Problem s Debiaom.

Sekcia: Hardware a Drivery 04.10.2008 | 11:39
Avatar fkho   Používateľ
Instaloal som debian, pekne sa spusti ale potom napise nejaku chybus s X server a hodi ma to do textoeho modu. Coby to mohlo byt?
Mam grafiku Nvdia GeForce NX 8600GTS 256m DDR3 procesor intel core 2 Duo E4500 a chipset intel.
    • Re: Problem s Debiaom. 04.10.2008 | 15:16
      Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
      Och boze, nejaka chyba?
      Nejake auto sa mi pokazilo, viete ho opravit?
      • Re: Problem s Debiaom. 04.10.2008 | 18:29
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        mozno Ti len dosiel benzin a mozno odpadli vsetky kolesa... s tym debianom je to podobne...
        • Re: Problem s Debiaom. 04.10.2008 | 18:43
          ---   Návštevník
          ak mu chcete poradit, tak mu poradte nech sem da popis chyby a napise ako instaloval ovladac. Zda sa ze fkho s linuxom zacina a ako vieme ,tak ani vase prve otazky nestali za viac.
          • Re: Problem s Debiaom. 04.10.2008 | 21:24
            Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
            No nezacinal som na debiane ked som nic nevedel :-)
            • Re: Problem s Debiaom. 04.10.2008 | 21:33
              Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
              ja ano a zvladol som to:) a co je najlepsie. po oIo som sa toho naucil hned zo zaciatku:)
              • Re: Problem s Debiaom. 04.10.2008 | 21:46
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                ja som sa tiez naucil... ze debian nikdy viac :D

                ale nie je to dobry system, no na moj vkus priliz surovy, nedopeceny...
                • Re: Problem s Debiaom. 04.10.2008 | 21:50
                  skywaker   Návštevník
                  za to si presiel na ubuntu, teda jablko nepadlo daleko od stromu len je viac cervene :) -- neber to ako urazku..
                  • Re: Problem s Debiaom. 04.10.2008 | 21:56
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    no... presiel som na greenie, kde je jablko aj cervene aj zelene :)
                    • Re: Problem s Debiaom. 04.10.2008 | 22:01
                      skywaker   Návštevník
                      ja som len chcel napysat ze debian nie je o nic zlozitejsi nez ubuntu... ked niekto sa chce hrad na zloziteho tak nech skusi CRUX aelbo Gentoo.. Debian je celkom v pohode len ma jedna vec stve ze pri instalacii si mozes zvolit instalovat DEsktop teda vsetky gui app dokopy.. chyba mi tam nieco ako instalovat ciste len Xorg alebo ciste Gnome alebo KDE.. takto si zaciatocnik nainstaluje ani nevie co a potom to aj tak vyzera.. jedina moznost je nainstalovat si zaklad a potom doinstalovat rucne Xka a prislusny window manager
                      • Re: Problem s Debiaom. 04.10.2008 | 22:16
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        tak to sa da nejako poriesit cez nejake tie minimalne CD.

                        btw ciste gnome nainstalujes cez greenie galadriel. rozsiris o co chces cez synaptic, apt-get ci greenport
                      • Re: Problem s Debiaom. 05.10.2008 | 15:16
                        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                        crux je zlozity? ze som si nevsimol :-)
                        • Re: Problem s Debiaom. 05.10.2008 | 16:21
                          skywaker   Návštevník
                          no ak postupujes podla CRUX Handbooku tak sa vsetko da. osobne by som uz volil Archa
                        • Re: Problem s Debiaom. 05.10.2008 | 16:21
                          skywaker   Návštevník
                          no ak postupujes podla CRUX Handbooku tak sa vsetko da. osobne by som uz volil Archa
                          • Re: Problem s Debiaom. 05.10.2008 | 17:09
                            Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                            ja na to velmi nedam. aj vo fedore kompilujem vsetko, co je v zdrojaku mensie ako 10 MB :-)
                            • Re: Problem s Debiaom. 05.10.2008 | 17:17
                              CRUX   Návštevník
                              ahoj takze pouzivas CRUX? super. ja som prestal asi pred rokom. ak chces mozes ma kontaktovat na skywaker@jabber.hu a pokecame...
                              • Re: Problem s Debiaom. 05.10.2008 | 17:20
                                Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                                uz nie... to bolo este v dobe "pred fedorou" :-)
    • Re: Problem s Debiaom. 04.10.2008 | 19:15
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      mozes nam napisat co presne to napisalo? a co si robil naposledy pred tym ako sa to stalo?
      • Re: Problem s Debiaom. 04.10.2008 | 21:54
        skywaker   Návštevník
        podla vsetkeho mas zle nastaveny xorg ... pre riesenie staci sa prihlasit ako root a napysat

        telinit 3
        xorgconfig
        telinit 5
        xdm

        ten xorgconfig sa ta bude pytat na dolezite veci tak ich nastav podla uvazenia a zvol spravnu frekv. monitora a kartu zvol VESA alebo NV

        to iste docielis tusim prikazom

        dpkg-reconfigure xorg-server
        • Re: Problem s Debiaom. 04.10.2008 | 21:56
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          ja ho mam zle nastaveny? ani neviem :)
          • Re: Problem s Debiaom. 04.10.2008 | 21:59
            skywaker   Návštevník
            sory to patrilo niekomu inemu
          • Re: Problem s Debiaom. 04.10.2008 | 21:59
            skywaker   Návštevník
            sory to patrilo niekomu inemu
            • Re: Problem s Debiaom. 06.10.2008 | 18:42
              Avatar fkho   Používateľ
              nainstaloval som ho a ked ho spustim tak okieko "Erorr with X Windows" a hodi ma to do textoveho modu
    • Re: Problem s Debiaom. 07.10.2008 | 02:16
      vreten   Návštevník
      no v prvom rade si musis zo stranky www.nvidia.com stiahnut drivre pre tvoju grafiku na linux. potom sa logni niekde na ciernu obrazovku ako root, treba pouzit aptitude a vyhladaj si tam balicky: build essential; nvidia-kernel-common;build essential a linux-image-2.6.... neviem aky mas kernel ,tak tie ostatne ciselka si kukni ked sa ti spusta grub kde vyberas os pri bootovani. No a uz sa blizime k zaveru staci vypnut gdm process ak nevies ako skus napr zadat ps -A a podla vypisu pid zadaj kill CISLO ktore je pid pre gdm, zrejme tam budu dva cisla tak zadaj oba a medzi medzeru. a potom uz len sh menodriveru a predpokladam ze ti vypise chybu ze nenasiel sa prekompilovany kernel not found blabla OK a potom by to malo nieco zrobit dake tie percenta a potom ked sa ta opyta ze ci upravit x-ord tak YES ....a staci uz len pustit gdm alebo restart pc and enjoy nvidia drivers
      • Re: Problem s Debiaom. 07.10.2008 | 03:27
        Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
        zabudol si na module-assistant...
        s tym kernel image nemusis grubovat, pouzi apt-get install
        sudo apt-get install linux-image-'uname -r' linux-headers-'uname -r' module-assistant build-essential nvidia-kernel-common
        a s tym gdm netreba byt taky surovy:)
        sudo /etc/init.d/gdm stop
        teda podla toho, ktory display manager pouzivas moze byt aj kdm alebo xdm
        prikaz bude potom rovnaky, len namiesto gdm stop daj kdm stop resp. xdm stop
        vela stastia
        • Re: Problem s Debiaom. 07.10.2008 | 17:58
          Avatar fkho   Používateľ
          uz to de diki
        • Re: Problem s Debiaom. 07.10.2008 | 18:02
          vreten   Návštevník
          a naco je dobry ten module asistant ?