kmail ani thunderbird neposle mail s prilohou

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.10.2008 | 20:35
arty   Návštevník
Zdravim
Mam taky mensi problem mam ucet gmail aj azet a smtp aj pop3 som nastavil dobre ale neposle mi ani raz mail ktory obsauje prilohu.pure text posle ale ked tam dam prrilohu tak mi to vobec neposle zastavi sa to vzdy po nejakych percentach normalne neco odosiela a pak koniec timeopout spojenia
pouzivam KUBUNTU

AK mi to niekto vyriesi smrtelne vazne mu dam cokoladu alebo ho pozvem na pivo na LINUXfeste v SALI.

vazne pls help .ak chcete dam aj ssh na moj stroj alebo vnc
uz 3ja to riesili a ani jeden nedosiel na odpoved tak ak sa niekto vyzna a vie pomoct tak pls help velky
    • Re: kmail ani thunderbird neposle mail s prilohou 03.10.2008 | 13:27
      iaxx   Návštevník
      predpokladam ze mas dsl od nemenovanej firmy, ja som to riesil tu nedavno , tak skus.


      sudo wondershaper eth0 2400 256

      (2400 je 2400kbps download a 256 je 256kbps upload , download nie je dolezite aky sa nastavy, ale upload ano)

      a reset do povodneho nastavenia

      sudo wondershaper clear eth0
      • Re: kmail ani thunderbird neposle mail s prilohou 03.10.2008 | 23:26
        arty   Návštevník
        kokso pecka uz to ide
        ale aka je nevyhodda tothoto ze mi oshapuje upload aj po sieti alebo ako???
    • Re: kmail ani thunderbird neposle mail s prilohou 04.10.2008 | 02:45
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      kua, aj mne to vyriesiolo problem s posielanim mailov s prilohami z opery.

      jediny problem je ze to shapuje cely traffic, nema niekto napad ako by sa to dalo aplikovat bud na IP rozmedzie alebo len na aplikaciu?

      a este jedna wec, u mna sa to zadava
      wshaper x y z
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: kmail ani thunderbird neposle mail s prilohou 04.10.2008 | 10:47
        arty   Návštevník
        vsak to ze potom po sieti sosam 80kb/s :-D
        • Re: kmail ani thunderbird neposle mail s prilohou 04.10.2008 | 12:57
          ---   Návštevník
          ved to vrat do povodneho stavu tym clear-om. Budes to mat zapnute len v case posielania mailov.
          • Re: kmail ani thunderbird neposle mail s prilohou 04.10.2008 | 14:49
            arty   Návštevník
            vsak hej ale nebolo by odveci vymysliet nejaky script ktory to zapne ked sa otvori kmail a vypne ked sa zavre
    • Re: kmail ani thunderbird neposle mail s prilohou 06.10.2008 | 01:01
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Ja mam tiez podobny problem ze Thunderbird mi neodosle mail s prilohou, ale zaujimave je ze napr z centrum.sk to uz poslem v pohode, ale moj primarny mail je na gmail a ten nejaksi nefunguje.
      Skusal som aj ten prikaz : sudo wondershaper eth0 2400 256 no nefunguje mi to, vypise to toto : command not found
      Mam net od Tcomu a router DrayTek Vigor 2700VoIP
      Slackware
      • Re: kmail ani thunderbird neposle mail s prilohou 06.10.2008 | 01:35
        Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
        ved predsa
        sudo apt-get wondershaper
        • Re: kmail ani thunderbird neposle mail s prilohou 06.10.2008 | 18:17
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          jaaaaj no jasne, natoto som nemyslel diky
          aaaaa inak to ma byt asi ::: sudo apt-get install wondershaper Ze ?
          Slackware
          • Re: kmail ani thunderbird neposle mail s prilohou 08.10.2008 | 15:43
            arty   Návštevník
            hej pak nainstalujes a funguje to
            len snad to 8.10 kubuntu vyriesi aspon dufam
            • Re: kmail ani thunderbird neposle mail s prilohou 08.10.2008 | 18:27
              ---   Návštevník
              este tak vediet v com je vlastne chyba.
              • Re: kmail ani thunderbird neposle mail s prilohou 08.10.2008 | 22:32
                arty   Návštevník
                vsak to,mas to za ulohu zisti :))
                • Re: kmail ani thunderbird neposle mail s prilohou 31.10.2008 | 19:17
                  arty   Návštevník
                  Nove Kubuntu 8.10
                  PROBLEM TAM JE VYRIESENY ide mi v pohode posielat maily aj pod nemenovanym providerom (t-c0m)
                  perfis tento problem je vyrieseny to som rad netreba davat ziadne obmedzenia ani nic podobne nastavovat v pohode vam ho posle
                  • Re: kmail ani thunderbird neposle mail s prilohou 01.11.2008 | 01:06
                    Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
                    aj pclox 2009beta1 je uz ok
                    Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom