AKo dat Nove Themy do OpenSuse 11

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.08.2008 | 21:14
Avatar sepilko Vlite-Vista OpenSuse 11 X64  Používateľ
Ako dam nove themy do toho LINUXU napriklad zo stranky

http://www.kde-look.org/content/show.php/Arezzo?content=84403

Skusal som ich pridavat cez Nastavenia -Vzhlad a pridat novy Motiv a vobec ich nevie rospoznat ak ich rozbalim na HDD ..? Ako na to ?
    • Re: AKo dat Nove Themy do OpenSuse 11 21.08.2008 | 21:35
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      [POZNAMKA - musis mat aspon kde 4.1 nie kde 4.0.4, ktore je standardne obsiahnute v instalacii openSUSE 11]
      mno, ono je to tema pre plazmu. Cize najprv odomkni plochu [mozes aj klaves. skratkou CTRL+L ] potom pravym klikom na plochu Desktop Settings a uplne dole, jak mas Destkop Theme tak tam mas, take roletove menu, z ktoreho si mozes vyberat a na pravo je New Theme... kliknes na new theme a pockas pokym sa Ti v okne nenacitaju nove temy [dlzka cakania zavisi od sily tvojho internetu, mne to tak 3-5 sek. trva T-COM DSL ] v zozname si vyberies temu ktoru chces [ v tvojom pripade je to oblubeny Arezzo] a kliknes "Install". Potom "Close" a v roletovom menu vyberies si svoju temu, ktoru si si pred chvilkou nainstaloval.
      • Re: AKo dat Nove Themy do OpenSuse 11 21.08.2008 | 21:48
        <<<>>>   Návštevník
        KDE4.0 aj 4.1 su dost na prd neoplati sa tam davat nijaka thema ani nic radsej si nainstalovat najnovsiu 3.5.9 a to pouzivat do kym nebude KDEcko naozaj finalne a nie ALHPA verzie alebo nieco pod alhpa verzie (tym narazam ako je KDE 4.0 a 4.1 dost na prd na tom)
        • Re: AKo dat Nove Themy do OpenSuse 11 21.08.2008 | 22:21
          sepilko   Návštevník
          No ale musim mat KDE 4.1 lebo v Kde 4.0.1 ja tam ziadne NEWS THEMES nevidim ak dam nastavenia plochy mam tam len dva Themas cierne a sive a pridat sa tam nic neda.. Takze prve mat Kde 4.1. ano ? AKo s tym suhlasim ze to kde je  samo o sebe nestabilne  .. Vsimol som si ze sem tam mi to vypadne seka to alebo  cierna obraovka a reset.
          Neviem preco sa vsade pise ze LINUX je sam o sebe stabilny a teraz zistujem ze ma same BUGY
          . Ako viem ak  nema graficke prostredie tak pre  uzivatelov co sa staraju o ine PC je to dobre ako server
          Ale pre obycajneho uzivatela?... 
          • Re: AKo dat Nove Themy do OpenSuse 11 21.08.2008 | 22:49
            Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
            Preco spajas Linux == jadro s KDE4 == graficke prostredie?
            Kde 4.1 je kusok nestabilne, ale je to novinka. Este sa musi doladit a vykrystalizovat.
            • Re: AKo dat Nove Themy do OpenSuse 11 21.08.2008 | 22:53
              Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
              Dodam:
              . Ako viem ak nema graficke prostredie tak pre uzivatelov co sa staraju o ine PC je to dobre ako server
              Ale pre obycajneho uzivatela?...

              Preco si si dal prave KDE4 ? Ak chces stabilitu graf. prostredia, tak si daj osvedcene Kde3.5.9, pripadne Gnome a pod.
              Ak ti ide len o stabilitu, tak si daj Debian "stable".
              • Re: AKo dat Nove Themy do OpenSuse 11 21.08.2008 | 23:06
                sepilko   Návštevník
                No ved som potom napisal ze ako server... je v pohode No kde som dal preto lebo sa mi celkom paci len to ze sem tam to blbne...Ako neviem si predstavit rodinku ktora PC nemala a im dat LINUX tak su hotovy nemozu to mat si myslim.. Moj nazor..neviem no..Poznam take pripady ktory nevedia poriadne ani na WIN robit ze chcu PC len na zabavu ..Asi ide o to co clovek od OS chce a caka...A ty mas co KDE 4. alebo tu Kde 3.5.9 ?. Ja som si len chcel vyskusat tie nove PLASMA THEMY zo srandy ale pozeram ze v nastaveniach tam pridat nove THEMAS nie je musim nainstalosvat Kde 4.1 a tak to tam bude ano ?
                • Re: AKo dat Nove Themy do OpenSuse 11 21.08.2008 | 23:26
                  Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                  neviem si predstavit rodinku ktora PC nemala a im dat LINUX tak su hotovy nemozu to mat si myslim
                  Mali sme tu uz take na fore, a nespominam si, ze by sa stazovali. Je to sila zvyku.. Poznam take pripady ktory nevedia poriadne ani na WIN robit ze chcu PC len na zabavu .
                  Pocitac je tak mudry, ako uzivatel, ktory za nim sedi. Nenarazam teraz na OS. Kazdy si vyberie, co mu sedi. Ja nikoho nenutim pouzivat OS, ktory pouzivam ja. Tu zabavou myslis asi hry, na ktore je urcite lepsi Win. Ja za zabavu povazujem aj hrabanie sa v systeme, doladovat ho podla svojich predstav.
                  Ja mam Kde4.1.
                  • Re: AKo dat Nove Themy do OpenSuse 11 22.08.2008 | 01:11
                    sepilko   Návštevník
                    A ja sa niekde stazujem ?:) Len ukazujem to ze kazdy system ma svoje chybycky ako aj WIN a tak isto aj Linux :) Ja mam LINUX a Vistu upravenu v programe VLite. Osekal som si ju a tak mi to bezi rychlesie. . Hry uz tiez nehram...ale ak je nejaka tak si rad zahram ale musi mat zmysel skor take RPG kde nie je len sekanie ale aj pekny pribeh . AKo dlho mas Linux? Takze uz nemas Win vobec na PC ?
                    • Re: AKo dat Nove Themy do OpenSuse 11 22.08.2008 | 01:16
                      sepilko   Návštevník
                      Takze vravis ze po case sa to KDE upravi na stabilnejsie ? A v com je vlastne rozdiel. Myslim medzi Gnome a KDE ? Mne sa zda KDE krajsi ...
                      • Re: AKo dat Nove Themy do OpenSuse 11 22.08.2008 | 01:47
                        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                        ok takze ak chces kde 4.1.x tak si ho mozes nainstalovat pomocou jednoho kliknutia. Po uspesnej instalacii odporucaju vymazat vsetko v adresari ~/.kde4 cize v akresari [/home/tvoje_prihlas_meno/.kde4] je to kvoli tomu, ze je vela rozdielov medzi 4.0.4 a 4.1.0. Nezabudni potom restartovat PC. Stabilita sa Ti uz zvysi, aj pouzitelnost, s kazdym novym updatom pribudaju nove funkcie a zvecsuje sa stabilita :)

                        p.s. porovnavat kde 3.5.9 s kde 4.1.1 je velka neferovost...to skor porovnavajte kde 3.1.1 s kde 4.1.1 ma to svoje mouchy ale to sa vychyta

                        p.p.s aku mas graficku kartu?
                        • Re: AKo dat Nove Themy do OpenSuse 11 22.08.2008 | 03:50
                          Avatar sepilko Vlite-Vista OpenSuse 11 X64  Používateľ
                          No mam HD 2900 XT Inac napisal som novu temu si mozes pozriet ako som instaloval Grafiku a co sa mi stalo..
                          http://www.linuxos.sk/forum/14331/index.html
                          • Re: AKo dat Nove Themy do OpenSuse 11 22.08.2008 | 12:35
                            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                            inac pre teba ako zaciatocnika, ti odporucam taky malinky manual, ktory este neni kompletny ale aspon nieco, a dobre sa zoznamis so systemom a ked to pochopis, tak zistis ze to neni tazke :P

                            1. instalacia openSUSE 11 s KDE 4
                            2. aktualizacia a ovladace
                            3. doladenie systemu a grafickeho prostredia
                            have a lot of fun ;) nezabudaj, keby daco, sme tu, tak ked narazis na problem, slahni ho sema poriesime
                            • Re: AKo dat Nove Themy do OpenSuse 11 23.08.2008 | 02:44
                              sepilko   Návštevník
                              Pocuj tak uz som si nastavil tie Plasmy a idu mi pekne.. No len jedna vec ma zere.. Nastavim si nejaku kotra sa mi paci a ako nahle vypnem PC a zapnem tak mi nabehne zakladna thema ._ to preco a stale to musim prestavovat
                              • Re: AKo dat Nove Themy do OpenSuse 11 23.08.2008 | 11:18
                                Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                                System Settings - Advanced (hore karta) - Session Manager - cast On Login.
                                Tu budes mat pravdepodobne Start with an empty session. Daj Restore previous session (Pripadne Restore manually saved session - podla toho, co ti viac vyhovuje)
                                • Re: AKo dat Nove Themy do OpenSuse 11 24.08.2008 | 17:12
                                  sepilko   Návštevník
                                  Vdaka .. Pocuj apreco mi ked si dam inastalacie nejakych ikon co ja viem napr v-like tak miesot toho aby stahovalo tak len napise rovno nainstalovane a konec.. a netaha.. BUG... A dalsia vec stiahol som si potom nejake ikony a ked som dal pridat dalsie tak tie co som stihaol na stranke NEIDU.. http://www.kde-look.org/index.php?xcontentmode=22x27

                                  tak isto je aj s THEMAMY . Ak si stiahnem bokom nieco neda sa nainstalovat.. nic len tie co mi da PLASMA a ked chcem svoje ine to sa neda ...ako na to kde to nahrat
                                  • Re: AKo dat Nove Themy do OpenSuse 11 24.08.2008 | 19:41
                                    Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                                    daj link na konkretne ikonky ktore Ti nejdu nainstalovat
                                    • Re: AKo dat Nove Themy do OpenSuse 11 24.08.2008 | 21:15
                                      Sepilko   Návštevník
                                      Napr tieto Jedna THEMA http://www.kde-look.org/content/show.php/V-like?content=79643

                                      A IKONY PRIDAT http://www.kde-look.org/content/show.php/V-like?content=79891


                                      Ako na to Vdaka.. Ako Co sa tyka IKON tak jednu sa mi podarilo naistalovat dalsie mi neidu....
                                      • Re: AKo dat Nove Themy do OpenSuse 11 24.08.2008 | 21:44
                                        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                                        mno, tak ta tema sa Ti nepodari nainstalovat :) lebo uz nesplnujes zakladnu poziadavku pre ktoru je urcena ::
                                        Version:  0.5
                                        Type:  
                                        Theme-Manager Theme
                                        Depends on:  KDE 3.x
                                        Downloads:  7065

                                        pokial vieme, tak ty mas kde 4.1 ;) cize si novsi. No a tie ikonky idu akurat ich mam nahodene, len treba restartovat graf. prostredie pre spravnu aplikaciu.
                                    • Re: AKo dat Nove Themy do OpenSuse 11 24.08.2008 | 23:17
                                      Sepilko   Návštevník
                                      Napr tieto Jedna THEMA http://www.kde-look.org/content/show.php/V-like?content=79643

                                      A IKONY PRIDAT http://www.kde-look.org/content/show.php/V-like?content=79891


                                      Ako na to Vdaka.. Ako Co sa tyka IKON tak jednu sa mi podarilo naistalovat dalsie mi neidu....
                                      • Re: AKo dat Nove Themy do OpenSuse 11 24.08.2008 | 23:23
                                        Sepilko   Návštevník
                                        No toto.. Ja som si myslel ze prave starsie na novsom pustim ale nevedel som to tak som sa nieco nove naucil . Ako nie je to ako vo WIN.. stare ide... pohode.....
                                        • Re: AKo dat Nove Themy do OpenSuse 11 25.08.2008 | 00:48
                                          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                                          mno, ide o to ze KDE 4 -> je zalozene z vecsa na QT 4 knizniciach, kdezto kde 3 je na qt 3. Na kde 4 mozes pustat aj starsie programy zostavene v QT 3, ale vzhlad najnovsieho KDE 4 nemozes tak lahko, lebo jeho zaklad pouziva QT 4.

                                          p.s. opravte ma ak sa mylim v niektorych veciach.
                                          • Re: AKo dat Nove Themy do OpenSuse 11 25.08.2008 | 09:30
                                            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                                            Oprava, nemá to nič spoločné s qt3 alebo qt4. Jednoducho sa rozhodli, že to nebude čistý port na qt4 ale prepísali to úplne a samozrejme nekompatibilne.
                                            • Re: AKo dat Nove Themy do OpenSuse 11 25.08.2008 | 16:46
                                              Sepilko   Návštevník
                                              Neviete mi povedat Ak si zapnem Efekty.. Vypnem sa a zapnem PC su Efekty zasa vypnute..
                                              nastavoval som to tak ze v spravce Reolacii som zaskrtol ako mi radili . Pri Prihlaseni- Obnovit rucne ulozene relacie .. Dobre som to nastavil vsak . tak preco mi to vrati bez efektov...


                                              A ako sa prihlasit na pracovnej ploche ako ROOT.. V konzole to viem ale ked sa chcem v grafickom systeme prihlasit ako ROOT ako to urobit
                                              • Re: AKo dat Nove Themy do OpenSuse 11 25.08.2008 | 17:28
                                                Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

                                                Mňa sa pýtať na efekty :D Ja s PC pracujem a nehrajem sa, takže nič také nemám a pravdu povediac netrápi ma ako to funguje a či to funguje.

                                                Ešte drobnosť, ako root a do X neprihlasuje. Bez diskusie, proste neprihlasuje.

                                                • Re: AKo dat Nove Themy do OpenSuse 11 25.08.2008 | 19:05
                                                  Sepilko   Návštevník
                                                  Ak take nemas nemusis odpovedat :) kady mame PC na nieco ine :) Pre mna stroj nie je praca a som tomu rad radsej pracujem s ludmi.. este to by mi trebalo:) takze ako to urobim s tymi efektami preco mi ich vypina