Ubuntu sk+usa klavesnica, bodka na numerickej klavesnici

Sekcia: Konfigurácia 24.07.2008 | 22:58
Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
Mam v Ubuntu 8.04 nainstalovene tieto rozlozenia klavesnice:

Slovensko querty
USA

Model klavesnice: Vseobecna 105-klav medzinarodna, PC
Typ: Chicony KB-9810 (PS/2)
Prostredie: Slovenske UTF8

Problem je ze asi ta slovenska klavesnica mi nejak "prebila" tu americku (ktoru mam nastavenu ako vychodziu, slovensku skoro nezapinam) a na numerickej klavesnici mi pise ciarku aj ked mam nastavenu americku klavesnicu. Na americkej by predsa mala byt bodka nie?

Ako teda zachovat sucasny stav (mat Americku defautne, slovensku ako druhu) ale tak aby ked mam zapnutu americku aby bola na numerickej klavesnici bodka.
    • Re: Ubuntu sk+usa klavesnica, bodka na numerickej klavesnici 25.07.2008 | 09:56
      Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
      No ja si myslím, že je to v poriadku. Ešte som sa nestretol s tým, že by mi písalo na numerickej klávesnici niečo iné ako čiarku.
      Teraz som v práci na XP a prepol som na EN klávesnicu a stále to v Open Office píše čiarku. Ale pri písaní tohto príspevku som to vyskúšal a už to bola bodka.
      Takže to nebude nastavením klávesnice.
      PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
    • Re: Ubuntu sk+usa klavesnica, bodka na numerickej klavesnici 25.07.2008 | 10:30
      Avatar david1 Debian Etch, Ubuntu 8.10  Používateľ
      to si musis najst nastavenia narodneho prostredia, to mas podobne ako vo win, tam si nastavujes menu, rozne formaty pisania aj to ci ti ma pisat bodku alebo ciarku