emacs + flyspell + hunspell

Sekcia: Hardware a Drivery 22.09.2008 | 14:50
Jan Musinsky   Návštevník
Ahoj, prosim Vas moze mi niekto pomoct v nasledujucej veci:

po znacne dlhej namahe sa mi nakoniec podarilo spojazdnit pracu hunspell spell checkera (1.2.1) pod emacs-om (aktualna cvs verzia).

Cela tato namaha bola kvoli tomu, ze jazyk, ktory pouzivam (rustina) ma znacne novsi, rozsiahlejsi dictionaries prave pod hunspell-om a nie pod Ispell-om (ktory default pouziva emacs).

Samotny spell chceker funguje spravne a korektne, ale problem je v rezime flyspell-mode (oprava za chodu). Pri stlaceni mouse-2 (otvara sa okno s ponukou opravy/korekcie daneho slova) sa samotne slovo opravi spravne, ale bohuzial zaroven funguje mouse-2 ako aj klasicka funkcia "paste", t.j. do opraveneho slova mi vlozi aj obsah "copy buffera". Vyzera to skor na bug v flyspell, avsak ak pouzivam Ispell (ale so starym, neaktualnym dictionaries) vsetko funguje korektne.

Za kazdu radu budem vdacny !

Jan
    • Re: emacs + flyspell + hunspell 22.09.2008 | 17:33
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      skusal si aspell? to je oficialna GNU nahrada ispellu a funguje uplne rovnako
      Debian. apt-get into it…
      • Re: emacs + flyspell + hunspell 22.09.2008 | 18:11
        Jan   Návštevník
        Problem je v tom, ze samotne slovniky aspell nie su kompatibilne s hunspell-ovskymi (a ani Ispell-ovskymi). A kedze moj potrebny (rusky) slovnik je hunspell-ovsky, instalaciu aspell mi nepomoze. Pozeral som ako tie slovniky prekonvertovat, ale je to hotova veda ... problem je hlavne z affix subormi.
        Kedze som nad tym stratil uz dost vela casu (ale stale nie som u uspesneho konca), trochu som informacie spisal dokopy:
        http://strela.jinr.ru/wiki/index.php/Spelling
        • Re: emacs + flyspell + hunspell 23.09.2008 | 01:32
          Marian Ščerbák   Návštevník
          Ináč pekné info. Síce veľmi nepomôžem (s affix súbormi som zatiaľ nič nemal :), len sa chcem spýtať, či musíte mať zapnuté pastovanie myšou?
          • Re: emacs + flyspell + hunspell 23.09.2008 | 03:39
            Jan   Návštevník
            Ano, ano, skusal som vypnut to "past-ovanie" mysou, ale uz som si nan tak zvykol, ze tazko bez neho ...
            Aj tak vdaka !