ati problem

Sekcia: Hardware a Drivery 28.08.2008 | 14:01
Avatar Jakub Ostrochovský Ubuntu (11.10), Debian 6, iOS4  Používateľ
mam taky problem s drivermi od ATI - natívne linuxovské hry bezia bez namensich naznakov problemu, ale pripadá mi akoby wine ani cedega nespolupracovali s tymi drivermi, hry mi bezia len v okne, akonahle sa pokusim zapnut fullscreen tak po zapnuti hry sa stlací obraz na lavu polovicu monitora a vznikne take podobne ako sachovnica, kto to vie vyriesit prosim poradte

mam ati radeon x550 a tento driver ati-driver-installer-8-8-x86.x86_64.run.

tu je obrazok ako to vyzera
http://www.imager.cz/Obrazek/74/1547/dsc00013-jpg Half life
fotil som to mobilom lebo pri printscreen sa to odfotilo normalne
Don't be evil ;) Ľudia, čas na zmenu, ženieme sa do záhuby .. zabráňme bankárskym zrůdam zotročiť svet!
    • Re: ati problem 28.08.2008 | 14:56
      Avatar Dušan Ďurech Debian Lenny 5.0  Používateľ
      Bohuzial vam neporadim, iba mozem potvrdit, ze rovnaka chyba je aj u mna ( ATI Radeon 9600 )

      BTW. Na ovladacoch ati-driver-installer-8-5-x86.x86_64.run to slo este OK
    • Re: ati problem 28.08.2008 | 15:32
      pridavok   Návštevník
      ozaj, obcas mi to urobi aj pri prehravani dlhsich videi z internetu (napr youtube(ked pozeram vo fullscreen tak pri vypnuti fullscreenu to spraví to isté akurát sa to zdvojí a uz nenapraví, tak treba vzdy reset))
    • Re: ati problem 30.08.2008 | 03:28
      Lulo   Návštevník
      nazdar,
      musim ta sklamat, toto je bug v driveri, ktory sa vlecie tusim od verzie 8.6alebo 8.7 catalystu. Nechapem, ako je mozne, ze to nedaju do poriadku. Bug sa tyka 3d renederingu. Posledna znama verzia ovladacov, ktora bug nema, je verzia 8.5, ktoru pouzivam aj ja. Ak mas vsak jadro 2.6.25 a vyssie, musis aplikovat patch na fglrx, inak ti OpenGL bude pouzivat mesu, a teda hry ti budu sekat (ale napriklad OpenGL doom2 bezi nadherne hehe)
      v databaze znalosti som rozpisal (nick Laco), ako aplikovat patch na spominane jadra pre catalyst 8.5
      Vela stastia.