Ubuntu a SIS grafika integrovana

Sekcia: Hardware a Drivery 28.09.2008 | 16:52
Avatar p4li12   Používateľ
Nazdar chalni znovu som prisiel po radu ... potrebovsl by som ocovi na notebooku nainstalovat vstavanu grafiku ... nevedel som presny typ ale nasiel som prikaz lspci -nn | grep VGA na zistenie typu a vypisalo mi
01:00.0 VGA compatible controller [0300]: Silicon Integrated Systems [SiS] 65x/M650/740 PCI/AGP VGA Display Adapter [1039:6325]
viete mi poradit ake ovladace na to stiahnut popriprade ako ich nainstalovat ?? ...
    • Re: Ubuntu a SIS grafika integrovana 28.09.2008 | 17:05
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Sťahovať netreba žiaden. Ubuntu má ovládač pre sis grafiku (volá sa sis).
      • Re: Ubuntu a SIS grafika integrovana 28.09.2008 | 18:57
        Dotmindes   Návštevník
        Nechcem zavadzat,len proste som riesil ovladace na moju kartu sis v laptope a pobehal som dost vela diskusii.Kopec ludi tvrdilo,ze karta sis lepsie beha na vesa driveroch...
        Vyskusaj,mozno to je dost pravda ked sa o tom tolko hovori.



        • Re: Ubuntu a SIS grafika integrovana 28.09.2008 | 19:21
          Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
          - sis grafiky funguju so sis aj vesa driverom (oba su v ubuntu)
          - problem niektorych sis kariet so sis driverom je ze sa na obrazovke objavuju pruhy (vid predosly prispevok, ten to riesi rekompilaciou)
          - u vesa drivera ide video pomalsie (je neakcelerovane)
          - u sis drivera (prekompilovaneho) je video akcelerovane (cez xv)
          • Re: Ubuntu a SIS grafika integrovana 28.09.2008 | 19:41
            Dotmindes   Návštevník
            Aha,tak som asi zavadzal ale nechtiac.Neviem.Tam sa riesilo proste sis a 3d a pisali tam ze nepodporuje ale ze je lepsi ten vesa.Dik za vysvetlenie.
            • Re: Ubuntu a SIS grafika integrovana 28.09.2008 | 20:38
              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
              SiS skutočne pod linuxom nepodporuje 3D. Nie sú k dispozícii špecifikácie takže nie je to moc možné. S driverom sis som nemal žiadne problémy a video na tom ide, takže odporúčam skúsiť, ak je to OK tak je to asi lepšie než VESA.
            • Re: Ubuntu a SIS grafika integrovana 28.09.2008 | 20:57
              Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
              Pozor, ja som nehovoril o 3D akceleracii ale o akceleracii videa! 3D akceleracia nie je podporovana v linuxovom SiS ale to nie je ani vo VESA. Akcelerovane video je len v SiS driveri. Takze ak nebude ziaden problem pouzivaj SiS driver. Ak bude problem pouzivaj VESA.
              • Re: Ubuntu a SIS grafika integrovana 28.09.2008 | 23:25
                Dotmindes   Návštevník
                Ved ani ja nie,ale pri hladani riesenia mojho problemu 3d som na to narazil ze vraj je driver vesa lepsi na sis ako sis ovladac.Compiz samozrejme nefunguje ani pod vesou.Ako clovek zisti ci mu ide video lepsie pod tymto alebo inym ovladacom?Neni nejaky prikaz ktory to urci vypoctom alebo nieco podobne?
                • Re: Ubuntu a SIS grafika integrovana 28.09.2008 | 23:31
                  Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
                  Mozes skusit prikaz glxgears , to ukazuje tusim FPS , ale ci to aj zmeria spravne to netusim.
                  • Re: Ubuntu a SIS grafika integrovana 03.10.2008 | 14:48
                    Avatar p4li12   Používateľ
                    Chalani ... som sa tu teraz dlshie neukazal a necakal som tolko prispevkov k danemu problemu ... diki za rady ... pisete tu ze Ubuntu ma SIS ovladace ... to znamena ze teraz po nainstalovani Ubuntu su hned funkcne a karata vblastne pracuje spravne alebo ich treba nejako povolit ?? ... takisto pisete ze su lepsie VESa drivery ale s tim ze video nemusi dobre slapat .. kedze oco book vyuziva hlavne na video tak tie VESA by som radsej nepustal ...

                    ale inak velky dik :)
                    • Re: Ubuntu a SIS grafika integrovana 03.10.2008 | 14:56
                      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
                      Vyskusaj ako to pojde, ked to pojde nic nemen. Mozes skusit explicitne povedat nech pouziva vesa driver alebo sis driver + mozes vyskusat ktory pojde lepsie, hlavne vyskusaj video zvacsene na fullscreen.
    • Re: Ubuntu a SIS grafika integrovana 28.09.2008 | 16:16
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      Ak je to grafika SiS Mirage 1 (z tych cisiel to neviem vycitat) tak tu je trochu starsi navod