Debian +GNOME - gnome nenabehne po prihlásení

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.08.2008 | 19:32
Avatar xgamer Ubuntu 8.04  Používateľ
Mám takýto problém;) Skušal som už dávnejšie debian + gnome na mojom notebooku všetko išlo ok ale ako náhle som reštartoval systém po nainštalovaní pre mňa potrebných aplikácií,prihlásil som sa cez gdm a gnome nenabehlo. Skušal som pozerať logy ale nič som nenašiel tak som ho skusil preinštalovať ale ani to nepomohlo spravilo to znovu:( a fakt neviem prečo. Už som aj googlil dosť dlho a našiel som pár príspevkov vo fórach kde riešili podobný problém ale fungujúce riešenie tam nikde nebolo:(
A teraz skušam debian cez virtualboxe tiež debian + gnome a po nahodení hosťovských doplnkov to urobí to isté takže mi napadlo ešte že či to nebude niečo s X serverom a grafikou. Grafiku mám Intel X3100. Nestretol sa niekto s niečim podobným?
Chcel by som to vyrieš bo KDE nemusím XFCE nie je moc pre notebook a gnome mi plne vyhovuje a debian tiež ale kombinácia gnome a debiana mi na booku nejako nefunguje a fakt nemám tušenia prečo:(
thx
    • Re: Debian +GNOME - gnome nenabehne po prihlásení 08.08.2008 | 19:57
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Co znamena ze xfce4 nieje pre notebook? Pouzivam ho na notebooku, pouzival som ho a aj pouzivat budem... Podla mna prave na notebook ktory nemusi byt zatazovany desktop managerom je vhodne xfce4. Gnome / KDE na slabsom notebooku ide pomalsie.
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Debian +GNOME - gnome nenabehne po prihlásení 08.08.2008 | 20:38
        Avatar xgamer Ubuntu 8.04  Používateľ
        No napr. XFCE nemá power manager aj keď to nie je až taký problém ale nemohol som spojazdiť funkčné klávesy čo potrebujem nemám niečo ako network manager v gnome aj keď pre XFCE môže byt náhrada wicd ok zle som sa vyjadril beriem späť ale teraz tu nepotrebujem riešiť prostredia ale môj problém debian + gnome a notebook má dosť výkonný na hoc ktoré DE ale proste najviac mi sedí GNOME
    • Re: Debian +GNOME - gnome nenabehne po prihlásení 08.08.2008 | 22:18
      l_barbarossa   Návštevník
      - napr. pokusne vytvor noveho uzivatela a prihlas sa na jeho ucet
      - alebo sa do gnome prihlas z init 3 (textovy rezim este pred nabehnutim X servera), v Mandrive je na to prikaz startgnome alebo tiez startx && gnome-session) a budes mat na konzole rovno aj vypis s chybami
      -pripadne si over, ci mas dobre skonfigurovany gdm (gdmsetup) -> ako root alebo sudo-er
      • Re: Debian +GNOME - gnome nenabehne po prihlásení 08.08.2008 | 22:46
        Avatar xgamer Ubuntu 8.04  Používateľ
        No to s tým užívateľom som skúšal a nefunguje to tiež jedine mi gnome nabehne v recovery mode ked dám startx ako root vtedy to ide úplne normálne
        • Re: Debian +GNOME - gnome nenabehne po prihlásení 08.08.2008 | 23:42
          l_barbarossa   Návštevník
          no vsak ked si v recovery mode, tak daj login tvoj_ucet a az nasledne startx -> aspon pouvazujeme, ci ma tvoj ucet problemy k pristupu na X server vseobecne alebo len cez gdm.
          - a overoval si si, ci mas ten gdm spravne nastaveny? vsak si to este porovnaj s ubuntu /etc/X11/gdm/ (zhoda tam nemusi byt, ale ci nenajdes nieco podozrive?)
          • Re: Debian +GNOME - gnome nenabehne po prihlásení 10.08.2008 | 21:24
            Avatar xgamer Ubuntu 8.04  Používateľ
            S ubuntom to už nemám ako porovnať kedže som nahodil debian. Ale mám nové zistenia týka sa to len gnome xfce-session ide bez problemov tiež som zapal debug v gdm.conf len neviem kde sa to ukladá. A ešte ako spravím aby sa to gdm pustilo ešte pred štartom Xka?thx