IE pod MDR 2008.1

Sekcia: Ostatné 29.09.2008 | 21:44
mio0   Návštevník
Dobry vecer, robim web stranky v MandrivaLinuxe 2008.1 ale pri ojedinelych veciach mi to zobrazi vo FF, Opere pod MDR v poriadku ale klient pouziva win a tam IE, su tam male odchylky. Je mozne spustit IE v MDR bez instalovaneho win? Podla mna hlupa otazka ale nechce sa mi tu drzat este aj win, ked som s linuxom spokojny. Dakujem za odpoved.
    • Re: IE pod MDR 2008.1 30.09.2008 | 00:10
      dusan   Návštevník
      Áno dá.


      Postup je v nasledujúcom odkaze.

      http://www.tatanka.com.br/ies4linux/page/Installation:Mandriva

      Ale aj tak IE fuj.
      • Re: IE pod MDR 2008.1 30.09.2008 | 01:50
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        aj ja nie som nadseny z toho ze ten kram pouziva tak vela ludi... brzdi to vyvoj a robi z ludi debilov...

        teda akoze sorry za vyraz, no clovek zvyknuty na IE ma potom uplny chaos v tabovych oknach, nejake rozsirenia nula bodov, nieco take ako pouzivat to vyhladavacie policko tak to veru ani za svet...

        iste, nieco z toho pozna IE7, no co su pouzivatelia IE ktorych poznam tak vsetko IE6. miestami az tak, ze ked nechtiac nainstaluju cez nejake aktualizacie IE7, tak reinstaluju svoj windows...

        prosim, nezacinat flame teraz...
        • Re: IE pod MDR 2008.1 30.09.2008 | 12:12
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          no clovek zvyknuty na IE ma potom uplny chaos v tabovych oknach

          Hmm, to usudzuješ z čoho?

          nejake rozsirenia nula bodov, nieco take ako pouzivat to vyhladavacie policko tak to veru ani za svet...

          No niektorí ľudia vedia využiť aj užitočnejšie priestor než pridaním políčka na vyhľadávanie. Ja napríklad na vyhľadávanie používam permanentne adressbar. Takže ak chcem vyhľadávať povedzme wpa_supplicant tak napíšem do adressbaru wpa_supplicant, stlačím enter a hneď to mám vyhľadané v google. Ak chcem to isté vyhľadávať v gentoo fóre napíšem gf:wpa_supplicant, ak chcem vo wikipedii tak wp:wpa_supplicant ... Otázka na čo niekomu ako som ja je vyhľadávacie políčko?

          • Re: IE pod MDR 2008.1 30.09.2008 | 15:14
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            no usudzujem zo vsetkeho co denne vidim... je rok 2008, moj otec ma 15 rokov firmu s pocitacmi a doteraz nepochopil ako funguju tie tabove okna. takze vsade instaluje operu, no sam za kazdu cenu IE6

            v modernych prehliadacoch je vyhladavacie policko. staci napisat daco a dat enter. no pre ludi zvyknutych na IE6 je to uplna novinka.

            osobne pouzivam toto polocko v FF, v opere ci epiphany alebo chrome som bez toho a nechyba mi, idem na to cez nejaku fintu... ale tak ked moze niekto behat 2 roky cez firefox a to policko si nevsimne... tak to je na mna uz fakt silna kava...

            dalej sa mi stava, ze sa mi niekto stazuje na to ze ma 4 toolbari. ak sa spytam ci to niekoho napadlo vypnut alebo neinstalovat, tak len krutia ocami...

            • Re: IE pod MDR 2008.1 30.09.2008 | 15:23
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              to policko som v zivote nepouzil a fungujem dalej
              • Re: IE pod MDR 2008.1 30.09.2008 | 15:24
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                aky pouzivas browser? len tak cisto teoreticky...
                • Re: IE pod MDR 2008.1 30.09.2008 | 15:37
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  ff, len tak teoreticky
            • Re: IE pod MDR 2008.1 30.09.2008 | 17:27
              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
              To políčko na vyhľadávanie považujem za zbytočnosť. Jeden adresný riadok šetrí miestom a môžem vyhľadávať na viacerých weboch teda ak chcem google tak gg:výraz (google mám default takže to ide aj bez toho gg:), wikipedia wp, gentoo forums gf, gentoo wiki gw ... praktické, jednoduché. To, že niekto nemá zvlášť políčko na vyhľadávanie neznamená, že priame vhyľadávanie nepoužíva.
    • Re: IE pod MDR 2008.1 30.09.2008 | 17:29
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      No s IE7 je dosť problém. Ten je najlepšie použiť vo virtualboxe asi takto.
      • Re: IE pod MDR 2008.1 30.09.2008 | 17:51
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        ale IE7 mi lepsie zobrazuje tuto stranku ako napr. ff alebo konqueror
        • Re: IE pod MDR 2008.1 30.09.2008 | 18:11
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Zial je to tak. Treba to tu este podotahovat.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity