Koho je to pes?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.09.2008 | 00:42
Dotmindes   Návštevník
Co pohladava pes bez obojku na mojom desktope v openSUSE linux?Naco sluzi?A nikde v tomto distre nemozem najst kde si pridam sk klavesnicu...

Dakujem
    • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 00:50
      WlaSaTy   Návštevník
      ponukni aj inym.
    • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 00:53
      Grawp   Návštevník
      kcontrol->pristupnost a regionalne nastavenie->rozlozenie klavesnice
    • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 00:53
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      myslis beagle?
      • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 00:55
        Avatar Grawp   Používateľ
        mimochodom je to úbohé ked sa niekdo pyta taketo veci na fóre. ked nevem tak si pozrem nazov programu a strcim to do vyhladavaca né?
        • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 01:10
          Dotmindes   Návštevník
          Skor mi ide o tu klavesnicu.Ten pes bol len navnada.Prepacte moralisti.Myslim,ze ubohost je na inych miestach.Ta podstatna o ktorej sa oplati hovorit.Ale no dobre,priznavam chybu.Co sa tyka tej klavesnice tak nemam ani moznost volby si dat tu ikonu klavesnice do listy a klavesovu skratku nepoznam.
        • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 17:15
          Avatar Lukáš Svoboda Debian Lenny KDE3.5.10, XP  Používateľ
          To forum je tu nato, aby sa clovek informoval a hladal odpoved na svoje problemy. A mna to celkom pobavilo to s tym psom :)
          • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 17:20
            Avatar dotmindes   Používateľ
            Ja som ale mal problem.To ze som to trochu spestril snad nikomu neublizi.Jednalo sa o psika ktoreho som chcel odstranit s plochy a neviem ci by mi google nasiel nejaky odkaz na - odstranenie psika s plochy takze myslim ze moja otazka bola na mieste.Nakoniec som sa aj dozvedel ze ten psik spomaluje opensuse takze som rad ze som to vyriesil.


            Dakujem Vam
    • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 00:59
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      co keby si poslal screenshot? nie kazdy opensuse pouziva, dost by to pomohlo
      • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 01:13
        Dotmindes   Návštevník
        Je to vraj beagle.Taka hlava psa.Je docela mily ale ak ma chce za pana tak to si nevybral dobre.Som ho nejak vypol.Dufam,ze sa nevrati.Ziadne kosti nemam.Keby ho ktosi hladal tak sam neviem kde teraz je.Dik za pomoc
        • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 01:16
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          vies... prave to ze ten pes Ti moze pomoct s vyhladavanim :)
          • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 01:17
            Dotmindes   Návštevník
            Dakujem,kosti hladat nechcem a ani ziadne drogy.S tym ja nechcem nic mat.Nech si hlada sam a nech sa uz viac neukazuje na mojom desktope.Dik za pochopenie
            • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 01:23
              WlaSaTy   Návštevník
              Ten pes ich u Teba hlada, skontroluj si odchadzajuce spojenia na interpool. Na ich vystopovanie pouzi logy z firewallu a databazu GeoIP v kombinacii s whois.
              • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 01:43
                Dotmindes   Návštevník
                Coo?Maj na pamati ze ja som syn robotnika a nie dajakeho Hackera.To sa radsej zmierim s tym ze ten psisko u mna ostane.Alebo si stiahnem opera browser a firefox necham psovi
                • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 01:49
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Rod nehovori ani o vzdelani, ani o moznostiach. A ci hovori o usilovnosti alebo proaktivite, to tu tiez rozoberat nebudem.

                  Inak pouzil si novy prvok, vsuvku. To sa casto nevidi.
                  • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 01:53
                    Dotmindes   Návštevník
                    Jasne.Ale ved vies ako to bolo myslene...Len tak na spestrenie.No uz zbytocne trepem.Prepacte.Kto poradi s tou klavesnicou?
                    • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 13:04
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Viem, a preto som pouzil ten typ slangu :-)

                      Inak skus v KTerm-e spustit toto:
                      setxkbmap "us,sk_qwerty"
                      potom by sa to mohlo dat prepinat cez lavy alt a lavy shift ak si dobre pametam. Ako sa vsak vola ten Applet pre KDE na klavesnicu, tak s tym sluzit nemozem. KDE ma nelaka ani v tomto tisicroci.
                      • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 14:18
                        Dotmindes   Návštevník
                        Dakujem,uz som to vyriesil.No neviem ci to stalo za to ze som siel spat otretej v noci.Vsak to je aj dovod ze si nepamatam kde som to zmenil ;-)
      • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 01:49
        Dotmindes   Návštevník
        Tu je ten screenshot.Dokaz ze bol v system tray nemam.Iba to jak si kvasi vo firefoxe a neda sa dat prec.To je jak v zologickej.V jednom rohu chameleon a v druhom pes.Co bude dalej?Oplati sa stahovat updaty?Nebudu tam dalsie zvierata?

        http://www.tinypic.ca/images/wo8r2vfhp0vwtaohr7wh.png
    • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 01:11
      frtan   Návštevník
      ten pes je moj, mi usiel z pc. prosim o navratenie.
      • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 01:18
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        uz je v gulasi...
        • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 01:19
          frtan   Návštevník
          tak to mi zaplatis, zmazem si greenie!
          • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 01:22
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            preco si myslis ze mam v tom prsty prave ja?
            • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 01:53
              frtan   Návštevník
              lebo si ho dal do gulasa a zjedol si ho ako posledny vietnamec, inac greenie je fajne, vytrvaj v dobrom diele ;)
        • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 01:23
          Dotmindes   Návštevník
          Praveze neni v gulasi.Zo system tray som ho odstranil a ten psisko sa mi nastahoval do spodnej listy firefoxu.Ja uz neviem ako sa ho zbavit.Opensuse sa mi paci ale toho psa nechcem.Jak mu skompilujem nejaku budu nech ma tu neotravuje?A klavesnicu som este nevyriesil,takze pisem ako mongol.
          • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 12:37
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            napadlo ta pozriet yast a spravcu softveru? skus tam napisal beagle... a potom vysmarit...

            btw ja si davam do panelu taku mudru rybku :)
            • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 14:22
              Dotmindes   Návštevník
              Tucniaci,rybky,psikovia,chameleon atd.No takto som si ten linux nepredstavoval.No nevadi.Pouzil som tvoju radu a vyslo to.Dakujem.Inak v ubuntu je ta rybka jakasi modra.Asi sestra tej tvojej.
              • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 17:19
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                hmmm... btw videl si logo zenwalku? skus hodit zenwalk do google obrazky :D
                • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 17:25
                  Avatar dotmindes   Používateľ
                  Haha,delfin.Linux SAM ma zas nejakeho potkana ci co.Co maju tieto linux systemy spolocne so zvieratami?Dokonca aj ten macos - leopard

                  Mozno aj windows si da nejaky.Tam by som uvital nejaku dazdovku co leze strasne pomaly...v ramci srandy.Nechcem nadavat na to co som pouzival zo 10 rokov...
                  • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 17:29
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    no ten potkan nie je potkan ale je to mys... logo xfce :)

                    no a len tak medzi recou... logo gnome je taka tapka... som zvedavy co za zvera ma taku tapu :)

                    inak mohli by urobit nejaky veverickalinux :D
                    • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 17:33
                      Avatar dotmindes   Používateľ
                      Jaj,to je to super rychle prostredie xfce.Je sikovne,ale sa mi moc nepaci.Malo volieb.
                      No to je vec vkusu.Veru rozmysalm ze dam zbohom zvieratam a dam si gnome.
                      No ale uz tu vazne trepeme blbosti.Uz len cakam na nejakeho moralistu co nam tu vynada...
                    • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 17:47
                      Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
                      Mozno noha dajakeho yetiho.
                      Inak Greenie ma co za zvieratko? Mohol by tam byt nejaky zelenac (napr Stano) :D
                      A mohlo by sa vyvinut dokonale distro pre zaciatocnikov ktore by malo ako zvieratko lamu.
                      • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 17:52
                        Avatar dotmindes   Používateľ
                        Tak k tomuto sa este pridam.Normalne dobra vec ktora by mohla zaujat.Urobit distro a rozsirit o nom reci ze je jednoduche aj ked ja osobne ziadne distro nepokladam za jednoduche pri prechode uzivatela z win no ale to som chcel ze ako uz si sa ty zmienil tak tam dat tu lamu.

                        Mohol by to byt LAMAos a jeho najvacsou prioritou by bolo nejake ulachcenie pri prechode win na linux + stranka kde by sa riesili iba problemi+updaty.Ja viem ze hovori sa lahko ale ruku pridat k dielu je tazsie a aj v tomto pripade je to pravda lebo ja som linuxe amater takze iba vela rozpravam.Akurat ku tej stranke by som mohol cosi kdesi prispiet...
                        • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 18:02
                          Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
                          To bolo myslene len ako zart, nemyslim si ze bude daco take vymyslene, predsalen bezproblemove sa asi nevyrobi nikdy nic (uz len rozdielnost HW stareho a noveho rozbehat je dobry problem niekedy).

                          Mozno ako plus dat do distier Anglicky slovnik a navod ako pouzivat google :)
                          • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 19:31
                            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                            s tym nie je problem...


                            ale co tu padlo to lamaos... ak to bude niekto robit tak nech sa paci, ja osobne nejake lamaos veru nechcem :)

                            dobre distro je take, ktore moze pouzivat hocikto, aj lama aj expert. vzdy sa da dobre prisposobit.

                            a kopirovat windows vecicky je podla mna blbost, lebo vzdy to bude len kopia. podla mna treba mysliet mozgom a urobit system lepsi ako windows, nie robit nejaku tu napodobeninu...
                        • Re: Koho je to pes? 29.09.2008 | 19:31
                          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                          Presne to co spominas, je Greenie - slovenska distribucia vyvijana stanom hofferekom. Greenie.sk ;)
                          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people