Co s tym ADSL 2622??

Sekcia: Hardware a Drivery 14.09.2008 | 18:52
Avatar jurco   Používateľ
Tak som ho pokusal rozbehnut uz velakrat a nejde to ani podla jedneho vasho navodu. Ani v mint linuxe a ani ubuntu a kubuntu. Nemam pripojenie na internet, s linuxom takto moc nepochodim.Ten elan co som mal ked som sa stretol s linuxom je v ... Neviete niekto pomoct?Davam poslednu sancu linuxu. Vie niekto ako ho rozbehnem a pripojim na net? ASUS F3M AMD TURION 64, nVIDIA GeForce 6100. Aj v mint, ubuntu a kubuntu. Prosim podrobnejsie. Budem chvalit toho kto mi pomoze.
    • Re: Co s tym ADSL 2622?? 14.09.2008 | 19:50
      Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
      ak sa neda tak sa nie neda ale nie je to aj chybou užívateľa? posledná šanca je však aj o iných možnostiach... začínaš a nie všetko chápeš ,tak ako to chápu iní a predsa máš šancu..
      Zabudni na modem (zahod ho do smetiaka) a kup si router (je lepší aj pre win!!) napr. tu maš niekolko aj lacnejších http://www.onetwosold.sk
      Router má totiž niekolko VELKÝCH výhod a jedna z nich je aj možnosť nastavenia , pripojenie k viacerým pc a bezproblemove pripojenie v linuxe..!!
      skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
      • Re: Co s tym ADSL 2622?? 15.09.2008 | 16:44
        Avatar jurco   Používateľ
        Tak to skusim v kubuntu 8.04.Takze, by som potreboval vediet kde si stiahnem vsetky tie potrebne veci na moju architekturu (64bit), nejake linky. a prosim hodte mi aj link navodu podla ktoreho to mam robit. potom to skusim a napisem co a ako, ok??? musim restartovat aby som sa pripojil vo win.. zatial dakujem.
    • Re: Co s tym ADSL 2622?? 14.09.2008 | 21:48
      Avatar lacos1   Používateľ
      ja som ten modem rozbehal aj na Ubuntu aj na Kubuntu, ak sa bude dat mozem ti poradit, len napis co si robil a kde je chyba
    • Re: Co s tym ADSL 2622?? 14.09.2008 | 22:51
      Avatar dit k/u/buntu_64  Používateľ
      ja som ho tiez rozbehal v ubuntu, kubuntu, greenie....a vsetkych podobnych
      postupuj podla navodu a comu nebudes chapat tak napis, alebo si to hod do google-a
    • Re: Co s tym ADSL 2622?? 15.09.2008 | 16:34
      Avatar jurco   Používateľ
      Jasne, ze to nezhadzujem len na linux. Hlavne ma stve ten modem.
      • Re: Co s tym ADSL 2622?? 15.09.2008 | 17:20
        Avatar jurco   Používateľ
        Tak to skusim v kubuntu 8.04.Takze, by som potreboval vediet kde si stiahnem vsetky tie potrebne veci na moju architekturu (64bit), nejake linky. a prosim hodte mi aj link navodu podla ktoreho to mam robit. potom to skusim a napisem co a ako, ok??? musim restartovat aby som sa pripojil vo win.. zatial dakujem.
        • Re: Co s tym ADSL 2622?? 15.09.2008 | 18:48
          Avatar jurco   Používateľ
          juraj@juraj-laptop:~$ sudo stdsl.sh start
          [sudo] password for juraj:
          br2684ctl[6056]: Interface "nas0" created sucessfully
          br2684ctl[6056]: Communicating over ATM 0.1.32, encapsulation: LLC
          br2684ctl[6056]: Interface configured
          pppd: Can't open options file /etc/ppp/peers/dsl-provider: No such file or directory
          juraj@juraj-laptop:~$


          asi nemam dsl-provider, nie? co s tým?

          Amked som pokracoval a chcel otvorit v gedit dsl- provider vypisalo....

          juraj@juraj-laptop:~$ sudo gedit /etc/ppp/peers/dsl-provider
          sudo: gedit: command not found
          • Re: Co s tym ADSL 2622?? 15.09.2008 | 20:25
            Avatar zeleno MX Linux  Používateľ
            Skús tento návod: http://www.linuxos.sk/forum/14315/index.html
          • Re: Co s tym ADSL 2622?? 16.09.2008 | 00:40
            Avatar lacos1   Používateľ
            ak pouzivas kubuntu ,tak tam neni ,,gedit' to je program v gnome, musis pouzit nejaky iny program napriklad skus ,, kate" alebo hociaky iny editovaci program, nieco podobne co mas nainstalovane v tom kubuntu ako vo windowse notepad.
            • Re: Co s tym ADSL 2622?? 22.09.2008 | 19:23
              Avatar jurco   Používateľ
              Skusam vsetko, ale nejde to. Mam otazku, je (existuje) nejaka distribucia kde nepotrebujem navody a rozbehnem ten modem cezproblemov??? neplatena distr. aka, kde ju stiahnem na moj comp a tak.