skype

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.07.2008 | 21:11
Avatar pistik   Používateľ
Kedze som v linuxe uplny zaciatocnik prosim o strpenie. Uz chvilu pouzivam mandrivu 9.2 a kopec veci tu uz mam porobenych pre svoje potreby a hodil by sa mi skype. Ked otvorim rpm-ko software installerom vyhodi mi tuto hlasku:

Niektoré požadované balíky nie je možné nainštalovať:
skype-2.0.0.72-mdv.i586 (kvôli neuspokojenému libc.so.6(GLIBC_2.4))
súhlasíte ?

v podstate sa mi nic uspokojive nepodarilo vygooglit. Poradi niekto?
Vopred vdaka
    • Re: skype 31.07.2008 | 21:47
      Peter2   Návštevník
      Tu danu kniznicu ktoru ti tam vyhodilo skus dat nainstalovat. Potom napis ako to dopadlo. A skus aj forum na www.mandriva.cz.
    • Re: skype 31.07.2008 | 21:47
      Laco   Návštevník
      Cau,
      Libc ti zjavne existuje v systeme, ale vyzera to tak, ze potrebujes novsiu verziu (co veru potrebujes ). Libc je standardna C-ckova kniznica a je pouzivana takmer kazdou aplikaciuo napisanou v C. Skus najst a stiahnut si najnovsiu verziu. Bud cez google, alebo nejaky repository pre mandrivu, pripadne zoznam do source.list-u (pouzivam debian, tak na mandrivu ti neporadim konkretne). To by malo problem vyriesit.
      Je ale mozne, ze budes potrebovat nasledne updatnut aj ine baliky, ktore su v zavislosti s Libc. Dalej mozes mat problem, ked nainstalujes aktualny Libc, s tzdata. Nezlakni sa, staci nainstalovat aktualnu verziu tzdata a vsetko ti pekne pojde.
      Dufam, ze sa ti to podari
    • Re: skype 31.07.2008 | 21:48
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Používaš už dosť starú verziu mandrivy (aj keď pri verzii 9.2 to bol myslím Mandrake). Najnovšia je tuším 2008.niečo. Ten balík asi bude robený pre novšiu verziu.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: skype 31.07.2008 | 22:08
      Grawp   Návštevník
      A vies o tom ze skype je spyware mimochodom?

      skype sa nema co zaujimat o /etc/shadows, o cely domovsky pricinok okrem .skype, a ece o dalsie subory, nema si co robit z uzivatelovej masiny super-node a aj tak to robi.

      A ludia to bezhlavo instaluju ........
      • Re: skype 31.07.2008 | 22:11
        Grawp   Návštevník
        ou, sorry
        to "nemal by" som mal asi napisat nejak inak
        on to totiz ma robit a ma nato aj pravo (vid licenciu)