Skuste nazriet

Sekcia: Hardware a Drivery 18.09.2008 | 20:28
Avatar svkfrenkie Kubuntu 8.04  Používateľ
Zdravim. Chcelo by to radu ohladom pripojenia v distre Kubuntu, ale problem je v tom,ze schema vyzera asi takto...
Moj PC << Modem TP-Link WR543 << Sietovy kabel s PPPoE

Fakt by som potreboval helpnut kde,co a ako :)
Vopred dakujem.
P.S.: Ono mi to prejde cez modem,vidim odoslane data,ale k pripojeniu mi to nepomoze :/
    • Re: Skuste nazriet 18.09.2008 | 20:50
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Ono mi to prejde cez modem
      Teda pripojenie cez pppoe-connect alebo pppoe-start .. prebehne v poriadku?
      • Re: Skuste nazriet 18.09.2008 | 21:15
        Avatar svkfrenkie Kubuntu 8.04  Používateľ
        Ani jeden prikaz mi v Kubuntu mi nejde ...
        • Re: Skuste nazriet 18.09.2008 | 21:40
          Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
          Asi nemas ppoe nainstalovane :-)
          • Re: Skuste nazriet 19.09.2008 | 10:51
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            Tak tak, po inštalácii pppoe-setup
            • Re: Skuste nazriet 19.09.2008 | 18:13
              Avatar svkfrenkie Kubuntu 8.04  Používateľ
              Command not found... ale asi myslite "pppoeconf". Tento funguje,ale vypise ze naslo 1 alebo 2 (ked zapnem povolim Online mod/internet) a nieco ako Acess Concetrator a na konci o kontrole ci pppoe nepouiva aj iny program. Tot vse
              • Re: Skuste nazriet 12.11.2008 | 18:27
                Michael   Návštevník
                mnooom mne nejde ani len pppoe nainstalovat ukaze mi ze ho nemam a ked dam nainstalovat tak ukaze ze mi chybaju nejake balicky a z ich mam stiahnut ale ako koed mi nejde net? da sa to nejako cez vistu a presunut to do linuxu??? help meee.
    • Re: Skuste nazriet 12.11.2008 | 21:10
      Avatar Lukáš Staňa Arch, CentOS, Debian  Používateľ
      Ahoj,

      tak na začiatok, aby sme si uzrejmili pojmy. TP-Link WR543G je router, nie modem ;) Tipujem, že pod káblom s PPPoE máš na mysli nejakyý Ethernetový kábel a provider používa pred samotným spojením autentifikáciu pomocou 802.1x. Niečo podobné som si všimol u poskytovateľa IOL v Košiciach a konkrétne som to riešil tiež s týmto routrom.

      Čo potrebuješ Ty urobiť je vojsť do webrozhrania routra a dostať sa k nastaveniu WAN rozhrania. Tam budeš mať na výber z rôznych možností (Dynamic IP, Static IP, PPPoE...) a ty vyberieš práve to PPPoE, nastavíš potrebné informácie, ktoré dúfam máš od poskytovateľa a fičíš.

      Ak by si nevedel, že kde to nastaviť, tak napíš a ja Ti zajtra pošlem screenshot z toho rozhrania, tých routrov mám v práci plný regál ;)