spustenie dvd z PC REVUE

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.08.2008 | 22:54
Avatar pitke ubuntu  Používateľ
dvd z PC REVUE sa mi neotvara tak ako vo windowse, len vypise obsah, ani autorun nejde. neporadi, ako to nastavit, aby to spustalo cez firefox v greenie?
    • Re: spustenie dvd z PC REVUE 28.08.2008 | 23:39
      Avatar pitke ubuntu  Používateľ
      uz sa mi to podarilo spustit cez firefox, spustil som index.html. vo firefoxe mi vypisalo:
      file:///media/cdrom0/index.html
      viete ako to automatizovat?
      • Re: spustenie dvd z PC REVUE 29.08.2008 | 00:42
        Avatar Dušan Ďurech Debian Lenny 5.0  Používateľ
        IMHO graficke prostredia nenacitavaju ziadne "autoruny" -- ale mozno na to existuje jeden z toho mnozstva pluginov a doplnkov do grafickych prostredi.

        BTW: Raz sa mi pri prezerani CD/DVD PC Revue stalo, ze v HTML suboroch mali odkazy na subory inu velkost pismen ako v skutocnosti na mediu, malo to za nasledok to, ze subor "priklad.html" v odkaze neexistoval , zatial co na disku bol "Priklad.html" -- co je samozrejme uplne normalne, lebo Linux rozlisuje velkost pismen.
        • Re: spustenie dvd z PC REVUE 29.08.2008 | 10:52
          Avatar pitke ubuntu  Používateľ
          skusal som to zmenit vo vlastnostiach mechaniky, zmenou pripojneho bodu. vypisane je, ze zmeny sa prejavia po znovupripojeni zvazku. neviem co to znamena?
          • Re: spustenie dvd z PC REVUE 29.08.2008 | 12:49
            WlaSaTy   Návštevník
            ze musis ten disk znovu pripojit aby sa zmeny prejavily (run sa nerobi dodatocne). tak to cd vyber a znovu vloz.
            • Re: spustenie dvd z PC REVUE 29.08.2008 | 13:26
              Avatar pitke ubuntu  Používateľ
              samo, to som spravil ako prve, zmeny sa neprejavili
              • Re: spustenie dvd z PC REVUE 29.08.2008 | 14:08
                WlaSaTy   Návštevník
                Aha, tak to si potom menil nieco co nema efekt na pripojenie cdrom ale ma efekt na ine typy pripajacich diskov ako napriklad fotaky, prehravace, usb disky a desiatky inych. Co si to vobec zmenil a co je na tom CD-Rom?
                • Re: spustenie dvd z PC REVUE 29.08.2008 | 14:18
                  Avatar pitke ubuntu  Používateľ
                  menil som vo vlastnostiach cd romky na karte volume pripojny bod.
                  • Re: spustenie dvd z PC REVUE 29.08.2008 | 14:25
                    WlaSaTy   Návštevník
                    No ale pozicanim kosacky nevyvrtas studnu na dvore.

                    Ehm, zmenou pripojneho bodu neaktivujes funkciu autorun.

                    Inak, autorun je jedna z najvecsich bezpecnostnych rizik v systeme. To ze si na linuxe este nic neznamena. Co myslis, kolko by trvalo vymysliet skodlivy kod ktory ti vymaze vsetky tvoje data a vypalit ho na cdcko tak aby bol s tou funnkciou plne funkcny? Ten kod ma dva riadky a ten prvy urcuje intertreter prikazov. Ale rob ako chces, pohladaj, pokukaj a poskusaj. Potom obnov zo zalohy.
                    • Re: spustenie dvd z PC REVUE 29.08.2008 | 14:42
                      Avatar pitke ubuntu  Používateľ
                      oki, xapem, dam si poradit. budem spustat rucne.