Linux nenacita DVD

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.08.2008 | 22:06
Lotar   Návštevník
Kamos mi vcera napalil na DVD par filmov vo win.xp, pouzil nero. Po napaleni dal aj kontrolu dvd ci je dobre napaleny, bol.
Doma som si dal dvd do mechaniky v ubuntu 7.10 a nevedel mi ho nacitat skusal som si to 6-7x a stale nic. Medium sa toci,kontrolka svieti ale nenacita. Ked kliknem na pocitac/mechanika CD-DVDRW tak mi vypise ze medium sa neda pripojit, v mechanike pravdepodobne neni ziadny medium, ako keby to bolo prazdne.
Nabootoval som do win.xp a tam ta ista mechanika mi to hned nacital aj som si to prekopiroval na hard disk.
Znovu boot do ubuntu z hdd tie filmy idu bez problemov, nie su poskodene. Lenze to dvd mi stale nenacita problem je taky isty. Skusal som ine napalene dvd-cka pod linux tie nacita bez problemov.
Aj moja aj kamosova napalovacka je LG. Medium je verbatim dvd-r 16x, napaloval s rychlostou 4.
Co to moze sposobovat?
    • Re: Linux nenacita DVD 22.08.2008 | 22:11
      Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
      Pri niektorych DVD to robi aj mne. Je to ojedinele cca pri 2. zo 100.
      Otvor si konzolu a mountni ho rucne (prikazom mount). Budes ho mat pripojene v /media/cdrom
    • Re: Linux nenacita DVD 22.08.2008 | 22:55
      Martin   Návštevník
      Mne robia biele DVDčka a CDčka Verbatim to isté v Mandrive, zato najobyčajnejšie najlacnejšie CDčka z Tesca mi načíta okamžite, farebné CDčka Verbatim tiež bez problémov. Chyba asi bude v médiu, teda nie chyba doslova, ale nejaká záhadná nekompatibilita.
      • Re: Linux nenacita DVD 22.08.2008 | 23:23
        Lotar   Návštevník
        Podla mna nekompatibilita nebude v mediu totiz posledny rok pouzivam len verbatim-ky a ci som napaloval vo win. ci v ubuntu boli nacitane v oboch O.S. bez problemov. Medium co pouzil je taky isty aky pouzivam aj ja.
        • Re: Linux nenacita DVD 23.08.2008 | 19:27
          Avatar lubos679   Používateľ
          Tak poviem vam moju skusenost. Niektore DVD, najma z Nera na Windows mi nenacital ziadny Linux. Ale akonahle som DVD nechal v pocitaci a vypol ho, po opatovnom starte (dvd vo vnutri) mi ho pripojilo. Ale ked som ho vlozil, ked bol uz Linux nastartovany, nenacitalo. Tak pri niektorych DVD z Windowsu stale restartujem Linux
          • Re: Linux nenacita DVD 23.08.2008 | 19:32
            Avatar lubos679   Používateľ
            Inak v tomto sa vobec nevyznam, ale ked napalujem v k3b tak mam na vyber suborove systemy:
            Iba Linux/Unix
            Linux/Unix+Windows
            Velmi velke subory(UDF)
            DOS Kompatibilita
            Vlastne(Rock Ridge, Joliet)
            Nemoze byt nieco v tom, ze ked mate vo Windowse nastavene nieco, taknapalite DVD v suborovom systeme ktore precita iba Windows?
            Ale to ma len tak napadlo inak do toho sa fakt nechapem:D
            • Re: Linux nenacita DVD 24.08.2008 | 16:44
              Elven   Návštevník
              dos kompatibilitu rozhodne neodporucam :D

              tam je obmedzenie na dlzku suborov a taketo rozne veci... z bezneho media to urobi kentus...
    • Re: Linux nenacita DVD 24.08.2008 | 14:26
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Akurát som dopálil dáke veci a Linux rozoznal z 5 DVD len 2, keď som ich mountol ručne nepodarilo sa mi ich korektne napáliť. Takže súhlas že všetky médiá Linux neberie.
      • Re: Linux nenacita DVD 24.08.2008 | 14:47
        ---   Návštevník
        mne sa to stava vo windowse (verbatim dvd RW), ze napalim a windows ho berie ako ciste a linux bez problemov zobrazi obsah. Asi to bude skor v mediach a ich ne/kompatibilite ako to tu uz niekto pisal.
        • Re: Linux nenacita DVD 25.08.2008 | 12:09
          Lotar   Návštevník
          Zahady sa mnozia :-) Mne sa to stalo tiez, ked som mal vlani cerstvo nainstalovany op. system ub 7.10. Napalil som dvd rw alebo cd rw a ani linux ani win. to nevedeli nacitat. Ale stavalo sa to len vtedy ked tie rw-cka predtym obsahovali udaje ktore boli vymazane. Na novych rw to nerobil. Vyriesilo sa to po case "samo" s updatemi. Na forach som cital ze to iste robil u niektorych aj cerstvy ubuntu 8.04.
          • Re: Linux nenacita DVD 25.08.2008 | 12:12
            <<<>>>   Návštevník
            podla mna to je cele o mechanikach a typov DVD ktore podporuju a nepodporuju a s ktorymi blbnu a este dobre spomenut nieje DVD ako DVD
            pokojne mozes mat DVD+R alebo DVD-R a tie starsie mechaniky podporuju len minuska ja osobne preferujem nekupovat +