i love ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.07.2008 | 20:49
skywaker   Návštevník
caute dneska som prisiel na to ze Ubuntu (s Gnome) je super distro.. ako som sa viackrat vyjadroval aj na tomto fore negativne ohladom ubuntu teraz nastavala zmena.. hlavnym dovodom bolo ze po dlhej dobe som chcel vyskusat debiana (mam stiahnute dvd lenny beta2) som bol sklamanay z dost nedostatkov tohto distra.. zvolil som si Gnome hlavne koli jeho jednoduchosti .. len mam par otazok
ako je to z update balikov mam pomalsi net taha mi tak 30KB/s az 50KB/s a nechce sa mi tahat 300MB updatov ktore mi vypisalo takze mozem doinstaluvavat aplikacie aj bez toho aby som mal updatovany system? na zaciatok som dal tahat gstreamer-fluendo atd... a vyzera ze to neroby problemy..
dalsi bod je nejaky program na sledovanie TV resp radia.. mam AverTV Go.. dosial som pouzival mplayer v zenwalkovi ale teraz mi staci Totem. pocul som o nejakom Zapping.. co poviete?
ak chcem si skompilovat GTK themu.. ktora vyzaduje skompilovany engine.. co potrebujem nainstalovat? v debianovi ako zaklad poznam build-essential a dalej?

to je vsetko...
    • Re: i love ubuntu 28.07.2008 | 21:08
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      build-essential je zaklad aj v ubunt-e :)
    • Re: i love ubuntu 28.07.2008 | 21:14
      --   Návštevník
      pokial sa neupdatovane verzie balickov stale nachadzaju v repozitari tak predpokladam ze by nemal problem ich nainstalovat ez potreby updatu - nemam odskusane lebo stale pouzivam dvd verziu stable (momentalne etch) kvoli nepravidelnemu kvalitnemu pristupu na net.

      pamataj ze lenny je momentalne testing vetva takze pocet updatov je o dost vacsi ako pri stable debiane.

      na sledovanie tv ja osobne pouzivam xawtv a na radio konzolovy (ncurses) program s nazvom radio :-) myslim ze zapping som tiez niekedy skusal a mohol by byt ok.
      • Re: i love ubuntu 28.07.2008 | 21:24
        skywaker   Návštevník
        ahoj -- dakujem za typ... to radio poznam.. ale uz dlho som nepouzival.. inac sa este opytam co kde treba do akeho konfiguraku zapisat aby mi slo radio? mam Aver TV Go 007 FM+
        teda to ze mam pouzit sox na presmerovanie zvuku to viem.. len by seklo este to radio.
        inac asi si doinstalujem VLC kedze to zvlada aj prehravanie MP4.. mam na disku trilogiu Pan Prstenov a mam ju v MP4 a co clovek neuroby aby si to nepozrel? takze k Totemu pribudne u mna aj VLC len ma stve ze v repo nie je aj vyvojova verzia VLC postavena na QT4. ..
        • Re: i love ubuntu 28.07.2008 | 21:35
          --   Návštevník
          ja mam AVerTV Studio 303 (ta karta sa riesila aj tu) a nemusim nic presmerovavat ide to po nacitani modulov samozrejme

          stanice si nastavujem v ~/.radio info o jeho vzhlade je v man radio.

          mam tam nieco taketo:
          [buttons]
          1=96600000
          ...
          [stations]
          96600000=Radio Slovensko (S1)
          ...

          buttons su f1 az f8 to za tym je frekvencia (v mojom priklade 96,6 MHz) stanic moze byt viac ako buttonov a daju sa prepinat aj cez pgup/down

          ja vsetko prehravam cez mplayer :-) - len sa mi nepaci ze nema poriadne ovladanie posuvania dopredu/dozadu vo filmoch.
          • Re: i love ubuntu 28.07.2008 | 21:37
            --   Návštevník
            ->
            [Buttons]
            
            [Stations]