Creative X-FI-Gamer OpenSuse 11

Sekcia: Hardware a Drivery 15.09.2008 | 02:25
Avatar sepilko Vlite-Vista OpenSuse 11 X64  Používateľ
Zdravim rad by som rozhodil ZVUK Creative XF-I oficiealne ovladace.. No nejak sa mi nedari :) Vedel by mi niekto pomoct s POSTUPOM... Cital som si aj EN navod

Quick install

=============
1) You must have the fully configured source for the Linux kernel and
ALSA which you
want to use for this device driver. Partial installed
kernels (e.g. From distribution makers) may be unusable for this
action.
2) Run one of the following commands as root in the terminal:

./installer

OR

./installer --with-alsainc=<ALSA_include_directory>


No a teraz neviem ako to mam instalovat.. Mam Nainstalovat ALSU nakonfigurovat a potom balik co som stiahol ...- alebo balik a alsaconf.. Ked som sa pozeral do NASTAVENi ZVUKU tak mi nic nedetekovalo tak nemozem ani nic KONFIGUROVAT je tam detekovana moja Graficka Karta. vo zvuku tak to je asi blbost.. HD 2900 atd.. Tak neviem...AKo na to..
    • Re: Creative X-FI-Gamer OpenSuse 11 17.09.2008 | 23:40
      Avatar q-parser Gentoo  Používateľ
      Tuto zvukovku sa mi podarilo na 64-bitovom gentoo rozchodit 2x. Najskor so starymi ovladacmi, ktore vyuzivali OSS a teraz tie najnovsie. Samozrejme po boote uz nesli a vobec netusim preco.Siel som podla ich navodu a podarilo sa mi to rozchodit ale dovod, preco nejdu opakovane, nepoznam.Vzdy ma zaplavili pri boote len debug spravy...
      Pochybujem, ze sa vobec dockame stabilnych ovladacov pre radu X-Fi :-/
      • Re: Creative X-FI-Gamer OpenSuse 11 18.09.2008 | 14:12
        Avatar sepilko Vlite-Vista OpenSuse 11 X64  Používateľ
        Creative X-FI na celu LINUX komunitu KASLE.. tak to je.. Ako aj ja som rozhodil OSS ovladac ale predsa tem ma 2 MB ja mam doma 5+1 reprto za 10 000 sk a nebudem frcat na takom dzade ovladaci ved to je ako keby som mal MOTOR AUDI a dam ho do KAROSERII TRABANTU tak ako to skonci....Ten ovladac OSS ide len stereo. Ako ty co maju ZVUKOVU kartu na maticnej takim to je jedno lebo to ide. ale zase skusal som rozchodit na maticnej to slo s ALSOV a napojil som tam aj REPRO ale zo skusenosti ak porovnam ALSU ovladace a OLVADACE CREATIVE co ma vo WIN tak sa ALSA moze rovo skryt..Je to len tam preto aby to hralo to je vsetko...Repro mi tak dobre nehraje ako ked som skusal tie ovladace vo WIN.. Neviem preo to neurobi aj do LINUXU. Asi je to len o PENIAZOCH.Treba zaplatiti programatorov co by to robili...
        • Re: Creative X-FI-Gamer OpenSuse 11 18.09.2008 | 14:17
          Avatar sepilko Vlite-Vista OpenSuse 11 X64  Používateľ
          AKo ak ma doma niekto STEREO REPRO im to je jedno lebo rozdiel nepocut ale ak niekto ma kvalitne REPRO tak to uz pocut pekne...