Najlepsia kniha ku C

Sekcia: Programovanie 03.08.2008 | 00:34
Avatar chaser Debian  Používateľ
Neviete aka je najlepsia kniha ku Jazuku C urcena pre uplneho zaciatocnika ?Absolutne od zakladov sa chcem ucit bo neviem nic. Doma mam: Ucebnica jazyka C od Pavla Herouta a akoze uz od zaciatku tu dost veci chyba tak bysom rad vedel ci je nejaka dobra kniha (najlepsie ebook) kde sa da naucit programovat a najlepsie po cesky alebo slovensky
    • Re: Najlepsia kniha ku C 03.08.2008 | 02:22
      Avatar Dušan Ďurech Debian Lenny 5.0  Používateľ
      hmm, tak ja som ti chcel poradit prave knihu od Pavla Herouta. pls. co ti v nej chyba ? Ta kniha je taka dobra, ze som ju pozical a este mi ju nevratili ;)
    • Re: Najlepsia kniha ku C 03.08.2008 | 04:51
      Laco   Návštevník
      Presne, ta kniha je super, z nej som sa naucil programovat v C....
      • Re: Najlepsia kniha ku C 03.08.2008 | 11:38
        Avatar chaser Debian  Používateľ
        No mne sa zda ze je dobra, ale hned prvy program ktory tam bol napisany ako ukazka mu chybal jeden riadok a mne ako zaciatocnikovi to neslo. Este ze som mal na chatu jedneho programatora co mi poradil ako to dokoncit. Herout asi nechava take chytaky vsade hejze. No ked hovorite ze je dobra tak sa budem ucit z nej.
    • Re: Najlepsia kniha ku C 03.08.2008 | 11:42
      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
      o "C" (ale aj inych pismenkach) je dobra knizka s nazvom Slabikar :-)

      konkretnu knizku neporadim, ale... nebolo by lepsie zacat konkretne s nejakou pokrocilou variantou C?
    • Re: Najlepsia kniha ku C 03.08.2008 | 13:09
      Avatar pison openSUSE 13.1, KDE 4.12.3  Používateľ
      Herout ne najlepsi, a ked ti tam cosi chyba, tak ked na to raz prides tak ti pojde uz kazdy program, musis sa cet to preniest , lebo lepsia kniha na C jak Herout asi neni
    • Re: Najlepsia kniha ku C 03.08.2008 | 13:59
      Avatar Angel182 Ubuntu  Používateľ
      podla mna je celkom obsiahla a vycerpavajuca ucebnica z tejto stranky http://www.gljs.sk/~sjiricek/inf/pcrevue/cpp.pdf
      • Re: Najlepsia kniha ku C 04.08.2008 | 18:04
        Avatar Tomi Windows XP Pro/Ubuntu  Používateľ
        angel182: sice som link neotvoril, ale uz len nazov suboru hovori, ze to nie je kniha na Ccko ;-)

        chaser: co konkretne sa chces naucit? co ovladas z tohto jazyka? kde chces Ccko uplatnit(popis ukazkovu aplikaciu, alebo co to ma byt)? alebo je Ti jedno, ci je to C, alebo C++ ?
        Nobody is perfect. I am Nobody.
    • Re: Najlepsia kniha ku C 05.08.2008 | 12:47
      peto   Návštevník
      lepsie knihy ako
      1. Kernighan, Brian W.; Dennis M. Ritchie (February 1978). The C Programming Language, 1st ed., Englewood Cliffs, NJ: Prentice Hall. ISBN 0-13-110163-3.
      2. Kernighan; Dennis M. Ritchie (March 1988). The C Programming Language, 2nd ed., Englewood Cliffs, NJ: Prentice Hall. ISBN 0-13-110362-8. Wikipedia
      resp. cesky preklad
      Internetove knihkupectvo nenajdes.

      • Re: Najlepsia kniha ku C 09.08.2008 | 15:29
        Avatar chaser Debian  Používateľ
        No chcem sa naucit C od zaciatku vdaka za rady, zatial sa ucim z Herouta :)