gmail/menovky ->lokal mailbox

Sekcia: Konfigurácia 26.09.2008 | 15:03
Avatar jasanek   Používateľ
zdarvim,
mam serverik s debian 4.0
z gmailovych kont si stahujem fetchmailom cez IMAP postu.
postu nasledne procmailom roztriedim a ukladam do lokalnych mboxov.
Na servri mi bezi dovecot pomocou ktoreho si klienti vyberaju cez imap postu.

No a moja otazka: na gmaile v tych kontach su vytvorene podpriecinky pre postu (menovky).
Ako ich dokazem cez ten moj server dostat ku klientom? Co mam nastavit aby fetchmail stiahol aj strukturu "menoviek"

vdaka
    • Re: gmail/menovky ->lokal mailbox 26.09.2008 | 17:34
      Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
      Menovky su "vymysel" googla a nemaju nic spolocne s protokolom (POP3 a pod) ... fetchmail ti nic ine nespravi, len stiahne obsah, oddeli konto od domeny a roztriedi .. o menovka nic moc nevie
      • Re: gmail/menovky ->lokal mailbox 26.09.2008 | 18:01
        Avatar jasanek   Používateľ
        No to som si tiež myslel, ale email klienti s nimi bežne pracujú (OE,Outlook, TB).
        Preto si myslím že je to niečo štandartné (iba gmail top má tak pomenované).
        • Re: gmail/menovky ->lokal mailbox 26.09.2008 | 18:04
          Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
          Janse, ale tito klienti su priamo cez IMAP napojdeny na gmail .. a to je rozdiel.. Fetchmail je medziclanok
          • Re: gmail/menovky ->lokal mailbox 26.09.2008 | 18:05
            Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
            sorry, napojeni ;-)
          • Re: gmail/menovky ->lokal mailbox 26.09.2008 | 21:49
            Avatar jasanek   Používateľ
            V poriadku.
            Ale ked s tym klienti vedia pracovat, preco preboha nie fethmail (a procmail,...)?

            Ked tak nad tym premyslem, chcem vlastne spravit mirror gmailu na lokale s triedenim.
            To sa neda????
            • Re: gmail/menovky ->lokal mailbox 26.09.2008 | 22:54
              WlaSaTy   Návštevník
              preco by mal byt blby, on je urceny na stahovanie posty a nie na rekurzivne prehladavanie priecinkov. i ked aj toto sa mohlo zmenit v poslednej dobe :)
              • Re: gmail/menovky ->lokal mailbox 27.09.2008 | 11:13
                Avatar jasanek   Používateľ
                Ja netvrdim , ze je blby...(blbby som ja, pretoze ho neviem nastavit :-) )

                Tak mi skuste poradit cim by som to poriesil, ked nie fetchmailom.
                • Re: gmail/menovky ->lokal mailbox 27.09.2008 | 11:31
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Problem je v tom, ze fetchmail primarne posuva postu agentovi ktory je napriklad procmail, takze logicky nema preco preliezat priecinky pretoze ich nema komu vnutit. A ten tu strukturu nezachova, pokial sa mu napriklad nevnuti triedenie podla nalepky z hlavicky. Otazkou je ci take nieco gmail poskytuje.

                  Ale google je silomrdne, hned prvy link sa odkazuje na nejaky isync. Takze by som odporucil pouzit nieco co dokaze mirrorovat alebo zalohovat IMAP ko napriklad spomenuty isync. Pozor ale aby sa to nepokusilo tu postu zmazat alebo aby boli vytvorene zalohy aj pouzitelne.

                  PS.: gmail, to je komu naco? je to len sprznena posta. a jej velkostny limit ju urcuje do kategorie smetny kos plny balastu s humornymi filmikmi, rozhadzanymi pesnickami a podobne.
                  • Re: gmail/menovky ->lokal mailbox 27.09.2008 | 11:41
                    Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
                    ;-) suuuhlas

                  • Re: gmail/menovky ->lokal mailbox 27.09.2008 | 22:58
                    fckr   Návštevník
                    Zaujimava teoria to PS
                  • Re: gmail/menovky ->lokal mailbox 28.09.2008 | 00:07
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    gmail nie je nic viac nez spambox, ak odmietas pouzivat webove javascriptove rozhranie (co moze mat vyhodu, ale neda sa rozumne kombinovat s POP a uz vobec nie s IMAP, pretoze je to zo strany gmail len nepodareny ojeb)
                    Debian. apt-get into it…
                  • Re: gmail/menovky ->lokal mailbox 28.09.2008 | 02:20
                    Avatar jasanek   Používateľ
                    Diky za tip na isync.
                    Zatial sa mi ho sice nepodarilo rozbehat k obrazu svojmu ale asi to chce cas. Neviem ho totizto donutit aby prebehol vsetky gmailove foldre a sosol z nich postu na lokal.
                    Stahuje postu len z pevne zadefinovanych folderov(menoviek), co mi nevyhovuje, pretoze menovky sa mozu menit (a menia sa).
                    Vdaka za tip.

                    No a este: skusil som v gugli klucove slova "imap mirroring" ale nedopatral som sa k nicomu dalsiemu. Existuju este nejake podobne (ako isync) softwery?

                    PS. Pardon ale nie som zvedavy na nazory k gmailu. Pouzivam ho pretoze musim. A hned niekolko (15) kont. Otazku preco zrovna gmail, si necham na debatu pri pive....
                    • Re: gmail/menovky ->lokal mailbox 28.09.2008 | 09:20
                      WlaSaTy   Návštevník
                      samozrejme ze existuje aj nieco ine, napriklad treti link hovoril o imapsync a na tom prvom co som spominal bolo spomenutych aj viacej programov.

                      Inak k nazoru, vsetky zadarmove riesenia su zo zasady niecim obmedzene. Predsa len free verzia je demo k plnej verzii ktora sa musi niecim zaplatit. V pripade ponuky plnej verzie reklamou a testovanim, alebo v pripade vyhladavaca - zdrzim sa komentarov. No a to obmedzenie je niekedy hnusnejsie ako keby si clovek kupil [web,pop3/imap/smtp] email s dostatocnou kapacitou a rozumnym spam filtrom (ktory IMHO pri google prestava fungovat koli preferovaniu jeho biznisu) od poskytovatela alebo sa nim rovno stal.
                      • Re: gmail/menovky ->lokal mailbox 28.09.2008 | 10:41
                        Avatar jasanek   Používateľ
                        ehm, no a tie linky so spominate, kde ich mam vidiet? Akosika sa nechytam....
                        • Re: gmail/menovky ->lokal mailbox 28.09.2008 | 11:37
                          WlaSaTy   Návštevník
                          hladaj ich v texte "Ale google je silomrdne, hned prvy link sa odkazu", mi nehovor ze si na ten link neklikol.
                          • Re: gmail/menovky ->lokal mailbox 28.09.2008 | 12:21
                            Avatar jasanek   Používateľ
                            No neklikol!
                            Sakra to az teraz som zistil ze tam je link....(toz ked je tak super zvyrazneny)..... este aj v diskusii sa hrat na detektiva....

                            No v kazdom pripade je tam dost latky na testovanie, takze hura na to.
                            diky.
                            • Re: gmail/menovky ->lokal mailbox 28.09.2008 | 13:07
                              WlaSaTy   Návštevník
                              heh, detektiv. skus najst kolko je a akych linkov hoci aj v spravickach.