Po starte prikazovy riadok

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.08.2008 | 14:20
Castler   Návštevník
Ahoj vsetci,

este som nedoriesil poriadne jednu vec a uz tu mam zavazny problem. Pod Opensuse 11.0 som povolil instalovat update a tym mi to nainstalovalo aj novy kernel (pri bootovani tam mam o dva nove riadky viac pre volbu OS). Verzia kernelu je rovnaka ale pri predchadzajucom tam je (defult) a pri novom (pae). Problem je, ze mi nenabehne KDE zostane mi len prikazovy riadok s loginom. Na predchadzajucom kernely som mal nainstalovanu grafiku NVIDIA pomocou one-click instalatora a vsetko bolo OK. To KDE uz neide ani na povodnom jadre ani na tom novonaisntalovanom.

Takze stav je taky, ze z plne funkcneho systemu mam plne nefunkcny system a to len preto, lebo som povolil update vsetkeho co to chcelo updateovat "(recommended)". Dakujem vopred za reakcie.

PS Som Lama, prosim brat do uvahy, dakujem :o)
    • Re: Po starte prikazovy riadok 29.08.2008 | 14:27
      WlaSaTy   Návštevník
      tie ovladace na grafiku sa ti nechce znovu nainstalovat, ze?
      • Re: Po starte prikazovy riadok 29.08.2008 | 14:36
        Avatar Marek Ochaba Gentoo  Používateľ
        Presne tak, bude treba preinstalovat ovladac pre nVidiu. Bud open-source z balika ~ xf86-video-nv alebo binarny zo stranky www.nvidia.com.
        • Re: Po starte prikazovy riadok 29.08.2008 | 18:40
          Castler   Návštevník
          Rozumiem ze by to bolo dobre preinstalovat, ale otazka znie ako, je neviem ako sa to da urobit vsetko z prikazoveho riadka bez okenneho prostredia (vidis co so mna sparvilo Win$ :o))
          • Re: Po starte prikazovy riadok 29.08.2008 | 18:44
            tatar   Návštevník
            tu
            • Re: Po starte prikazovy riadok 29.08.2008 | 18:52
              Castler   Návštevník
              Diki za tip, ale este to tam ani oni nedoriesili, skusim, ci mi to bude robit to iste ako tomu tipkovi v tom fore. Este raz dik.
    • Re: Po starte prikazovy riadok 29.08.2008 | 15:04
      lelol   Návštevník
      Ani po
      startx
      z príkazového riadku nenabehne KDE?
      • Re: Po starte prikazovy riadok 29.08.2008 | 18:37
        Castler   Návštevník
        Mas pravdu ano po prikaze startx nenabehlo KDE.
        Castler
        • Re: Po starte prikazovy riadok 30.08.2008 | 03:19
          Lulo   Návštevník
          no mozno ti ten update odinstaloval KDE. Mne sa raz stalo, ze mi upgrade odinstaloval okrem graf.prostredi aj apt-get,aptitude a podobne utilitky, takze som z windowsov musel postahovat binarky a baliky a nainstalovat pod linuxom.
          Skus spustit dpkg -l | grep kde
          ak to tam nebudes mat tak si to musis opat nainstalovat: sudo apt-get isntall kde
          ak to tam budes mat tak si vytvor vo svojom domovskom adresari subor .xsession (nano .xsession, bud nastaveny v /home/tvoj_user) a pridaj tam kde-session , ukonci crtl+x potom y potom enter :)
          tymto by sa mal po spusteni startx pod tvojim userom vykonat prikaz kde-session
          snad pomoze
          • Re: Po starte prikazovy riadok 30.08.2008 | 11:05
            Castler   Návštevník
            Takze, skrachoval som hned na prvom prikaze
            dpkg -l | grep kde
            vypisalo, dpkg neznamy prikaz :o(
            skusap som aj dpkg --help
            stale ze neznamy prikaz...

            hmmm

            Ked som postupoval podla navodu z linku vyssie "tu" tak som uz myslel, ze to rozbehnem ale hlasilo to nieco ako :
            Can not mix two versions of Qt libraries (alebo nieco take, presne si to nepamatam)
            • Re: Po starte prikazovy riadok 30.08.2008 | 11:09
              Castler   Návštevník
              Asi to vyriesim reinstalaciou - len ma mrzi, ze som dal len update a skoncil som takto - to je fakt zle, nech si hovori kto chce co chce. Ale ja sa nevzdam!!! :o)
              • Re: Po starte prikazovy riadok 30.08.2008 | 11:49
                Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
                dpkg ti nepojde lebo to je na debianovske distra.
                skus pohladat v /etc/X11/xorg.conf riadok kde mas Driver "nvidia" a to zmenit na "nv" a potom skus napisat startx
                • Re: Po starte prikazovy riadok 01.09.2008 | 11:54
                  Avatar Castler OpenSuse 12.1 KDE4.7  Používateľ
                  Takze, skusil som aj tuto moznost a stale ten isty vysledok.
                  KDE sa nespusti a po prikaze STARTX dostanem error :
                  CANNOT MIX INCOMPATIBLE QT LIBRARIES
                  KDED(3245)
                  Viem, že nič neviem.
                  • Re: Po starte prikazovy riadok 01.09.2008 | 12:22
                    Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
                    Hmm, asi nesedia verzie :)
                    Skus si updatovat system cez konzolu ... popozerat ci nemas dostupne novsie verzie QT alebo KDE.
                    klasicky cez yast v konzole.