Prehrávače videa.

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.09.2008 | 23:08
Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
Používam dva video prehrávače. VLC a Kaffeine. Môj problém spočíva v tom, že niektoré filmy VLC nedokáže prehrať so zvukom, na tie filmy používam Kaffeine, ale.... Pokiaľ pozerám film v prehrávači VLC, po zapnutí funkcie rozšírené uživateľské rozhranie si viem korigovať jas, kontrast atd. VLC ale neprehráva mp4 so zvukom. Tento problém nemám v prehrávači Kaffeine, tam film beží zo zvukom, ale tam zase pri regulácii jasu a kontrastu nie je žiadna zmena. Teda nedá sa nadstaviť jas, kontrast atd. Musím sa nakliknúť na nadstavenie pracovnej plochy, display, gama pre monitor a tam meniť svetlosť obrazu. Môžete mi niekto poradiť čo by som mal nastaviť aby som mohol priamo v prehrávači meniť jas a kontrast ?

P.S. akýkoľvek iný prehrávač použijem, tak je to bez zmeny. Napríklad MPlayer nemá ani zvuk a ani reguláciu farieb a jasu a zase napríklad KMPlayer hrá zvuk, ale nejde regulácia farieb a jasu. V podstate zvuk ide u prehrávačou používajúcich xine, ale prečo mi nejde regulovať farby a jas ?
    • Re: Prehrávače videa. 15.09.2008 | 03:44
      Peter   Návštevník
      Pod Xine v Setting staci zmenit u video - video driver setting na opengl, ak ale mas dobre nainstalovany ovladac GL k tvojej grafickej karte.
      • Re: Prehrávače videa. 16.09.2008 | 20:17
        Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
        Zapol som ten opengl, ale bez zmeny. Ako zistím či mám dobre nainštalovaný ovládač ? V nastavení grafického serveru mi ukazuje že mám Intel 810 and later zaradenie a info o hardware je nasledovné:


        Identifikácia
        Výrobca: ‎Intel Corporation

        Popis: ‎Mobile 915GM/GMS/910GML Express Graphics Controller

        Skupina: ‎VGA compatible controller

        Pripojenie
        Zbernica: ‎PCI

        PCI domain: ‎0

        Zbernica PCI #: ‎0

        PCI zariadenie #: ‎2

        PCI funkcia #: ‎0

        ID výrobcu: ‎0x8086

        ID zariadenia: ‎0x2592

        ID Podskupiny výrobcu: ‎0x1025

        Sub-ID zariadenia: ‎0x006a

        Ostatné
        Modul: ‎Card:Intel 810 and later
      • Re: Prehrávače videa. 16.09.2008 | 20:36
        Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
        Zapol som ten opengl, ale bez zmeny. Ako zistím či mám dobre nainštalovaný ovládač ? V nastavení grafického serveru mi ukazuje že mám Intel 810 and later zaradenie a info o hardware je nasledovné:


        Identifikácia
        Výrobca: ‎Intel Corporation

        Popis: ‎Mobile 915GM/GMS/910GML Express Graphics Controller

        Skupina: ‎VGA compatible controller

        Pripojenie
        Zbernica: ‎PCI

        PCI domain: ‎0

        Zbernica PCI #: ‎0

        PCI zariadenie #: ‎2

        PCI funkcia #: ‎0

        ID výrobcu: ‎0x8086

        ID zariadenia: ‎0x2592

        ID Podskupiny výrobcu: ‎0x1025

        Sub-ID zariadenia: ‎0x006a

        Ostatné
        Modul: ‎Card:Intel 810 and later
    • Re: Prehrávače videa. 16.09.2008 | 22:05
      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
      pri zvuju je problem v chybajucej kniznici... faad ci faac... uz sa nepamatam..
      • Re: Prehrávače videa. 16.09.2008 | 23:11
        Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
        faad ci faac... mám oba v PC nainštalované, ale nič to nemení na tom, že vo VLC nejde všetko so zvukom.
        • Re: Prehrávače videa. 17.09.2008 | 01:22
          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
          zo nestaci.. to bolo nieco okolo toho.. libfaad.. alebo tak.. skusim ti to najst.. niekde na mandrivalinux.cz bola taka tema..
          • Re: Prehrávače videa. 17.09.2008 | 20:07
            Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
            To ti budem vďačný, ale rád by som sa dozvedel aj to ako preveriť ten opengl lebo asi tam bude tiež nejaký problém. Pri štarte Kaffeine mi hlási chybu spojenú s opengl : Can't init Video Driver 'opengl' - trying 'auto'...