Horná a dolná lišta Ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.08.2008 | 00:40
Avatar dominator753   Používateľ
Dobrý večer,

Stáva sa mi také, že robím s pc (je jedno čo) a po nejakom čase (nie vždy) sa mi stane, že mi presne úplne reagovať horná a spodná lišta. nereagujú ani ikony na ploche. dá sa akurát mozilla, alebo pidgin (pokiaľ sú zapnutí a nieje minimalizované okno) ale okrem toho nič nejde.

Ja používam CTRL + ALT + F4 a potom dám svoj login a heslo a potom dám CTRL + ALT + DEL na reboot.

Je možnosť napísať do terminálu po stlačení CTRL + ALT + F4 niečo na reštartovanie jadra bez reštartovania celého pc? nechcel by som pri rozpísanej práci prísť o nejaké dáta a tak.

Vďaka :(
    • Re: Horná a dolná lišta Ubuntu 29.08.2008 | 01:28
      WlaSaTy   Návštevník
      Klavesova skratka CTRL+ALF+F4 zapne stvrty textovy terminal a to sa da urobit napriklad prikazom sudo chvt 4. Ak chces reboot, tak sa nemusis prihlasit pred stlacenym CTRL+ALT+DEL. Ak chces restartnut len grefiku, vyskusaj CTRL+ALT+BACKSPACE alebo sudo killall X.

      inak odporucil by som skor zamerat sa na odstranenie podstaty problemu, obskurne riesenie cez reboot je len schovavanim sa pred problemom.

      • Re: Horná a dolná lišta Ubuntu 29.08.2008 | 09:19
        Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
        Presne tak, treba zizstit preco to mrzne. Skus prehladat logy pripadne vytvor noveho uzivatela a v nom nechaj standardne nastavenie panelov a vyskusaj ci to bude mrznut aj tak.
        • Re: Horná a dolná lišta Ubuntu 29.08.2008 | 11:45
          WlaSaTy   Návštevník
          ono je dost mozne ze ma to livecd zle napalene.
    • Re: Horná a dolná lišta Ubuntu 29.08.2008 | 12:22
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      killall gnome-panel?