit HD video? Ja mam VLC rad, ale moj PC stiha docela v pohode 1080p (h.264, matrioska) v Mplayeri, ale VLC hrozne seka (ked teda miestami nieco zobrazi).
    • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 24.07.2008 | 00:45
      stando   Návštevník
      smplayer - GUI (graficke rozhranie) okolo mplayer...vsetko si mozes naklikat.
      • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 07.08.2008 | 21:05
        južan   Návštevník
        ja by som sa chcel spytat ci amarok mozno s uspechom pouzivat aj v gnome kedze je primarne urceny pre kde? som zaciatocnik
        dakujem
        • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 07.08.2008 | 21:13
          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
          mozes
    • Linux by mal vyzerat takto: 11.08.2008 | 16:54
      Avatar Aas   Používateľ
      Neprestava ma udivovat, ze ludia si vecne myslia, ze Linux by mal byt ako druhy windows. :-/
    • Re: KVALITNY program na prehravanie filmov a hudby 18.08.2008 | 16:43
      Lotar   Návštevník
      Na linuxe mam nainstalovany totem, mplayer, vlc ale keby som mal vybrat len jeden z nich tak jednoznacne vlc.
      Vlc teraz pouzivam aj vo winxp a aj v tom funguje bez problemov. Nepotrebuje externe kodeky a prehral vsetko co som zatial skusal este aj neuplne avi. Aj titulky su v pohode.

      Windows media player som vyskusal a je na hovno. Aj ked som mal nainstalovany k-lite mega codek pack co je jeden z najlepsich externych kodekov na windows, wmp neprehral vsetko a pritom ten jednoduchy media player co je v k-lite prehral.