notebook

Sekcia: Ostatné 05.10.2008 | 21:19
Avatar mjr   Používateľ
potreboval by som pomoc pri výbere linuxu na môj notebook je to : Toshiba satellite L40,
  • procesor: Celeron® 540 (1.86 GHz, fsb533 MHz , cache 1 MB),
  • pam: 1G,
  • čip set : Intel® GM965 Express,
  • disk: 160G,
  • windows mi už leze na nerva!!!!!!
    • Re: notebook 05.10.2008 | 21:24
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      vyber je na tebe, dovolim si tvrdit ze ti tam pojde takmer vsetko ;)
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: notebook 05.10.2008 | 23:19
        Avatar Grawp   Používateľ
        suhlasim
    • Re: notebook 06.10.2008 | 16:37
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Podla mna ti tam poslape vsetko. Ja mam procak 1.729 , pam. 1GB , cipsety intel taktiez, disk 80GB a bezalo mi tam:
      Gentoo, Arch, OpenSuSe, Kubuntu, Fedora 8, aktualne pouzivam debian, vsetko bez najmensich problemov. Problem som mal s distribuciou zenwalk, a kedze sa mi ani nepozdavala a ani mi nerozpoznalo grafikaren na prvy krat, tak sla prec. S Fedorou 9 nemam dobre skusenosti po tom ako som upgradol fedoru 8 na fedoru 9 som to rovno aj vymazal. Ak si este linux nepouzival odporucam linux rady *ubuntu ( kubuntu, ubuntu, xubuntu ) - vyber graf. prostredia je len na tebe, alebo OpenSuSe, ale!
      Momentalne vacsina distribucii uprednostnuje KDE4.1 pred KDE3.5.9 ( verzie grafickeho prostredia) a pritom KDE4.1 je len beta nestabilna neodladena trapna atrapa toho co z toho bude na konci. Takze by som zvolil nieco ine, ako KDE, a ak KDE, tak jedine 3.5.9 . Momentalne striedam fluxbox a KDE3.5.9 a neviem vynachvalit.
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: notebook 06.10.2008 | 16:49
      Avatar david1 Debian Etch, Ubuntu 8.10  Používateľ
      ked mas Intel nie je co riesit :)
      • Re: notebook 06.10.2008 | 16:58
        Avatar Grawp   Používateľ
        ja keby pri AMDecku mal co riesit. zato intel vzdy robi hovadiny ako vlastne proprietarne specifikacie ako UHCI, a cul aj to nove USB3 s tym boli volajake problemy. Dalej napr si museli spravit vlastnu EMT64 architekturu ked uz AMD64 davno bola (a prvy OS co bezal na AMD64 bol GNU/Linux). dodnes z tych cias sa po svete ece vyskytuju EMT64 procaky co su nekompatibilne s AMD64.