Opensuse 11.0 a Xnview

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.08.2008 | 18:21
Castler   Návštevník
Zdravim vsetkych,
Chcel by som nainstalovat XnView pod OpenSuse 11.0, v repozitaroch som nenasiel, a na :
http://pagesperso-orange.fr/pierre.g/xnview/endownloadlinux.html
neviem co mam stiahnut, lebo to tam vizera len ako pre Fedoru a RedHat. V kompilovani som menej ako zaciatocnik. Vie mi niekto poradit repozitar, alebo poradit, co stiahnut z uvedej home page.

Za vsetky rady dakujem vopred.
PS prechadzam z Win$ na Linux
Castler
    • Re: Opensuse 11.0 a Xnview 28.08.2008 | 20:12
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Skúsil by som nainštalovať ten rpm balík hneď navrchu. Poprípade ak nepôjde ten, tak potom ten pre redhat.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Opensuse 11.0 a Xnview 28.08.2008 | 20:38
        Castler   Návštevník
        Zrovna ten rpm pre fedoru som skusal a neslo to, vyhadzalo to mnoho chyb a instalacia bola ako neuspesna. Myslis, ze ten RedHat rpm by mohol fungovat na OpenSuse 11.0?
        • Re: Opensuse 11.0 a Xnview 28.08.2008 | 20:44
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Mohol. Ale ak nie, tak sú tam ešte tgz balíky. Stiahneš ten, rozbalíš a cez terminál spustíš install.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: Opensuse 11.0 a Xnview 28.08.2008 | 20:58
          Avatar pison openSUSE 13.1, KDE 4.12.3  Používateľ
          ale vyskusaj ten uplne navrchu, nie ten pre fedoru
          • Re: Opensuse 11.0 a Xnview 28.08.2008 | 21:18
            Castler   Návštevník
            Vsimni si ze aj ten .tgz (najvrchnejsi) ma v nazve FC4. Moc tomu nerozumiem, ale ked kompilujem, je jedno pre aku distribuciu Linuxu je to? Z toho plynie moja dalsia otazka, vseobecne pri kompilacii je kod univerzalny? Alebo aj zdrojaky su urcene pre distribucie?

            Castler
            • Re: Opensuse 11.0 a Xnview 28.08.2008 | 21:27
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Zdrojáky nie sú určené pre distribúcie. O tom je kompilácia. Prispôsobí sa to tvojmu systému. Ale ak to má nejaké závislosti, tak ich treba nainštalovať, lebo inak sa kompilácia nepodarí.
              Ale v tých balíkoch na tej stránke nie sú zdrojáky na kompilovanie. Tam je to skompilované staticky (teda nevyžaduje žiadne externé knižnice) pre 32bitový linux. Stačí spustiť ten install pod rootom a on zabezpečí, že sa všetko nakopíruje tam, kam má.
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: Opensuse 11.0 a Xnview 28.08.2008 | 23:03
                Castler   Návštevník
                Chcem sa ti podakovat za skutocne zrozumitelnu odpoved, ale stale mi vrta hlavou preco potom su TAR GZ subory dvakrat na tej stranke. Ta staticka kompilacia zavisi na distribucii?
                • Re: Opensuse 11.0 a Xnview 28.08.2008 | 23:15
                  Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                  Nie. Statická len znamená, že má program v sebe zakompilované aj všetky knižnice, čo potrebuje. Teda ich nebude vyžadovať nainštalované. Aj keď je takto ten program väčší. Ty sa ale nemusíš starať, čo potrebuje.
                  Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk