zdielanie internetu na linuxe cez USB modem

Sekcia: Konfigurácia 25.09.2008 | 10:24
dr_szarkan   Návštevník
dobry den, potreboval by som poradit ako zdielat internet na pc aj notebooku naraz. na oboch je nainstalovane ubuntu 8.04. do internetu sa pripajam z pc pomocou kppp cez usb modem zadacom/nokia 12i cez t-mobile. pripojenie funguje bez problemov. pc a notebook su spolu prepojene cez router msi rg54g2. pocitacom aj routeru som pridelil staticke ip adresy a navzajom sa v sieti "vidia" (overil som pingom, funguje aj nfs). ked sa pripojim s pc do internetu, neda sa browsovat po internete na notebooku. co mam urobit, aby to fungovalo?
    • Re: zdielanie internetu na linuxe cez USB modem 26.09.2008 | 01:12
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Skús nainštalovať firestarter (gui pre firewall). Tam som videl aj možnosť nastaviť zdieľanie internetu.
      Ak by nepomohlo to, tak skús to nastaviť ručne podľa tohoto http://www.linuxos.sk/KnowledgeBase_show_entry/13/index.html
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: zdielanie internetu na linuxe cez USB modem 26.09.2008 | 13:52
        dr_szarkan   Návštevník
        na pc som nainstaloval firestarter, zvolil som moznost Enable Internet conection sharing a do sietoveho nastavenia notebooku som pridal ip adresu pc ako branu. funguje to.
        dakujem za radu.