problem s alsou

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.08.2008 | 02:57
Laco   Návštevník
po nainstalovani ALSA 1.0.17 mi zacali blbnut zvukove nastavenia.V alsamixery mam len tieto moznosti: [Playback] -> Master, PCM a [Capture]-> Digital
predtym som tam mal kopu vselijakych moznosti...mic, front mic, front mic boost, mic boost, capture, capture1 atd.....toto sa deje v jadre Debian 4.0/etch 2.6.18, ktory prichadza s distribuciou.
Mam aj kompilnute jadro 2.6.26, tam to funguje perfektne.
Tak som sa rozhodol pre downgrade alsy na 1.0.16 ale stale nic nepomaha.

/etc/init.d/alsasound restart Shutting down sound driver: done
Starting sound driver: snd-hda-intel done

/etc/modprobe.d/alsa-base pridany riadok
options snd-hda-intel position_fix=1 model=ref (skusal som aj model=acer ale nic)

/etc/modprobe.d# lspci | grep Audio
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) HD Audio Controller (rev 03)

vie mi niekto poradit? dakujem...nechce sa mi koli skajpu vzdy sa prepinat medzi jadrami...

    • Re: problem s alsou 06.08.2008 | 01:03
      Avatar Erik Mocný arch  Používateľ
      A preco si sa rozhodol pre downgrade alsy, ked v najnovsom jadre nemas problemy? :)
      • Re: problem s alsou 06.08.2008 | 16:10
        Laco   Návštevník
        Uz som nainstaloval znovu najnovsie ALSA ovladace, v 2.6.26 je to super, dokonca po zmene model=acer na model=3stack sa mi tam objavilo asi 5 novych veci, cize momentalne tam mam 13 volieb v alsamixery....no s rovnakymi nastaveniami a ovladacmi v jadre 2.6.18 mam len spominane 3 moznosti. Ale v podstate to uz je jedno, pretoze sa mi podarilo rozbehat grafiku pod 2.6.26 (vid databaza znalosti), takze nemam uz ziadny dovod chodit do 2.6.18-ky. Ale kazdopadne nemam rad ked mi nieco nefunguje a uz len so zvedavosti prip. dovodu naucenia sa niecoho noveho by som to rad vyriesil