linux a notebook/laptop

Sekcia: Ostatné 10.08.2008 | 13:24
Avatar Dominika GreenieOS  Používateľ
Dobry den...chcela by som poradit...Mam Greenie distro a potrebovala by som pomoct ako spravit, aby sa NB pri zaklapnuti dal do stavu hibernacie automaticky...Momentalne ked zaklapnem NB ani sa nevypne obrazovka a system sa sekne a ostava mi uz len restartovat...co je tiez dost nemile. Dakujem za pomoc, ak by niekto vedel...len som v linuxe no hm...nezbehla velmi...preto prosim podrobny opis postupu...
    • Re: linux a notebook/laptop 10.08.2008 | 13:33
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      aku mas graficku kartu? Nehadze Ti nahodou chybu 127 alebo nieco podobne?
      • Re: linux a notebook/laptop 10.08.2008 | 13:41
        Avatar Dominika GreenieOS  Používateľ
        mam Intel 965GM, ako normalne ide vsetko vpohode, len s tym zaklapnutim to nejde...nevypisuje ziadnu chybu, len ho sekne...
    • Re: linux a notebook/laptop 10.08.2008 | 18:08
      Peter2   Návštevník
      Skus napisat aky mas notebook, a este skus aj napisat do fora distribucie na www.greenie.sk
      • Re: linux a notebook/laptop 10.08.2008 | 23:54
        dona   Návštevník
        Mam HP Compaq 6720s. Vsetko ide na nom vpohode co sa tyka linuxu Greenie, nepise ziadne chybne hlasky, len s tym zaklapnutim...myslela som, ze to treba niekde upravit, resp. naprogramovat aby to slo...neviem, nevyznam sa, preto sa pytam...
        • Re: linux a notebook/laptop 12.08.2008 | 13:54
          Peter2   Návštevník
          Vies ono je to problematicke Linux a hibernacia, stale su s tym problemy a nakoniec sa budes musiet zmierit s tym ze pocitac budes stale vypinat a zapinat. Skus okolo tejto problematiku pogooglit a skus aj niektore Linux jabber chaty. Napr. zopar ich najdes aj na tejto stranke http://live.jabbim.cz/chat. Odporucam hlavne ten s Ubuntu, pretoze Greenie z neho vychadza. Ak mas jabber ucet tak by si nemala mat problem cez jabber klienta. Ak nemas mozes tam ist cez Firefox (Opera to nepodporuje), staci kliknut na vstup a vyplnit prezivku. Ja ti s tymto az tak neporadim, nemam az take skusenosti, zatial.
    • Re: linux a notebook/laptop 12.08.2008 | 15:01
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      neviem ci si skusala ?
      chod do SYSTEM → PREDVOLBY → SPRAVA NAPAJANIA

      a aj v tabe napajanie zo siete aj z baterie mas jedno kontextove menu v ktorom urcis co sa stane po zatvoreni veka/krytu (close lid, ale asi to mas svk kedze greenie)

      dufam ze som sa nesekol a ze sprava napajania je v greenie na rovnakom mieste ako v ubuntu
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: linux a notebook/laptop 12.08.2008 | 15:02
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        alebo som zle pochopil otazku a toto mas uz nastavene ale namiesto toho aby to vykonalo sa stane co si napisala ??
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: linux a notebook/laptop 12.08.2008 | 18:34
      Avatar suchy ubuntu, debian  Používateľ
      tiez mam hp a vyriesil som to pridanim riadku blacklist button do suboru /etc/modprobe.d/blacklist.
      sice mi to teraz automaticky nehybernuje, ale ked ho zavrem aspon nezamrzne. hibernovat mozes pomocou system -> quit -> hibernate
      A Real Programmer might or might not know his wife's name. He does, however, know the entire ASCII code table.