CentOS freeradius upgrade

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.09.2008 | 13:16
mmikee   Návštevník
dobry den,
Potreboval by som vykonat upgrade z freeradiusu 1.1.3 na novsi, najlepsie 2.1.0, ficim na distre CentOS 5.2 Mal som snahu buildnut si source ale pri ./configrue mi to vypisuje okolo 15 chyb. typu nemozno najist lib.. pcap.. a pod.. podla vsetkeho , ale vsetko co hlada mam nainstalovane.. yum list mysql, pcap a podobne my vypise ze su installed.. som znacny lamer, ale chcel by som si rozbehat eap-ttls. vie mi niekto prosim Vas poradit ?
dufam ze som pouzil spravnu terminologiu :-[
m
    • Re: CentOS freeradius upgrade 19.09.2008 | 13:52
      lieko   Návštevník
      cau

      mam nejake servery s CentOS 5.2 tak som tam skusil nainstalovat najskor freeradius z repozitara a potom stiahnut zdrojaky a skompilovat novu verziu. ./configure mi zbehlo bez errorov. make ale nezbehol bolo treba doinstalovat libtool-ltdl-devel a aj tak nastali dalsie problemy, ktore sa mi uz nechceli riesit, ale suviseli s tym ze som to kompiloval na x86_64 takze ak mas x86 tak by to mohlo byt jednoduchsie.

      Hlavne treba mysliet na to ze ked ides kompilovat potrebujes devel verzie kniznic
      • Re: CentOS freeradius upgrade 19.09.2008 | 14:15
        mmikee   Návštevník
        aha, no mam tiez x84 ....
        no mne ide hlavne o hlasky Warning ktore mi to hadze medzi jednotlivymi vystupmi ..
        teraz neviem ze ci sto ignorovat ? alebo ako to riesit. tiez by ma zaujimalo kde a ako zistim ktore vsetky kniznice mi treba doinstalovat ako devel verziu.. dakujem
        configure: WARNING: pcap library not found, silently disabling the RADIUS sniffer.
        *
        configure: WARNING: silently not building rlm_counter.
        configure: WARNING: FAILURE: rlm_counter requires: libgdbm.
        *
        configure: WARNING: FAILURE: rlm_dbm requires: (ndbm.h or gdbm/ndbm.h or gdbm-ndbm.h) (libndbm or libgdbm or libgdbm_compat).
        configure: WARNING: silently not building rlm_dbm.
        *
        configure: WARNING: the TNCS library isn't found!
        configure: WARNING: silently not building rlm_eap_tnc.
        configure: WARNING: FAILURE: rlm_eap_tnc requires: -lTNCS.
        *
        configure: WARNING: silently not building rlm_eap_ikev2.
        configure: WARNING: FAILURE: rlm_eap_ikev2 requires: libeap-ikev2 EAPIKEv2/connector.h.
        *
        configure: WARNING: silently not building rlm_ippool.
        configure: WARNING: FAILURE: rlm_ippool requires: libgdbm.
        *
        configure: WARNING: silently not building rlm_ldap.
        configure: WARNING: FAILURE: rlm_ldap requires: libldap_r ldap.h.
        *
        configure: WARNING: silently not building rlm_pam.
        configure: WARNING: FAILURE: rlm_pam requires: libpam.
        *
        configure: WARNING: silently not building rlm_python.
        configure: WARNING: FAILURE: rlm_python requires: Python.h.
        8
        configure: WARNING: silently not building rlm_sql_iodbc.
        configure: WARNING: FAILURE: rlm_sql_iodbc requires: libiodbc isql.h.
        *
        configure: WARNING: MySQL libraries not found. Use --with-mysql-lib-dir=<path>.
        *
        configure: WARNING: MySQL headers not found. Use --with-mysql-include-dir=<path>.
        configure: WARNING: silently not building rlm_sql_mysql.
        configure: WARNING: FAILURE: rlm_sql_mysql requires: libmysqlclient_r mysql.h.
        *
        configure: WARNING: silently not building rlm_sql_postgresql.
        configure: WARNING: FAILURE: rlm_sql_postgresql requires: libpq-fe.h libpq.
        *
        • Re: CentOS freeradius upgrade 19.09.2008 | 15:26
          lieko   Návštevník
          nemal som ziadne WARNINGy. Davas ./configure aj s nejakymi parametrami lebo ja som dal len default ./configure . Zavislosti by mali byt tieto http://packages.debian.org/etch/freeradius

          Este by si mohol pozriet na tejto stranke http://wiki.freeradius.org/index.php/Build a skusit buildnut rovno RPM
          • Re: CentOS freeradius upgrade 19.09.2008 | 15:49
            mmikee   Návštevník
            Toto mi vyhodilo make.
            gmake[6]: *** [radeapclient] Error 1
            gmake[6]: Leaving directory `/root/install/freeradius-server-2.1.0/src/modules/rlm_eap'
            gmake[5]: *** [common] Error 2
            gmake[5]: Leaving directory `/root/install/freeradius-server-2.1.0/src/modules'
            gmake[4]: *** [all] Error 2
            gmake[4]: Leaving directory `/root/install/freeradius-server-2.1.0/src/modules'
            gmake[3]: *** [common] Error 2
            gmake[3]: Leaving directory `/root/install/freeradius-server-2.1.0/src'
            gmake[2]: *** [all] Error 2
            gmake[2]: Leaving directory `/root/install/freeradius-server-2.1.0/src'
            gmake[1]: *** [common] Error 2
            gmake[1]: Leaving directory `/root/install/freeradius-server-2.1.0'
            make: *** [all] Error 2
            • Re: CentOS freeradius upgrade 19.09.2008 | 15:58
              lieko   Návštevník
              ./configure ti uz zbehlo ok? Chyba je vyssie vu vypise, tak skus pastnut viac
              • Re: CentOS freeradius upgrade 19.09.2008 | 16:07
                mmikee   Návštevník
                nie, ./configure mi zbehlo rovnako s warningami , ale niekde som sa docital ze to sa moze ignorovat lebo to nie je error.. no .. make uz hlasi errory
                toto mi vypisalo ked som dal druhy krat make.. bohuzial som si omylom zavrel terminal, teda prvy vypis mi nezostal :o/ .. a z tohto sa asi vela nedocitate, ci ano ?

                http://www.pastebin.sk/8138/
                • Re: CentOS freeradius upgrade 19.09.2008 | 16:12
                  mmikee   Návštevník
                  ospravedlunujem sa,, nasiel som povodny make. som si ho ulozil do suboru.. ta mladeznicka roztrzitost :o)

                  http://www.pastebin.sk/8140/
                • Re: CentOS freeradius upgrade 19.09.2008 | 17:09
                  lieko   Návštevník
                  po neuspesnom $make vzdy spusti $make clean a az potom dalsie $make . No mne sa to podarilo skompilovat ale instalacia prebehla cudne a funkcne to moc nie je. Niekde som narazil aj na nazor ze to odporucaju skompilovat na x86 a potom to nainstalovat na 64 bit a nechat to tam bezat v 32 bit mode

                  • Re: CentOS freeradius upgrade 19.09.2008 | 17:38
                    mmikee   Návštevník
                    PFU .. to snad nie ... :)
                    vacsiu cast warningov vo vystupe ./configure som eliminoval instalovanim devel balikov. . bohuzial errory v make zostali.. neviem co dalej.. jednojednoznacne ale je ze to chcem nejako z funkcnit. myslis ze sa oplati pokracovat ? make install a pod ?
                    • Re: CentOS freeradius upgrade 19.09.2008 | 19:11
                      lieko   Návštevník
                      no skusit to kazdopadne mozes, len som ti chcel napisat ako som dopadol. Ja by som sa na tvojom mieste este skusil vytvorit rovno RPM. Ked sa k tomu cez vikend dostanem skusim to skompilovat na 32 bit stroji, ze co to povie
                      • Re: CentOS freeradius upgrade 19.09.2008 | 21:09
                        mmikee   Návštevník
                        dakujem .. ja sa s tym budem hrat az kym to nespravim..
                        dakujem este raz
                      • Re: CentOS freeradius upgrade 20.09.2008 | 14:02
                        mmikee   Návštevník
                        pokusil som sa pouzit to rpmko. ale chybaju mu zavislosti na perl-devel, ostatne sa mi podarilo nainstalovat z EPEL repozitara, ale ten perl mi nejak protestuje.. :(
    • Re: CentOS freeradius upgrade 20.09.2008 | 18:18
      mmikee   Návštevník
      Takze, verditk .. clovek na irc #centos. ma upovedomil ze nie je nutne riesit upgrade freeradiusu. ze napriek tomu ze sa v repozitari nachadza verzia 1.1.3 ktora nie je freeradiusom podporovana vzhladom na to ze vsetky veci su fixnute backportovanim... http://en.wikipedia.org/wiki/Backport ...
      teda teraz uz iba dat vsetko do poriadku co sice nemam potuchy ako .. ale to je uz ina tema.
      dakujem za pomoc.