tv karta, notebook

Sekcia: Hardware a Drivery 19.09.2008 | 12:49
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
mam viacero otazok

1.ako je to s TV kartami v linuxe, ide mi najma o exprescard tv-hybrid tuner TENTO alebo ine usb tv-tunery, mate nejake skusenosti, rozbehal niekto nieco podobne, su aj take ktore su priamo podporovane v linuxe ???


2.mam notebook (MSI-GX600-PX) zo vstavanym tv tunerom ale velmi cudnu malinku koncovku (vraj MCX alebo MMCX, take vraj byvaju na GPSkach) neviete nahodou ci sa to bude dat rozchodit v linuxe, a ci na to vobec zozeniem antenu respektive redukciu ?? PREDPOSLEDNY OBRAZOK - druhy konektor zlava (zlaty maly gulaty)
nasiel som nieco ale len na zahranicknych strankach, neviete ci sa take redukcie respektive anteny predavaju aj u nas ??


3.na tom istom obrazku ako je ten antenny vstup je vidno S-video vystup, ALE ten ma 7pinov a ked nan pripojim 4pinovy s-video kabel mam iba ciernobiely obraz, nevie niekto nieco o redukcii z 7pin na 4pin s-video alebo nieco podobne aby som ho mohol pripnut aj k telke bez HDMI alebo VGA vstupu ???


D A K U J E M
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: tv karta, notebook 19.09.2008 | 14:03
      Avatar Castler OpenSuse 12.1 KDE4.7  Používateľ
      Zdravim,

      Viem ti trosku pomoct iba s 3. otazkou. Ja som mal podobny problem s notebookom ASUS. Kupil som si kabel S-video+jack -> SCART a mal som len ciernobiely obraz. Potom som sa pohrabal v krabici od notebooku a nasiel som tam redukciu S-video -> cinch (samozrejme ze S-video je LEN na obraz). a dales som pripojil ten cinch na SCART. Chcem tym povedat, ze Riesenie je, ale mozno si redukciu budes musiet urobit sam.....
      Pozri si toto LINK.
      Predpokladam, ze treba spojit 1+2 a dat na cinch GND a 3+4 na signal a potom to pripoj na scart alebo video cinch (zlty) na telku.
      Neviem, ci som pomohol, dufam, ze ano.
      Viem, že nič neviem.
    • Re: tv karta, notebook 19.09.2008 | 14:35
      Avatar Castler OpenSuse 12.1 KDE4.7  Používateľ
      Takze to som zase ja.
      Chcem ti sem dat este dva linky.
      Prvy link je ako so 4-pinoveho S-video urobit composite video (toto som opisal v prvom prispevku)
      Druhy link popisuje 7-pinovy S-video a tam je priamo composite video vystup na pine cislo 7 ale je to na ACER.
      Vyzera to byt ten isty vysledok, ale asi bude lepsie pouzit ten pin cislo 7 ako prepajat 1+2 a 3+4.
      Skus pozriet dokumentaciu k notebooku.
      Viem, že nič neviem.
      • Re: tv karta, notebook 19.09.2008 | 16:36
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        no toto je vsetko fajn ale najprv musim zohnat 7pin s-video konektor, lebo klasicky s video pre pin 7 nema kolik, este sa popytam co mi na to povedia v obchode aj ked necakam ze by mi niekto z nich pomohol toto vyriesil

        ale toto je najmensi problem skor ma trapi otazka 1. a 2.

        ale aj tak dakujem urcite si prestudujem cele tie clanky a nieco vymyslim
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment