Velkost pismen v menu vo firefoxe

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.08.2008 | 14:04
<<<>>>   Návštevník
Dobry den mam jeden problem :( chcel by som zmenitt velkost pismen vo firefoxe v menu (su prilis velke a strasne mi to vadi lebo som zvyknuty na mensie)
Pouzivam OpenSuSE 11.0 a KDE 3.5.9 a Firefox 3.0.1
viem ze firefox je GTK aplikacia tak som skusal v control ceentri nastavit mensi font priblizne firefox ma nastaveny font Sans Serif 10 alebo 11 ja by som chcel 9 :( tak som skusal a som nastavil 7cku restartoval som KDE (lebo zmeny sa maju objavit po restartovani KDE) restartoval som firefox ale nic s tym nespravilo dalej ved predsa firefox si bere nastavenia co sa tyka fontov v menu /home/user/.mozilla/firefox/hakybaky.profil_firefoxu_ktoreho_pouzivate/chrome/userChrome-example.css
tak som tam pridal
menuitems,menu {
font-family: “sans-serif” !important;
font-size:
7pt !important;
}

ako v navode pisali ale nepomohlo tak som tam robil experimenty ale nie s pismom
#search-container, #searchbar {
-moz-box-flex: 700 !important;
}

toto malo roztiahnut bar (no skor dooooost roztiahnut) na vyhladavanie cez nejaky vyhladavaci modul napr Google
ale nic sa s tym nestalo

nakoniec po viacerich pokusoch som zistil ze moj firefox na userChrome je uplne imunny

mal som trosku vyladeny firefox (editaciou about:config) tak som si povedal ze si zalozim novy profil pre firefox tak som pekne do konzoly napisal firefox -p ProfileManager otvorilo sa pekne okienko so spravou tych profilov pekne som si vytvoril novy profil a nastavil aby sa odteraz len od spustal
isiel som do userChrome.css do toho uz noveho profilu a znova som skusal vsetko mozne a nemoze ale firefox vzdy po restarte neukazal ani jednu zmenu

nakoniec zo zufalstva uz aj KDE fonty som prestavil ze snad mozno vyvojari nastavili aby si to bralo mozno z KDE :( (alebo skor bug ktory mohol nastat pri vyberani GTK fontou ze by sa v skutocnosti GTK fonty mali brat z nastavenych KDE) ale nic nepomohlo

tak ja uz neviem co mam robit skusil som naozaj vsetko (okrem nainstalovania gnome a tam s tymi nastaveniami sa hrat) ale ja si myslim ze to v tom nebude :(

+ plus som nasiel aj nejaky navod na menenie /home/user/.font.config ale ten tak isto nefungoval :(

Vopred dakujem za kazdu reakciu ja uz som fakt bez nadeje:( fnuk
    • Re: Velkost pismen v menu vo firefoxe 22.08.2008 | 23:35
      eM   Návštevník
      zkuste klavesovou zkratku:
      ctrl +
      ctrl -
      respektive gesto "pravy dolni roh => levy horni"

      ...treba se trefite :)
      • Re: Velkost pismen v menu vo firefoxe 23.08.2008 | 10:59
        <<<>>>   Návštevník
        totizto ono nejde o velkost stranky a kontextu stranky to je v pohode
        ale ide o velkost fontov v menu firefoxe ako URLbar BOOKMARKbar MENUbar
        ale za reakciu i tak dakujem :)