OpenSUSE make problem

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.09.2008 | 18:34
Dotmindes   Návštevník
Zdravim Vas,
Mam problem s instalaciou driveru na wifi kartu Asus WL 167gV ubuntu sa mi podarilo nainstalovat driver pomocou ovladaca RT73... rozbalenim ovladaca a make :make install : funguje tam bez problemov.
Skusil som OpenSUSE 11.0 ktore som nainstaloval s live cd ale zidne make tam neexistuje.Skusil by som update a pripadne doinstalovat make a ostatne sucasti ktore
potrebuje ale ja sa na net nedostanem ked pouzivam wifi siet.Skusal som aj stiahnutie balicka make ale nezobralo to.Stale pytalo instalacne cd a ked som ho tam vlozil tak nic.Takze ani instalacia balickov mi tam nesla.
Skusam este stiahnut verziu DVD lebo som sa dozvedel ze na nej su aj devel baliky tak snad to pojde ale ma ktosi riesenie pre nainstalovanie na tuto cd verziu?
dakujem
    • Re: OpenSUSE make problem 26.09.2008 | 18:36
      Dotmindes   Návštevník
      Strasne sa ospravedlnujem,mala to byt v sekcii hardware.
      Prepacte,som tu pravy raz a reagoval som unahlene...
      • Re: OpenSUSE make problem 26.09.2008 | 19:01
        Avatar zeleno MX Linux  Používateľ
        Skús si stiahnuť rpm balíček z http://download.opensuse.org/distribution/11.0/repo/oss/suse/i586/
        • Re: OpenSUSE make problem 26.09.2008 | 19:05
          Dotmindes   Návštevník
          A presne to mi neslo ako som uz spominal.Ten make balicek mi nezobralo.Stale to pyta to instalane cd a ked ho dostane tak pise chybu dalej a nic.Ale dakujem ti za odpoved.
          • Re: OpenSUSE make problem 26.09.2008 | 19:09
            Avatar zeleno MX Linux  Používateľ
            Zrejme budeš potreboveť aj kernel- source.
            • Re: OpenSUSE make problem 26.09.2008 | 19:24
              Dotmindes   Návštevník
              To mas zrejme pravdu a myslim ze aj ine veci.Napriklad linux-headers....atd len je problem ze sa mi tam nedaju doinstalovat ani baliky.Skusim dotiahnut tu dvd verziu.Asi to je jedina moznost v mojom pripade.Diki moc.
          • Re: OpenSUSE make problem 26.09.2008 | 20:16
            Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
            Ono to chce natahat aj tak z cdcka kde ma repozitar.. standardne tieto veci niesu nahodene v suse, treba toho dost doinstalovat.
            Ak to chces nainstalovat z disku tak prikaz:
            rpm -Uvh balicek.rpm

            Avsak ku tym zalezitostiam ako je make a pod. budes potrebovat aj nahodit kniznice dajake devel a tiez compliator a dalsie veci.
            Radsej si stiahni dvdcko, tam to vsetko je (yast si da vsetky baliky ktore k tomu potrebuje), a je to urcite lahsia varianta ako sa s tym paprat po jednom baliku najme ked ti to bude hadzat jednu chybu za druhou.
            • Re: OpenSUSE make problem 26.09.2008 | 21:44
              Dotmindes   Návštevník
              Super.Myslim ze tato odpoved mi bohato postaci.Vsadzam na to dvd.Vraj su tam aj dev...atd.Takze moc dakujem.Myslim,ze by ma to stalo dost nervy keby mi stale vyhadzovalo ze nieco chyba.

    • Re: OpenSUSE make problem 27.09.2008 | 13:16
      Dotmindes   Návštevník
      Tak dvd verziu uz mam ale problem je stale.Podarilo sa mi nainstalovat make balik ale pri zadanej funkcii make
      mi napisalo:

      linux-v0pa:/home/studio/rt73-cvs-2008092511/Module # make
      make[1]: Entering directory `/usr/src/linux-2.6.25.5-1.1-obj/i386/pae'
      make[1]: *** No rule to make target `modules'. Stop.
      make[1]: Leaving directory `/usr/src/linux-2.6.25.5-1.1-obj/i386/pae'
      rt73.ko failed to build!
      make: *** [module] Error 1


      Myslim ze tam nieco chyba.V ubuntu by som doinstaloval linux-headers ale v opensuse neviem.Ktory balicek doporucujete nainstalovat?



      • Re: OpenSUSE make problem 27.09.2008 | 13:46
        Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
        Skus doinstalovat kernel-source
        • Re: OpenSUSE make problem 27.09.2008 | 15:14
          Dotmindes   Návštevník
          Rozumna rada a to mi vlastne ukazal aj google v jednom odkaze ked som hladal linux-headers for opensuse ale naskocila mi dalsia hlaska.Ze chyba gcc...

          Pustil som yast,dal vyhladat na dvd gcc a oznacilo mi aj dalsie jeho sucasti ktore som dal nainstalovat a uz to ide.Opisujem to keby mal nahodou ktosi podobny problem.

          Takze zaver.Treba nainstalovat make,kernel-source a gcc.Staci pustit yast a dat vyhladat na cd.Potom dat instalovat.


          Dakujem Vam za vas cas ktory ste tym mne usetrili.