kubuntu a internet

Sekcia: Konfigurácia 23.09.2008 | 19:03
Avatar jurco   Používateľ
Caute, poradte mi ako sa pripojim na internet v kubuntu. dnes som si kupil od edimaxu wireless adsl2 +router a neviem to rozbehat. chcel by som pouzit konqueror ako prehliadac a mam internet od t comu. stary adsl 2622 som chcel vyhodit. poradte.
    • Re: kubuntu a internet 23.09.2008 | 19:07
      ---   Návštevník
      ak je to pripojene cez eternet rozhranie, tak staci spojazdnit DSL, teda pripojit telef. kabel a pockat v linuxe kym sa "spamata" pripojenie. Ziadne velke nastavovanie nie je nutne.
      • Re: kubuntu a internet 23.09.2008 | 19:48
        Avatar jurco   Používateľ
        a nejake to prihlasovacie meno a heslo kam dam?. Neviem s linuxom moc robit a potreboval by som podrobnejsi postup.
        • Re: kubuntu a internet 23.09.2008 | 20:17
          ---   Návštevník
          Potrebujes rozbehat internet na tom zariadeni, cize tam zadas meno, heslo co mas od poskytovatela pripojenia. Kam sa to zadava zistis v manuali k routru (cize nema to nic spolocne s linuxom).

          Viac netreba, malo by sa v linuxe vytvorit pripojenie cez ethernet (ikona vedla hodin by to mala avizovat:-)).

          A v linuxe: pripojis router a ono to pojde, potom zistis, ze sa stranky nacitavaju akosi pomaly, cize vypnes ipv6 (co to je ani nepotrebujes vediet).


          18. Zakázání IPv6
          Několik posledních vydání Ubuntu trpí nepříjemným problémem, který způsobuje nefunkčnost sítě pří připojení přes některé typy domácích routerů. Problém se projevuje pokud je zapnutá podpora IPv6 v routeru i v Ubuntu, a je-li router používán jako DNS-proxy (tzn. v Ubuntu je jako adresa DNS serveru uvedena IP adresa rozhraní routeru směrem do lokální sítě).
          Nejdříve vypněte podporu IPv6 v Ubuntu. Otevřete soubor /etc/modprobe.d/aliases (nutno s právy superuživatele), tedy například příkazem Kód:

          sudo nano -w /etc/modprobe.d/aliases

          (prikaz moze vyzerat aj takto: stlac ALT+F2 a vloz prikaz
          kdesu kwrite /etc/modprobe.d/aliases
          )

          Najděte řádek


          alias net-pf-10 ipv6

          a změňte jej na


          alias net-pf-10 off

          Soubor uložte, zavřete a restartujte počítač. Po restartu pro kontrolu zadejte příkaz


          lsmod | grep ipv6

          nesmí se nic vypsat.

          zdroj
          • Re: kubuntu a internet 23.09.2008 | 20:36
            jurco   Návštevník
            No je k tomu cd a je tam setup wizard,len pod windowsom. kam to mam vypisat to teda vazne neviem. Myslis ze v prirucke by to malo byt napisane?
            • Re: kubuntu a internet 23.09.2008 | 21:02
              ---   Návštevník
              aky je to edimax?

              Wizard je len jedna z moznosti ako to nastavit. Je mozne ze cez ten wizard to bude na zaciatok lahsie, ale ak nemas windows, tak si budes musiet vystacit aj s konfiguraciou cez web prehliadac)


              A co nevies? Dostal si meno a heslo k pripojeniu DSL. Tak sa naloguj do konfiguracie toho routra (cez web prehliadac a adresa by mohla byt 192.168.2.1 , meno heslo najdes v navode (admin a 1234 --nasiel som to v navode na ar-7084gb) a ostatne potrebne udaje najdes tu, predposledna tabulka, teda ak nie je ten router uz prednastaveny na SK podmienky.
              A pri vytvarani pripojenia budes potrebovat meno a heslo od ISP (taka bola tvoja otazka kam to mas zadat).
              • Re: kubuntu a internet 23.09.2008 | 21:32
                Avatar jurco   Používateľ
                Uz to frci. mam dual boot. to stacilo prejst vo win ten vizard a potom to uz funguje aj v linuxe?takze teraz ked hodim do compu len linux uz nemusim nic take robit? to je uzasne. viete ako ste mi pomohli? ani nevieto, co?dakujem. povazujem za vyriesene.
                • Re: kubuntu a internet 23.09.2008 | 22:04
                  ---   Návštevník
                  takze aky je to router, ak to nie je tajomstvo?
                  Zaujima ma to pre to, ze to asi nie je podporovany router od ISP a tak by som chcel vediet ako ti na nom funguje net. (hladal som alternativnu nahradu za moj, uz trochu nadsluhuje a tiez by som asi siel asi do edimaxu- preto ten zaujem)
                  (poznam dost pripadov, ze si ludia kupili DSL routre a nesli, lebo neexistuje pre SK spravny firmware a pre podobne priciny)
                  • Re: kubuntu a internet 23.09.2008 | 22:09
                    Avatar jurco   Používateľ
                    hore som to pisal. je tu ze wireless ADSL2+router (integr. 4porty 10/100 switch) toto je na krabici
                    • Re: kubuntu a internet 23.09.2008 | 22:11
                      Avatar jurco   Používateľ
                      http://www.ebuy.sk/Router-ADSL2-modem--EDIMAX,185.html