Fedora 7

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.08.2008 | 22:08
Mrko   Návštevník
Zdravim, naistaloval som si fedoru 7 , ako mam spustit KDE , precital som si par knih , a vsade pisu ze sa to da vybrat v log. obrazovke no ja tam mam iba gnome ale KDE tam musim mat nainstalovane pretoze som ho vybral v instalacii. Prosim poradte niekto.

Podotazka>
S kade sa da stiahnut fedora 4 alebo 5 , lebo vo viacerych kniahch som cital ze ide o velmi kvalitne distribucie. Ako to s nimi vlastne je.

Dakujem za odpovede.
    • Re: Fedora 7 23.08.2008 | 22:23
      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
      fedora 7 a starsie (teda vratane 7) su nepodporovane a nevychadzaju pre ne ani bezpecnostne updaty. aktualna verzia je 9.

      co sa tyka KDE, pokial si ho naozaj nainstaloval, mal by byt v zozname gdm alebo kdm (spravca prihlasenia). viac poradit bez adekvatnych informacii neviem.
      • Re: Fedora 7 23.08.2008 | 22:25
        Mrko   Návštevník
        Aha cize radis radsej nainstalovat fedoru 9 ?
        • Re: Fedora 7 23.08.2008 | 23:58
          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
          ako prvy krok ano.
          • Re: Fedora 7 24.08.2008 | 00:39
            Mrko   Návštevník
            No fedoru 9 mam a co teraz jak rozbeham to KDE pls
            • Re: Fedora 7 24.08.2008 | 01:58
              Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
              Pri inštalácii si vyberáš pracovné prostredie a jeho inštaláciu ako aj predvolené spustenie toho , ktore ti viac vyhovuje... (Fedora je základom mnohých španielsko-brazílskych distribúcií napr. Vixta), ale ak ťa láka viac prostredie KDE4 , tak je potrebné poznamenaať , že sa nejedná o niečo stabilné a spoľahlivé.. ,tak aby si nebol sklamaný... čiže nejaké rozbehanie KDE asi problemom nebude ,skôr ťa môžu prekvapiť poinštalačné problemy s rozbehaním niektorých graf. kariet príp. programov..
              skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
              • Re: Fedora 7 24.08.2008 | 02:40
                Mrko   Návštevník
                Aha no mne ide hlavne o stabilitu , takze odporucas aby som ponehcal GNOME?
                Akoze ja proti Gnome nic nemam , ale citam knihu a tam popisuju KDE , lenze v nej popisuju fedoru 6 ,preto sa pytam na to KDE ale ked hovoris ze je nestabilne tak to radsej ponecham gnome . Kazdopadne dakujem za rady.

                Este na zaver otazka > aky je vas pohlad na fedoru 9 .
                Ide o system stabilny ?
                • Re: Fedora 7 24.08.2008 | 11:29
                  Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                  KDE je stabilne - rada 3.5.X a nestabilne - rada 4.0.X a 4.1.X

                  GNOME je teraz pri distribuciach ako je Fedora ta istejsia volba.