Microcom AD2622 a Ubuntu 7.10

Sekcia: Konfigurácia 19.08.2008 | 13:25
Avatar p4li12   Používateľ
Nazdar chalani ..... pokusam sa nainstalovat moj modemik starucky na Linux .. idem podla navodu tu na webe ale pri casti kedy mam zadat
# stdsl.sh start
nastava problem ... vypisme ze v /usr/sbin/stdsl.sh no such file or directory ... pritom tam ten subor je a aj som donho vlozil ten kod ktory je v navode ...


fakt uz neviem co mam robit ... rad by som rozbehal Ubuntu a konecne sa naucil s Linuxom robit ale bez netu je to kusok obtiazne stale sa pri niecom prepinat do Visty bol by som vdacny za akukolvek FUNKCNU radu
    • Re: Microcom AD2622 a Ubuntu 7.10 19.08.2008 | 15:47
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      A dal si mu aj práva na spustenie? (chmod +x /cesta/stdsl.sh)
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Microcom AD2622 a Ubuntu 7.10 19.08.2008 | 19:36
        Avatar p4li12   Používateľ
        heh taketo typy odpovedi som cakal :-D .. hovorim ze som spravil vsetko v navode tak ako som mal ... az tu som sa zastavil .. daval som si pozor aby som na nieco nezabudol aby som sa tu potom ako hlupak nevypytoval na vlastnu blbost
        • Re: Microcom AD2622 a Ubuntu 7.10 19.08.2008 | 20:07
          peto   Návštevník
          na nalyzu je najlepsie dat cely vypis..


          od spustenia to by mohlo pomoct...
          • Re: Microcom AD2622 a Ubuntu 7.10 19.08.2008 | 22:21
            Avatar p4li12   Používateľ
            no je to tak ze som na to nakoniec narazil podla navodu
            vytvorme si prázdny súbor v priečinku /etc/ppp/peers s názvom dsl-provider ak tam ešte taký súbor náhodou nemáme a skopírujme tam:


            # Minimalistic default options file for DSL/PPPoE connections
            noipdefault
            defaultroute
            replacedefaultroute
            hide-password
            #lcp-echo-interval 30
            #lcp-echo-failure 4
            noauth
            persist
            #mtu 1492
            usepeerdns
            plugin rp-pppoe.so
            nic-nas0
            user "mojeprihlasovacie meno@dsl.stonline.sk"


            samozrejme treba upraviť:

            user "mojeprihlasovacie meno@dsl.stonline.sk"


            8. Ďalšia vec je potrebné tak isto vytvoriť prázdny súbor v priečinku /etc/ppp s názvom
            pap-secrets a skopírovať do neho:


            # /etc/ppp/pap-secrets
            #
            # This is a pap-secrets file to be used with the AUTO_PPP function of
            # mgetty. mgetty-0.99 is preconfigured to startup pppd with the login option
            # which will cause pppd to consult /etc/passwd (and /etc/shadow in turn)
            # after a user has passed this file. Don't be disturbed therefore by the fact
            # that this file defines logins with any password for users. /etc/passwd
            # (again, /etc/shadow, too) will catch passwd mismatches.
            #
            # This file should block ALL users that should not be able to do AUTO_PPP.
            # AUTO_PPP bypasses the usual login program so it's necessary to list all
            # system userids with regular passwords here.
            #
            # ATTENTION: The definitions here can allow users to login without a
            # password if you don't use the login option of pppd! The mgetty Debian
            # package already provides this option; make sure you don't change that.
            # INBOUND connections
            # Every regular user can use PPP and has to use passwords from /etc/passwd
            * hostname "" *
            # UserIDs that cannot use PPP at all. Check your /etc/passwd and add any
            # other accounts that should not be able to use pppd!
            guest hostname "*" -
            master hostname "*" -
            root hostname "*" -
            support hostname "*" -
            stats hostname "*" -
            # OUTBOUND connections
            # Here you should add your userid password to connect to your providers via
            # PAP. The * means that the password is to be used for ANY host you connect
            # to. Thus you do not have to worry about the foreign machine name. Just
            # replace password with your password.
            # If you have different providers with different passwords then you better
            # remove the following line.
            # * password
            "mojeprihlasovaciemeno@dsl.stonline.sk" * "mojeheslo"


            samozrejme upravime "mojeprihlasovaciemeno@dsl.stonline.sk" * "mojeheslo"

            9. Vytvorime si do tretice ešte jeden súbor v priečinku /etc/ppp s názvom resolv.conf a skopírujeme tam :


            nameserver 195.146.132.58
            nameserver 195.146.128.60


            toto platí pre T-com ,takže ak máme iného IPS upravíme.


            10. Reštart pc


            11. Ideme do konzoly a napíšeme:

            sudo stdsl.sh start

            malo by vypisať:

            br2684ctl[4631]: Interface "nas0" created sucessfully
            br2684ctl[4631]: Communicating over ATM 0.1.32, encapsulation: LLC
            br2684ctl[4631]: Interface configured
            Plugin rp-pppoe.so loaded.


            ak by niekto potreboval ... :)



            ale dalsi problem :-D ... akosi mam problem pri instalacii softu ... natahnem napr. Pidgina rozbalim v terminali s aprepnem do toho priecinka dam ./configure secko v pohode .... dam make a vypise ze sa nenasiel makenieco :-D .... dam make install a to iste .. ale v navode co je pribaleny je to takto pisane tak ako nechapem ...
            • Re: Microcom AD2622 a Ubuntu 7.10 19.08.2008 | 22:33
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Hoď celý výpis. make obvykle neprebehne preto, lebo neprebehol dobre configure :) Si si fakt istý, že configure prebehol ok?
              Alebo ešte môže byť že nemáš nainštalované balíky na kompilovanie (build-essential).
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: Microcom AD2622 a Ubuntu 7.10 19.08.2008 | 22:34
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Ešte jeden detail. Načo kompilovať pidgina, keď je ako deb balíček v repozitároch?
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: Microcom AD2622 a Ubuntu 7.10 12.06.2009 | 22:39
              Avatar makak   Používateľ
              Toto všetko som spravil. Prečítal som aj návod na tejto stránke. Ešte jeden na stránke vigor (či akej to).
              Stále mi nejde spustiť start.sh. Práva sú nastavené, súbor existuje.

              Čo s tým ? :(
    • Re: Microcom AD2622 a Ubuntu 7.10 19.08.2008 | 22:24
      Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
      Napis nam co ti vypise po prikaze
      ls -l /usr/sbin/stdsl.sh
      • Re: Microcom AD2622 a Ubuntu 7.10 19.08.2008 | 22:29
        Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
        No nic, bol som pomaly...
        Prestuduj si toto Instalovanie balikov v Ubuntu
        • Re: Microcom AD2622 a Ubuntu 7.10 19.08.2008 | 23:26
          Avatar p4li12   Používateľ
          diki moc za odozvy ... to build-essentials mi mozno fakt chyba ... zajtra hodim log .. dnes uz nemam cas na prepinanie do Ubu ....