Ubuntu - Freespire

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.09.2008 | 01:32
Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
Tak akaktualne mam asi 3 mesiace nainstalovany Ubuntu HH, ale uvazoval som o niecom inom, kedze v Ubuntu sa mi stale kazi zvuk /aj po mesacnom skusani a opravovani/... Momentalne mam spustene Freespire 2.08 myslim a je to tu celkom fajn, asi nie plnohodnotna nahrada za Ubuntu, ale budem rad, ak by som tu rozchodil vsetko, co na Ubuntu, a aj zvuk mal poriadny... Takze, mate s Freespire nejake skusenosti? Dalsi na vyber som skusal Mandrivu spring 08 alebo Gentoo /ktore som vyradil po vyskusani live.../ ktore distro z tychto by vyzeralo bezproblemove, jednoduche a rychle na moj nb HP Compaq nx7400 ? Dakujem za odp :}
    • Re: Ubuntu - Freespire 15.09.2008 | 02:15
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      freespire 2 je upravene ubuntu feisty... davno prekonane... ak hladas dobry OS, osobne by som sa freespire vyhol
      • Re: Ubuntu - Freespire 15.09.2008 | 02:30
        Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
        na tú Mandrivu co hovoris? cital som, ze to nie je bohvieco na notebook...
        • Re: Ubuntu - Freespire 15.09.2008 | 09:41
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          mandrivu som osobne pouzival, zacinal som na nej. viac ako mandriva ma vsak potom chytili buntu systemy.

          vyvoj mandrivy pokracuje a je rozhodne lepsie a lepsia, no... aj konkurencia je lepsia a lepsia. dobych linuxovych distribucii na notebook je hadam 30... takze asi tak... a mandriva patri podla mna rozhodne k prvej desiatke
    • Re: Ubuntu - Freespire 15.09.2008 | 10:10
      xenol   Návštevník
      ja ti odporucam archlinux, nainstalujem si to sam, prisposobis si to a daco sa pri tom naucis, podla mojho nazoru idealne aj ja notas. Kamarat to ma na booku a nevie si to vynachvalit
      • Re: Ubuntu - Freespire 15.09.2008 | 13:37
        Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
        Tak ten Archlinux vyzera podla screenov a par clankov naozaj jednoducho... ale asi len vyzera... nechcel by som sa tam potom v systeme stratit :D otazne je, ci na tom rozbeham bluetooth a wifi...ale to sa este uvidi, akurat ho stahujem, obraz ma 290mb, je to vobec mozne? :D
        • Re: Ubuntu - Freespire 15.09.2008 | 14:04
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          samozrejme - nie su tam velke programy... btw je tam vobec X-ko?
          • Re: Ubuntu - Freespire 15.09.2008 | 14:11
            Avatar zr3zo Arch Linux  Používateľ
            v cistej instalacii ee
            zrezo@jabbim.sk
            • Re: Ubuntu - Freespire 15.09.2008 | 14:20
              Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
              a aka je cista instalacia? jasne, ze je X, ak si zaskrtnes X :-)

              inak, X ma aj Fedora, co tak skusit tu? :-)
              • Re: Ubuntu - Freespire 15.09.2008 | 14:30
                Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
                instalacia archu vyzera kvalitne drasticky namna :D v textaku to bude pre mna asi oriesok ta instalacka... Inak nad Fedorou som ani nerozmyslal, ale skusim ju... z tych "znamejsich" distribucii asi jedina, ktoru som este nikdy nemal nahodenu... mozno nastal cas aj na nu :D
                • Re: Ubuntu - Freespire 15.09.2008 | 14:58
                  Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
                  Ked instalujes Arch podla Beginners guide alebo Official install guide, ktore obe najdes na Arch wiki tak to zvladnes v pohode. Akurat je trosku viac citania. Ale sa mozno aj trosku naucis, na rozdiel od instalacie na par klikov.
                  Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.
                  • Re: Ubuntu - Freespire 15.09.2008 | 15:29
                    Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
                    to citanie instal. manualov a begineer man bude na dlhe zimne vecery (?) :D tak to sa k archlinuxu mozno nikdy nedostanem... ale asi to za to stoji... chcem stabilitu a spolahlivost...
              • Re: Ubuntu - Freespire 15.09.2008 | 15:06
                Avatar zr3zo Arch Linux  Používateľ
                cista som myslel len ked nahodis core system :) a zakladne programceky ... no a mam pocit ze pri archu sa nedalo nikde zaskrtnut X . trebalo potom dohodit po instalacii ... teda ak ma pamat neklame ;-)
                zrezo@jabbim.sk
                • Re: Ubuntu - Freespire 15.09.2008 | 15:31
                  Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                  no ked mas len core CD... ale pri FTP a full CD sa da aj X.
                  • Re: Ubuntu - Freespire 15.09.2008 | 16:38
                    Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
                    skus Linux Mint ... premakanejsie ubuntu..
                    Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie
                    • Re: Ubuntu - Freespire 15.09.2008 | 17:06
                      Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
                      no skusil by som to... stahujem fedoru 9 a potom aj MINT... ale narazil som na problem: elyssa, daryna, celena, cassandra, bianca, bea, barbara ci ada? :/ :D
                      • Re: Ubuntu - Freespire 15.09.2008 | 17:32
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        gerfihellania :)
                        • Re: Ubuntu - Freespire 15.09.2008 | 18:24
                          Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
                          toto mi skús objasniť... takô tam neni... to je dáky mutant?
                          • Re: Ubuntu - Freespire 15.09.2008 | 18:58
                            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                            no... to nie je mint ale greenie :)

                            u mintu je to tak, ze cim novsie tym je neskor v abecede. najnovsie je teda elyssa. vsak a nie je tam napisane ze mint 5.0?
                            • Re: Ubuntu - Freespire 15.09.2008 | 19:08
                              Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
                              no nie je to tam... takže ešte skúsim tú Fedoru, Archlinux a Mint Elyssa... a vyberiem... ten Mint skúsim asi najskôr gnome... inak to vyzerá fakt krásne... dúfam, že aj ja to také budem mať :D
                              • Re: Ubuntu - Freespire 15.09.2008 | 19:46
                                Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                                aj fedoru skus radsej GNOME.. a stiahni si aktualizacie... az potom hodnot.
    • Re: Ubuntu - Freespire 20.09.2008 | 00:10
      hellbooster   Návštevník
      fu, ten Mint je skutocne krasny a dobre ovladatelny... skusim to instalnut, ci ma presvedci aj stabilitou plus video/hudba...
      • Re: Ubuntu - Freespire 20.09.2008 | 01:06
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        krasna je aj fedora.
        • Re: Ubuntu - Freespire 20.09.2008 | 02:04
          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
          krasna vie byt kazda distribucia, len si ju treba vediet nakonfigurovat ;)
          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!