Zatuhne mi Mandriva 05

Sekcia: Ostatné 30.06.2005 | 21:08
Avatar maros Mandriva 2005  Používateľ
Ahoj Z času na čas poslednou dobou častejšie mi zatuhne Systém a neviem prečo. Je možnosť sa dopátrať prečo. Začiatočník Ďakujem
    • Re: Zatuhne mi Mandriva 05 29.06.2005 | 16:32
      peter golis   Návštevník
      predpokladam ze v tretiom riadku mal byt na konci vety otaznik. odpoved je ano, v adresari /var/log su subory (messages,...) do ktorych sa ukladaju spravy systemu a zvykne tam byt samozrejme aj pricina havarie. ale, otazka je co znamena vytuhne, otvoris si film na editaciu, preplnis pamet (ram+swap) a namiesto toho aby si pockal, tak to resetnes?
      • Re: Re: Zatuhne mi Mandriva 05 29.06.2005 | 16:53
        Avatar maros Mandriva 2005  Používateľ
        Ahoj Som pripojený na internet nesťahujem len prezerám stránky a z ničohonič to zatuhne. Problém je v tom že to čo je uložené v var/log vôbec nerozumiem. Čo sa týka pred tým ako ho resetnem skúšam napr pomocou Ctrl+Esc ktorá apl. zatuhla alenič sa nedá spustiť.
        • Re: Re: Re: Zatuhne mi Mandriva 05 29.06.2005 | 17:36
          peter golis   Návštevník
          aky mas stroj a modem? totizto taketo ftakoviny boli ak mal clovek pII okolo 300Mhz a winmodem. ten winmodem v beznej prevadzke urezal polovicu vykonu procesora a ked bol problem na sieti, tak to dokazal takto pretazit. dalis dovod je ten, ze sa na stranke vyskytuju moc velke tabulky a mas malu pamet, tak to robi to iste. a tak isto ak si zapnes nejaky flash kde sa rataju balisticke krivky v 3d aby niekto ukazal ze vie urobit bublinku, tak detto ...
          • Re: Re: Re: Re: Zatuhne mi Mandriva 05 29.06.2005 | 17:53
            Avatar maros Mandriva 2005  Používateľ
            Internet mám cez LAN. Ram 512 MB CPU Celeron 1000 MHz
            • Re: Re: Re: Re: Re: Zatuhne mi Mandriva 05 29.06.2005 | 18:54
              peter golis   Návštevník
              aj ked sa jedna o celeron, stroj je dostatocne rychly. ale treba jednoznacne pozriet dane logy, otestovat pamet a hlavne dat update systemu. inac, nejedna sa o pretaktovanu zostavu?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zatuhne mi Mandriva 05 29.06.2005 | 19:32
                Avatar maros Mandriva 2005  Používateľ
                Samozrejme že je to pretaktované z 667 na 1045MHz Ale do teraz to už asi rok pracovalo bez problému. Update som už spravil a nepomohlo. Môžem Ti poslať tie logy a pozrieš sa prosím na to?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zatuhne mi Mandriva 05 30.06.2005 | 15:11
                  peter golis   Návštevník
                  pretaktovane z 666 Mhz na 1Ghz? mohol by si byt rad ze to nezhorelo aj skor. momentalne by som si dovolil tvrdit ze je na 80% zniceny hardware. netusim ci si to chladil dusikom alebo cim, ale taketo pretaktovanie ...
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zatuhne mi Mandriv 30.06.2005 | 17:28
                    Avatar maros Mandriva 2005  Používateľ
                    Hardware je určite OK zistil som že to robý hlavne vtedy ako som na nete. Apropo najde sa niekto kto sa pozrie na tie logy? Čo sa týka CPU aby som bol presný idem na 1045 MHz bez akých koľvek problémom. Teplota je okolo 38 C. A to mám ešte chladič upravený na polovičnú rýchlosť lebo mi vadila hlučnosť. Takže dusík určite nie.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zatuhne mi Man 30.06.2005 | 21:08
                      peter golis   Návštevník
                      teoreticky by som sa mohol na tie logy pozriet aj ja. okrem nich potrebujem standardny popis hw (/proc/interrupts... lspci lsusb dmesg ...)