nastavenie sietovky na knoppixe

Sekcia: Konfigurácia 28.06.2005 | 12:56
Avatar rado knoppix  Používateľ
Zdravim. Mohol by mi niekto poradit ako nastavit sietovu kartu v knoppixe? Skusal som to (podla manualu) cez -> KNOPPIX -> Siet a Internet -> Konfiguracia sietovej karty. Kde mi vybehol program netcardconfig a tam som zadal (najprv bolo nieco o pouziti DHCP) , tam som dal nie a potom som zadal vsetky potrebne cisla (IP, masku, DNS, gateway). Vsetko prebehne v poriadku a internet bezi, ale ked vypnem alebo restartujem PC musim vsetko nahadzovat odznova, jednoducho sa to neulozi, alebo co. Ak niekto vie ako na to, bol by som velmi rad keby mi pomohol, vopred dakujem, rado.
    • Re: nastavenie sietovky na knoppixe 27.06.2005 | 23:30
      Chembro   Návštevník
      preco si knoppix nenainstalujes na disk?
    • Re: nastavenie sietovky na knoppixe 28.06.2005 | 00:36
      andrew   Návštevník
      ale to je logicke ze sa ti to nikde neulozi ked bootujes knoppix z cd. to xces aby ti to vypalilo na to cd? :) ale nie, ako pise kolega vyssie, nainstaluj si knoppix na HDD.
      • Re: Re: nastavenie sietovky na knoppixe 28.06.2005 | 01:24
        peto   Návštevník
        knoppix si nevie ulozit konfiguraciu napr. na usb kluc? ps:ked livecd, tak slax!
      • Re: Re: nastavenie sietovky na knoppixe 28.06.2005 | 01:47
        Chembro   Návštevník
        Andrew myslel som to ako alternativnu, k tomu aby stale ukladal nastavenia
    • Re: nastavenie sietovky na knoppixe 28.06.2005 | 06:18
      q-parser   Návštevník
      Preco sa ti nastavenie neulozi na disk tu uz bolo spomenute. Ja osobne, zakazdym ked bootnem Knoppix, tak siet nastavujem manualne cez shell. Aspon si pretrenujem, ci som to nahodou nazabudol. Nastastie to nie je az tak casto :)
      • Re: Re: nastavenie sietovky na knoppixe 28.06.2005 | 11:55
        andrew   Návštevník
        ja to robim presne tak isto a z tych istych dovodov :)
        • Re: Re: Re: nastavenie sietovky na knoppixe 28.06.2005 | 12:30
          rado   Návštevník
          takze, dakujem za ochotu. ale ja mam knoppix nainstalovany na disku a aj tak to neuklada. z toho co som tu cital (aspon tieto posledne dve reakcie), chapem dobre, ze v knoppixe sa to neda ulozit? Cize to budem musiet zakazdym manualne dopisovat??? Ak hej tak je to dost dobra ... Ak to tak nie je, a vie niekto ako to spravit tak, aby som to nemusel zakazdym prepisovat, tak mi prosim dajte vediet. Vopred, opät dakujem. Rado.
          • Re: Re: Re: Re: nastavenie sietovky na knoppixe 28.06.2005 | 12:42
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            skusit dopisat ten prikaz do rc.local ak to uz inac nepojde...(ako ho vytvorit(pre Debian cize aj pre Knoppix) tak to sa tu riesilo :))
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re: Re: Re: Re: Re: nastavenie sietovky na knoppix 28.06.2005 | 12:56
              rado   Návštevník
              aky prikaz?
      • Re: Re: nastavenie sietovky na knoppixe 28.06.2005 | 12:34
        a este   Návštevník
        to q-parser: mohol by si mi prosim napisat, kde to tu uz bolo spmenute? Ja som tu skusal hladat (aj na root.cz, abclinuxu.cz, linuxoft.cz atd.) nez som sa vas pytal. Takze ak vies kde, tak mi prosim ta napis, link, alebo co, rad by som si to precital. dik, rado