Live distro s pravom zapisu na hdd

Sekcia: Hardware a Drivery 04.08.2008 | 16:40
Attila   Návštevník
Ahojte, hľadám distro, može byť aj bez Xiek, ale nech je tam aspon midnight comander.
Potrebujem live distro, ktore hned po spustený nemá problem čítať a zapisovať na na disk, kde je fat 32. Potrebujem len skopirovať cd inštalačku z win 98 na hdd počitača, kde nie je cdromka, teda cez druhý počítač, ..no distra ako ubuntu maju s tým problem, alebo skor ja s nimi :)) ...pametám sa, že prve live cd nemali žiadny problem, ..ale si už nepamätám, ktore to boli, a možno len preto, lebo to boli ešte také experimenty, pls pomoc
    • Re: Live distro s pravom zapisu na hdd 04.08.2008 | 16:49
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ubuntu a spol bez problemov funguje - u novsich ak to nejde tak staci spustit cez cervene jabko a pojde...
      • Re: Live distro s pravom zapisu na hdd 04.08.2008 | 16:49
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        teda cez alt+f2: nautilus, ospravedlnujem sa
        • Re: Live distro s pravom zapisu na hdd 04.08.2008 | 17:35
          WlaSaTy   Návštevník
          tuto vetu si cital? skopirovať cd inštalačku z win 98 na hdd počitača, kde nie je cdromka, teda cez druhý počítač Nemyslim ze by niekto riesil boot ubuntu cez siet alebo z usb liatka. Takze otazka je akym sposobom by sa to malo nahrat, aka je tam sietovka a kolko je tam RAM. Zachrannych distribucii je dost, vela z nich si rozumie aj s generaciou hardware z cias win95/98 ale otazkou je z coho by sa to malo nastartovat a kolko ten komp zvlada.

          PS.: podobne veci som riesil cez tomsrtbt, ale ajtak bude k tomu treba asi nahodit sys c: z nejakej dosovej diskety. ale ci je tam midnight commander, to ma ozaj nezaujimalo. prikaz cp funguje lepsie a je pohodlnejsi.
    • Re: Live distro s pravom zapisu na hdd 05.08.2008 | 21:43
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      Zdravím

      Slax splna Vaše požiadavky.

      www.slax.org

      tomolc
      tomolc
      • Re: Live distro s pravom zapisu na hdd 06.08.2008 | 00:06
        Attila   Návštevník
        dakujem určite vyskušam
      • Re: Live distro s pravom zapisu na hdd 06.08.2008 | 14:30
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        slax je super ale ked som sa k nemu chcel nedavno vratit som zistil ze pocet modulov sa nejako okresal, ci to je iba prechodom na verziu 6 ??

        chyba mi este nieco ako bolo v 5ke, (killbill edition - s wine a neviem cim, a aj verzia s XFCE)
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: Live distro s pravom zapisu na hdd 06.08.2008 | 14:38
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          tak napisat tomolcovi nech urobi :)
          • Re: Live distro s pravom zapisu na hdd 06.08.2008 | 15:53
            Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
            Moduli sú na mojej stránke:

            ldt.linuxos.sk

            len momentálne ich aktualizujem (uploadujem) a ešte pár hodín to potrvá......

            Ale XFCE tam už je...... :-)

            Pokec o tom ako treba s tými modulmy narábať je tam tiež

            tomolc
            tomolc
            • Re: Live distro s pravom zapisu na hdd 07.08.2008 | 10:16
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              v principe... LDT s gparted a wine by sa dalo urobit bez problemov?
              • Re: Live distro s pravom zapisu na hdd 07.08.2008 | 14:51
                Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
                ano

                Ak by mal dakdo požiadavku na ISO s konkrétnym obsahom softu stačí napísať zoznam a ja to iso vyskladám a uploadnem (do 400 MB)

                tomolc
                tomolc
              • Re: Live distro s pravom zapisu na hdd 07.08.2008 | 14:53
                Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                urob gpartednie, predbehni ho.. alebo weenie.. zalozene na greenie a s wm afterstep
                • Re: Live distro s pravom zapisu na hdd 07.08.2008 | 14:57
                  Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
                  Zdravím

                  Asi nechápem vašemu príspevku. Kto koho má predbiehať? Niesme na pieskovisku....

                  tomolc
                  tomolc
                  • Re: Live distro s pravom zapisu na hdd 07.08.2008 | 16:03
                    Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                    to bola odpoved na Stana (vyssie).. on je zanietenym vytvaracom vselicobuntu a podobne :-)
                    • Re: Live distro s pravom zapisu na hdd 07.08.2008 | 17:28
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      keby bol stano zanieteny, tak by neuvazoval nad slax based CD s wine a gparted... priznaj sa ze si smolko a nerozumies takto velmi odbornym veciam :)
                      • Re: Live distro s pravom zapisu na hdd 07.08.2008 | 17:54
                        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                        ja, tvorca kotrckanuxu a nerozumiem? neflamuj tu :-) som kotrckanuxovy guru.. padni na kolena a pros o odpustenie.. lebo inak ta zavriem do kocky, kde na kazdej stene bude BSOD.
                        • Re: Live distro s pravom zapisu na hdd 07.08.2008 | 18:04
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          len aby som Ti tu kocku nevypol aj s x-serverom :)

                          a moc ma nestvi, lebo Ti hacknem klavesnicu a CTRL+ALT+F1 bude povazovat za CTRL+ALT+DEL...

                          ok, stacilo. Neviem ci sa to chce kazdemu nezainteresovanemu citat...