existuje bezproblemova distribucia?

Sekcia: Ostatné 05.09.2008 | 14:49
ericos   Návštevník
zdravim. chcel by som konecne nejaku distribuciu, s ktorou nebudu problemy ohladom driverov a podobne. mozete mi neco odporucit? mam celeron 2.00ghz, 1gb ram a ati radeon 9550. potrebujem aby to behalo svizne, cize nieco co nebude moc narocne na hw.

zatim som skusal, ubuntu, xubuntu, suse, a pri vsetkych mi to pripadalo, ze win xp je ovela sviznejsie. co sa tyka vykreslovania okien a podobne, nevim jak by som to popisal.
    • Re: existuje bezproblemova distribucia? 05.09.2008 | 15:01
      Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
      Svižnejšie v čom?
      Na podobnej zostave som mal Ubuntu ako píšem inde a zdalo sa mi omnoho rýchlejšie ako XP. Samozrejme v XP mohlo ísť aj o zle vyladený systém. Jediný problém som mal s grafikou nevedel som na nej rozbehať compiz, ale akcelerácia bežala.
      Dnes na novom Ubu by nemal byť ani v tom problém.
      Podľa mňa osobne bezproblémová distribúcia nieje, vždy sa môžu vyskytnúť problémy. Ani Win nieje vždy bez problémov.
      PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
    • Re: existuje bezproblemova distribucia? 05.09.2008 | 15:13
      Avatar david1 Debian Etch, Ubuntu 8.10  Používateľ
      chces povedat ze windows je bezproblemovy? mmmm
    • Re: existuje bezproblemova distribucia? 05.09.2008 | 15:37
      slay3r   Návštevník
      Pouzi distibuciu z roku vydania Win XP a pojde sviznejsie.
      • Re: existuje bezproblemova distribucia? 05.09.2008 | 15:40
        skywaker   Návštevník
        Odporučam skúsiť ARCH alebo PCBSD
        • Re: existuje bezproblemova distribucia? 05.09.2008 | 15:53
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          u mna sa ako velmi svizne distribucie zdaju sidux (pozor ten je tu menej znamy, takze mala sanca ze by niekto s niecim pomohol) alebo pclinuxos. obidva maju velmi dobre vyladene jadra a kde3...
          • Re: existuje bezproblemova distribucia? 05.09.2008 | 16:03
            ericos   Návštevník
            a nebude problem s tou ati v pclinuxos? pretoze s tou je problem dokonca aj v ubuntu...
            • Re: existuje bezproblemova distribucia? 05.09.2008 | 16:09
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              dlho som pouzival radeon 9600 a vsetko bez problemov. ked makalo "na plne gule" na dapperovi, tak preco by nemalo ist na hardy? a ostatne distribucie nevidim vobec ziadny problem...

              teraz neviem aku mam grafiku no ide vsetko... asi daka nvidia 9000 nieco... vykon rovnaky - kedze jedina husta 3D aplikacia aku tu mam je glest :D
              • Re: existuje bezproblemova distribucia? 05.09.2008 | 18:55
                ---   Návštevník
                nie, 100% produkt neexistuje
    • Re: existuje bezproblemova distribucia? 06.09.2008 | 18:15
      Avatar Peter Drábik Manjaro  Používateľ
      ak vravis o vykreslovani okien, je to aj o grafickom ovladaci a jeho nastaveni, s tym ti mozem pomoct. Archlinux alebo gentoo su pomerne rychle, ale trochu zlozitejsie na nastavenie (no flame pls). Odporucam vyskusat nejake HOWTOs na zrychlenie ubuntu, google ti pomoze. Ta masina je sice stara, ale pomerne slusna, ak tam ma byt linux.
      • Re: existuje bezproblemova distribucia? 06.09.2008 | 23:10
        ericos   Návštevník
        mno, ten arch ma laka, len ci tam zas nebude problem s tou problemovou radeonkou. nepohol som s nou ani v PCLinuxOS :(
        • Re: existuje bezproblemova distribucia? 06.09.2008 | 23:25
          ericos   Návštevník
          chjo, ten je najlepsi bez GUI, tak nic...
    • Re: existuje bezproblemova distribucia? 06.09.2008 | 19:56
      dusan   Návštevník
      Áno existuje v mojich snoch ale dovtedy kým sa sny nepremenia na skutočnosť používam mandrivu2008.1.

      • Re: existuje bezproblemova distribucia? 06.09.2008 | 23:26
        ericos   Návštevník
        jj, ta je uplne najlepsia. ta mi dokonca ani z live cd nenabehla. (po nabootovani black screen)
        • Re: existuje bezproblemova distribucia? 08.09.2008 | 15:46
          dusan   Návštevník
          Veď píšem že nie je dokonalá.
          :-)
    • Re: existuje bezproblemova distribucia? 06.09.2008 | 22:57
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      http://ati.amd.com/support/driver.html
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: existuje bezproblemova distribucia? 06.09.2008 | 23:30
      ericos   Návštevník
      ja som sa zle vyjadril. ja by som potreboval distro, ktora, jednak pojde normalne na tejto konfinguracii a hlavne, nebude na nej problem s tou grafarnou.

      to vim ze neexistuje bezproblemova distro, ze vsade treba neco posupat, len som to zle napisal. sry.
      • Re: existuje bezproblemova distribucia? 06.09.2008 | 23:46
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        odpoved je take a take distro... u kazdeho ine... ja by som odporucil greenie... no to som na tomto fore asi viac menej jediny...

        ubuntu, greenie, mandriva, pclinuxos, fedora... dobrych distier je velmi vela...
      • Re: existuje bezproblemova distribucia? 07.09.2008 | 00:22
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Tak ešte raz:

        http://ati.amd.com/support/drivers/linux/linux-radeon.html

        :-)
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: existuje bezproblemova distribucia? 07.09.2008 | 00:59
          ericos   Návštevník
          na suse sa mi tieto nepodarilo nainstalit. ani na ubuntu nie. vzdy som skoncil s black screen alebo to nefachalo tak ako malo. dokonca sa to tvarilo ze je secko OK, ale nebolo. na pclinuxos som nasintalil zo synampticu, taktiez black screen.... ale to tu rozoberat nechcem. keby to bolo tak jednoduche jak si vsetci myslia, davno mam ubuntu a nemam kktske otazky .D
          • Re: existuje bezproblemova distribucia? 07.09.2008 | 12:11
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            a napadlo ta uz nechodit na ten web a instalovat ovladac cez GUI nastroj ktory ma ubuntu na to urceny? alebo sa pohrabkat v synapticu?
            • Re: existuje bezproblemova distribucia? 07.09.2008 | 13:25
              ericos   Návštevník
              secko som uz skusal.... secko....
              • Re: existuje bezproblemova distribucia? 07.09.2008 | 13:41
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                divne.. z akeho si mesta?
              • Re: existuje bezproblemova distribucia? 07.09.2008 | 15:22
                ---   Návštevník
                myslim si ze pri ati9550, ktora je uz davno preverena karta, musi byt problem medzi stolickou a klavesnicou.
                • Re: existuje bezproblemova distribucia? 07.09.2008 | 15:40
                  ericos   Návštevník
                  mno, je tu aj tato moznost :D
    • Re: existuje bezproblemova distribucia? 07.09.2008 | 01:14
      Avatar srigi   Používateľ
      Existuju dva zakladne druhy ditrib.
      - mainstreamove (pre BFU)
      - geekovske (vyzaduju znalost pracez konzole).

      To co si vymenoval, ze si vyskusal, tak to vsetko boli distra z prvej skupiny. Skus teraz tie druhe. Medzi ne patria: Gentoo, Arch, Slackware popr. Debian.
    • Re: existuje bezproblemova distribucia? 08.09.2008 | 12:56
      Avatar chatpall   Používateľ
      ano existuje, tu ktoru sa naucis ovladat a prisposobis ju svojmu pocitacu
      NERUSTE TENTO UCET!!!
    • Re: existuje bezproblemova distribucia? 08.09.2008 | 17:03
      eM   Návštevník
      Ahoj,
      jestli to s linuxem myslis vazne, takze prodej pres bazar tu Ati-nu 9550 a kup misto toho nVidii ... Myslim ze za stejnou cenu, za kterou ji prodas, sezenes 6600gt nebo 7600gt. Urcite si tim usetris nekolik problemu! (problemy s ovladaci nejsou chybou linuxu jako takoveho)

      Pokud jsi lin-novacek a je Ti sympaticka Mandriva (klikaci+dokumentace), tak si stahni PCLinuxOS (.cz) ... je to modra Mandriva a ma vyhodu, kterou hedas - je proste RYCHLEJSI. Na tve sestave Ti urcite pekne pofrčí (frčel mi i na pomalejším stroji)

      A aby tady Standa nebyl sam, tak si klidne vyzkousej i Greenie => pokud nemas vyrazne zazite KDE prostredi, tak se Ti bude libit i barevně, i tim že ji máš ve slovencine (kdyztak se Standy zeptej, ktera verze mela "start panel" :) windowsacky dole ...

      (cilem neni vyvolat flame. PCLOS je proste proste klikaci+proBFU+rychly) ...tak to proste je.
      Az se rozkouka, at si klidne vybere jinou/vhodnejsi didstribuci...
      PEACE :)
      • Re: existuje bezproblemova distribucia? 08.09.2008 | 17:20
        ---   Návštevník
        no neviem ci sa uz situacia v ovladacoch neotocila v neprospech nvidie. Teraz je podla mna na prvom mieste ATI. Nvidia ma viac problemov.
        • Re: existuje bezproblemova distribucia? 09.09.2008 | 01:17
          eM   Návštevník
          ...i tyhle starsi Atiny? ... je to mozne, ja to tak nesleduju. S nVidii nemam zadny problem a na domacim foru jsem jeste dotaz na problem s nVidii nevidel :) ... zato s Atinama je porad "neco" ... Takze zatim si trvam a svem ... az na tom bude Ati lepe, tak samozrejme do kose s nVidii ;)
      • Re: existuje bezproblemova distribucia? 09.09.2008 | 12:42
        ericos   Návštevník
        to ma napadlo. ale tak, to sme sa dopracovali ked clovek musi koli OS zhanat inu grafarnu. :-/
        • Re: existuje bezproblemova distribucia? 10.09.2008 | 00:44
          eM   Návštevník
          ja bych nad tim nesmutnil:
          a) to neni uplne nutne (ale ja bych ji vymenil)
          b) pro prechod na Visty taky byl potreba upgrade, takze v tom nevidim nic vyjimecneho