planovac ciest

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.08.2008 | 16:06
ferofekete   Návštevník
prosim vas neviete mi poradit ci v linuxe existuje nejaky planovac ciest ako napr microsoft auto route.
    • Re: planovac ciest 25.08.2008 | 16:48
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Nestačí maps.google.com?
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: planovac ciest 25.08.2008 | 19:56
      Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
      Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.
      • Re: planovac ciest 06.10.2009 | 11:47
        Robo-ZA   Návštevník
        rád by som sa pripojil k otázke.... požívam fedora 11 , jazdím na kamióne a net mám iba v holandsku, čiže vo zvyšku europy potrebujem pracovať z mapami offline. Používal som cez wine program Automapa , ale nešlo to moc dobre . Existuje nejaký program pre linux , kde by stačilo raz stiahnuť mapy a dokázal by snimi pracovať bez pripojenia na net ?
        • Re: planovac ciest 06.10.2009 | 23:58
          WlaSaTy   Návštevník
          Napriklad TomTom robi take male krabicky ktore bezia na Linuxe a splnaju aj zvysne poziadavky. A nezaclanaju vo vyhlade. A stoja menej ako rezervna baterka do notebooku.
          • Re: planovac ciest 07.10.2009 | 06:28
            Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
            S tymto sa da len suhlasit. Odkedy som sa dostal k TomTom navigaciam, tak neviem pochopit ludi, ktori pouzivaju cokolvek ine. Zatial som nevidel ziaden softver na PC, ktory by sa schopnostami co i len zacal priblizovat tymto krabickam. Je to jednoznacne dobra investicia, dnes nic lepsie proste clovek nenajde na akejkolvek platforme.
            Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
            • Re: planovac ciest 07.10.2009 | 12:40
              Robo-ZA   Návštevník
              navigáciu samozrejme mám a náhodou akurát tomtom, ale ten je pre kamión viac ako nedostačujúci..... ja si potrebujem naplánovať trasu úplne inak a zohľadniť neporovnateľne viac parametrov.... v windowse som používal tento program : http://www.mapandguide.com/products/route-planning/mg-professional/functions/

              s displejom na tomtome alebo inej navigácii sa podstatne horšie plánuje trasa, obchádzanie centier , platené diaľnice, a podobne, ako na monitore notebooku s myškou.... ideálne je naplánovať si trasu v notebooku a potom síce zadám cieľ aj do tomtoma, ale idem si podľa seba....

              čiže preto sa pýtam či niekto nepozná nejaký program v linuxe ktorý dokáže stiahnuť mapy z netu napríklad z openstreetmap a potom s nimy pracovať bez nutnosti znovu sťahovania po každom spustení programu.... dík za prípadnú radu
              • Re: planovac ciest 07.10.2009 | 13:25
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                skus sa pozriet na toto:
                http://code.google.com/p/gmapcatcher/

                malo by to vediet pracovat offline s mapy google a openstreetmap
                • Re: planovac ciest 07.10.2009 | 17:27
                  Robo-ZA   Návštevník
                  3x ďakujem.... je to lepšie ako som dúfal...
                  fakt paráda