graf. karta na asus X51L

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.07.2008 | 04:40
norbert.m   Návštevník
Potreboval by som poradiť mám notebook Asus X51L s graf. kartou: Mobile Intel(R) 965 Expres Chipset Family 1280x800 32-colorbit a mám nainštalované nové Kubuntu 8.4 a predtým som skúšal aj nové Ubuntu (a to isté) najde mi ju len ako VESA drive (generic) v maximalnom rozlíšeni 1024x768 30Hz. graficke efetkty mi idú ale okná mi neotvára na celú plochu obrazovaky... poradí mi niekto ako stiahnem a nainštalujem ovládače k mojej graf. karte.
Moc dík za rady.
    • Re: graf. karta na asus X51L 26.07.2008 | 14:51
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      neviem ci su k nej specialne ovladace ale skusal si zmenit mody rozlisenia v xorgu ??
      k ubuntu sa da doinstalovat aplikacia Screen and resolution (alebo tak nejak) v ktorej sa da zvolit typ monitora (+ci je sirokouhly) a menit rozlisenia podla potreby (mne pomohol)
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: graf. karta na asus X51L 29.07.2008 | 12:37
        norbert.m   Návštevník
        no neviem presne ako sa tie to mení ale pozeral som v xorgu a nenašiel som tam nijaké rozlíšenia myslím že v ubuntu sú tam písane... skúšal som hľadať cez Kubuntacky synaptic Adept a nič som nenašiel nevieš presný názov? neviem ale myslím si že aj tak mi tie moje ovládače idú nejak divno...
        aj tak díz za rady...
        • Re: graf. karta na asus X51L 29.07.2008 | 14:20
          WlaSaTy   Návštevník
          ako prve by si mohol zmenit graficky ovladac z vesa na intel.
          • Re: graf. karta na asus X51L 29.07.2008 | 20:58
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            a ten balik sa vola resapplet
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: graf. karta na asus X51L 29.07.2008 | 22:09
              norbertm   Návštevník
              tak som to nainštaloval a ako si myslím tak to funguje len gnome... najväčšie rozlíšenie tam je 1024x768 a keď dám nadstavenie tak mi to vypíše toto: Failed to execute child process "/usr/bin/gnome-display-properties" (No such file or directory)
          • Re: graf. karta na asus X51L 29.07.2008 | 22:01
            norbertm   Návštevník
            to som skúšal ale pokažké mi vyplo uplne grafiku a nedala alebo nevedel som ju nijak nakopnúť...
            • Re: graf. karta na asus X51L 29.07.2008 | 23:22
              WlaSaTy   Návštevník
              podla tohoto je i965 podporena, ale ak sa ti nechce pozriet do logu ktory mas este stale na disku, tak sa budes musiet uspokojit s obmedzeniami vesa, svga alebo vga standardov.
              • Re: graf. karta na asus X51L 12.08.2008 | 11:47
                norbert.m   Návštevník
                tak na s kubuntu som to vzdal a prešiel naspeť na ubuntu a mám tam podobný problém vôbec tam neviem sostať tie ovladače. podľa tej staranky čo si mi poslal som tam nejak cez terminal dostal asi ovaldač prebehla inštalacia a nič sa nezmenilo... keď som mal nvidiu nebol vôbec problem zadal som v terminali: sudo apt-get install nvidia-glx nvidia-kernel-common a bolo všetko ako má byť...
                prosim poradťe mi niekto, moc dik
                • Re: graf. karta na asus X51L 12.08.2008 | 12:51
                  norbert.m   Návštevník
                  stiahol som balík: xf86-video-intel-2.1.1.tar.bz2 a nejak neviem čo s ním. možno je to aj ovaladač? poradí niekto čo s tým? dik
                  • Re: graf. karta na asus X51L 12.08.2008 | 13:39
                    Peter2   Návštevník
                    Ak sa ti zle nastavuje rozlisenie na monitore skus program Predvolby obrazovky a grafickej karty. Neviem preco nie je v grafickom menu, ale musis ho spustit prikazom sudo displayconfig-gtk
                    Tam si nastavis aspon priblizne svoj tip monitora, grafickej karty atd. A Intel ovladace by si uz mal mat v systeme nie?
                    • Re: graf. karta na asus X51L 12.08.2008 | 22:56
                      noname   Návštevník
                      ...mám ten istý problém....u všetkých distribúcií.......pravdepodobne ale súvisí s tým - neukamnejte ma -, že on akoby rozhadzuje plochu na dva monitory.....fyzicky je samozrejme jeden, ale obrázok pozadia je cez celú plochu monitora a panel a vlastná plocha tvorí len časť plochy displeja........aj to tak ukazuje v systémových záznamoch, jednoducho dáva obraz na dva monitory, s inými rozlíšeniami, ale na jeden jediný displej.....ovladače intelácke ukazuje v pohode, len sa jednoducho nedá poslať obraz len na jeden monitor........no a teraz babo raď......
                      • Re: graf. karta na asus X51L 13.08.2008 | 00:41
                        norbert.m   Návštevník
                        ano, to je presne ono čo si opísal... ja len budem dúfať že sa najde nejaký macher cez linux čo má podobný problém a vie ho vyriešiť... a pomôže nám :)
                        zatial dík...