ako prehrat film na ploche

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.07.2008 | 22:07
xynolev   Návštevník
nekde na webe som videl video ako si chlypik na ubuntu pozera film priamo na pracovnej ploche. proste ze namiesto tapety mu tam bezal film. nevie niekto ako sa to robi?
    • Re: ako prehrat film na ploche 29.07.2008 | 23:21
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      neviem presne ale viem ze mplayer to dokaze s nejakym parametrom (pogoogluj)
      a tiez xwinwarp - dokaze dat animoavene pozadie a video sa mi zda
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: ako prehrat film na ploche 29.07.2008 | 23:29
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      mplayer -rootwin -fs video.avi

      v gnome to ale nejde, ani po: gconftool-2 –type bool –set /apps/nautilus/preferences/show_desktop false

      v inych wm by to malo bezat
      • Re: ako prehrat film na ploche 30.07.2008 | 00:45
        Hemoglobin   Návštevník
        skusal som :gnome , KDE4 , fluxbox ... a fungovalo to len vo fluxboxe , ale mozno by to islo aj v KDE 3.5.9
        • Re: ako prehrat film na ploche 30.07.2008 | 01:34
          WlaSaTy   Návštevník
          to bude tym ze o root root windov sa stara session a WM je len jej jeden proces starajuci sa o presun a velkost okien. a kompozitny manager moze tiez uskodit prehravaniu na pozadi ak sa pouzije tento klasicky sposob.

          takze sa asi pytas nie ako prehrat video na root windov ale skutocne ako umiestnit prehravanie videa namiesto pozadia.
    • Re: ako prehrat film na ploche 30.07.2008 | 10:16
      --   Návštevník
      naco???
      • Re: ako prehrat film na ploche 30.07.2008 | 23:20
        WlaSaTy   Návštevník
        Z frajeriny, alebo pre efekt. Rovnako ako aj napriklad xsnow ktory ale asi bude robit podobne hovadiny pri kompozitnom nanageri.
    • Re: ako prehrat film na ploche 31.07.2008 | 12:10
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Ako to je uz jaka chujovina prehravat film na ploche namiesto pozadia ... Uplne zbytocna vec a tym padom aj tato cela tema je zbytocna ...
      Slackware
      • Re: ako prehrat film na ploche 31.07.2008 | 13:26
        Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
        podla mna to vobec nie je chujovina, chujovina je mysliet si ze vies lepsie ako niekto iny co on chce alebo co potrebuje. Co je zle na tom napr. mat namiesto statickeho pozadia obrazok zurciaceho potoka v nekonecnej slucke, podla mna to je vlastnost ktoru niekto moze potrebovat alebo vyzadovat.
        • Re: ako prehrat film na ploche 31.07.2008 | 13:43
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          Ty uz hovoris o niecom inom, on chcel dat do pozadia film a to je podla mna chujovina. Keby sa vyjadril ze chce animovane pozadie, tak OK. Ja skutocne neviem co on chce alebo potrebuje a je mi to srdecne jedno.
          Chces mi povedat ze by si si dal film do pozadia ? Bol by som vazne zvedavy kolky ludia by si dali namiesto nejakeho krasneho pozadia film a tak potom pracovali na PC.
          Ja len tolko ...
          Slackware
          • Re: ako prehrat film na ploche 31.07.2008 | 13:54
            Avatar nardew debian  Používateľ
            viem si zivo predstavit, ze by som mal na pozadi pustene spravy zo spravodajskeho tv kanalu.

            a ked ta uz tak irituje to slovo 'film', vobec nepisal, ze si na tom pozadi ten film chce pustit (pytal sa na techniku)
            • Re: ako prehrat film na ploche 31.07.2008 | 14:59
              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
              Ja tvrdim, ze je chujovina pozerat film na pozadi pracovnej plochy ...
              Slackware
              • Re: ako prehrat film na ploche 31.07.2008 | 15:17
                Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
                napr. mikrokozmos v pohode by na pozadi mohol bezat
                • Re: ako prehrat film na ploche 31.07.2008 | 15:24
                  Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                  no hej, ten by fakt mohol to uznavam ...
                  Slackware
              • Re: ako prehrat film na ploche 31.07.2008 | 16:22
                Avatar nardew debian  Používateľ
                ...a zaroven ze tato tema je zbytocna. stale nic?
                • Re: ako prehrat film na ploche 31.07.2008 | 16:55
                  Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                  No heeeej, sorry ospravedlnujem sa. Od teraz budem mat na ploche uz iba filmy, hurraaa, zbohom nudne pozadia, kazdy den od rana do vecera mi tam bude bezat iny film a v sobotu a nedelu to budu moje oblubene serialy ...
                  Slackware
                  • Re: ako prehrat film na ploche 31.07.2008 | 17:10
                    Avatar nardew debian  Používateľ
                    lol, ty to stale nechapes. jediny kto tu zatiahol pozeranie filmov na ploche si ty a este koli tomu chces zrusit cudzi topic. lol.

                    howgh
                    • Re: ako prehrat film na ploche 31.07.2008 | 19:21
                      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                      Ale ja ho nechcem zrusit, len som niekde vyssie napisal ze je zbytocny, ale zmenil som nazor, je to uzitocna vec ...
                      Slackware
    • Re: ako prehrat film na ploche 03.08.2008 | 21:45
      Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
      no tak neviem ako to riešia profici ale ja používam buntu (väčšiniu) a ak sj pušťam video z webu (youtube, natocto.sk) tak ak ho prepnem na celu obrazovku tak ho mam priamo na ploche..!! a je to len nastavením compizu!!
      s pozdravom začiatočník
      skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
      • Re: ako prehrat film na ploche 04.08.2008 | 00:40
        Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
        no jo, ale
        1.čo ak niektorí z nás compiz nepoužívajú, pretože nám to prekáža pri práci?
        2.čo ak niektorí z nás majú na compiz prílíš slabé počítače?
        3.čo ak niektorí ...

        treba myslieť aj na takéto prípady. :)
        s pozdravom nie o moc pokročilý užívateľ.
        Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
        • Re: ako prehrat film na ploche 04.08.2008 | 01:59
          Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
          ale ak to zoberieš ako radu ako si pustiť film na ploche a nahodou ti neprekaža v praci a maš dosť silný počítač, tak sa to da použiť... Tiež si nemusím púšťať podobné srandy ale napr. pre tých, ktorí majú pocit že im linux nemôže ponúknuť to čo maju v "oknach" , tak tu používam na ukážky aj možnosti compiz-u a je dosť tých ,ktorí majú záujem odísť od XP a pre mna ako odporcu Microsoftu je každá zbran dovolená..
          skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
          • Re: ako prehrat film na ploche 04.08.2008 | 19:26
            Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
            no myslím, že rýchlejšie by to bolo keby si cez wine spustím bsplayer. ten dokáže prehrávať film na pozadí. To s compizom je tiež dobré, ale je to dosť komplikované. je to asi ako keď by si išiel do Prahy cez Moskvu.
            Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
    • Re: ako prehrat film na ploche 03.08.2008 | 23:29
      Martin   Návštevník
      Ak by išlo čisto len o to pozadie a nie o to, aby tam bol nejaký dej, tak by postačilo, keby sa dal ako pozadie na ploche použiť napríklad animovaný GIF.
      • Re: ako prehrat film na ploche 04.08.2008 | 12:51
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        viem, ze to slo nejak cez compiz, treba pogooglit, ja som mal Matrix GL screensaver isty cas ako pozadie :D
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte