Konfiguracia netu

Sekcia: Konfigurácia 21.08.2008 | 16:25
Avatar Adam Dvořák Kubuntu 7.10  Používateľ
Ahoj som v Linuxe úplný začiatočník a neviem ako v Kubuntu nadstaviť net pls pomôžte my hoci aj na konzolu my napíšte príkazy to je jedno vďaka za obetavé duše :D
Som LINUXový začiatočník ale nie úplne ovládam základne príkazy LINUXového shellu .Som úplne normálny stredoškolák na elektrotechnickom SOU ktorého zaujímajú PC a hlavne LINUX :)
    • Re: Konfiguracia netu 21.08.2008 | 16:29
      ---   Návštevník
      A net je aky? Aky HW? To podstatne akosi nevidim.
      • Re: Konfiguracia netu 21.08.2008 | 16:33
        Avatar Adam Dvořák Kubuntu 7.10  Používateľ
        Jaj ano pardon normálny sieťový kábel nie wifi
        Som LINUXový začiatočník ale nie úplne ovládam základne príkazy LINUXového shellu .Som úplne normálny stredoškolák na elektrotechnickom SOU ktorého zaujímajú PC a hlavne LINUX :)
        • Re: Konfiguracia netu 22.08.2008 | 11:57
          WlaSaTy   Návštevník
          sietovy kabel nezvykne potrebovat v tychto rokoch nejake extra nastavenia, takze skus opisat co mas za sietovku (lspci) ake mas jadro (uname -a) a ktore moduly mas nacitane (/sbin/lsmod), popripade aj ci mas nakopnute nieco zo siete (ifconfig). k tomu skus pridat co potrebujes nastavit (net cez DSL Router alebo do Magio boxu ci do fiber net boxu popripade do susedoveho routeru ktory ti cez stenu navrtal kabel pre Teba. bez toho sa ti da odpisat len to co vies, teda ze to mas pokazene.

          PS.: tie prikazy v zatvorkach napis do terminalu, myslim ze je to v menu ako KTerm.